Balyje įsikūrusi kvėpavimo ir jogos mokytoja Lina Lila: „Kiekvienas žmogus gali susikurti tokį gyvenimą, kokio nori“

(5)

Lina Lila Lisauskaitė – moteris, kurios stipri energija, persmelkta atsipalaidavimu ir kažin kuo dar nežemišku, juntama iš tolo. Jogos, kvėpavimo mokytoja gyvena svajonių gyvenimą.

„Gyvenimas yra mūsų pačių kūryba. Tai suvokusi susitvarkiau, kad mintys būtų tokios, kokio gyvenimo aš noriu. Taip tapau savo gyvenimo kūrėja“, – sako Lina Lila, šiame interviu pažadinanti daug įvairių įdomių suvokimų.


Lina Lila, daugeliui atrodytų, kad nuostabiai gyveni – užsidirbti turtindama žmonių gyvenimus – vesdama saviugdos seminarus, praktikas, daug keliauji, spinduliuoji gyvenimo džiaugsmu. Ar visada taip buvo ir kaip to pasiekei?


Jei atvirai, tai išties gyvenu nuostabiai. Taip, kaip norisi ir net geriau, nei pati galiu įsivaizduoti. Mano mylimasis juokiasi, jog esu labai laimingas žmogus, nes kas rytą pabudusi nepamenu, kas buvo vakar, ir nieko nesitikiu iš dienos, leidžiu gyvenimui mane vesti.


Žinoma, kai turiu planų, dažniausiai juos įvykdau. Nebent gyvenimas nuveda kitaip. Mano laimė išties slypi atsipalaidavime ir atsidavime, o visi kiti dalykai – tik detalės, kurios išplaukia iš visatos, rezonuodamos su mano vidine būsena.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



O ar visada buvai tokia atsipalaidavusi? Jeigu ne, kaip tokia tapai ar sustiprinai šią savybę? Iš kur tiek pasitikėjimo pasauliu?


Ne visada. Aš buvau tokia kaip ir visi – užsisukusi gyvenimo rate, lekianti, kovojanti. Visgi sąmoningą gyvenimą pradėjau būdama 19-os metų. Kasdienės jogos, meditacijos ir kvėpavimo praktikos padėjo įvaldyti sąmoningumą ir nebegyventi valdomai pasąmonės.


Esi jogos, kvėpavimo mokytoja. Kaip įvardintum žmogui, su šiomis praktikomis neturėjusiam nieko bendro, ką naudingo jos duoda?


Jogos ir kvėpavimo praktikos padeda pamatyti proto veikimo mechanizmus ir pastebėti savo nesąmoningumą. Tai reiškia: geriau pažinti savo elgesio ir mąstymo modelius. Su kasdiene praktika žmogus įgauna valios pakeisti tuos modelius, kurie jam nenaudingi, leidžia tapti sąmoningu. Kai galvojame ir elgiamės nesąmoningai, dažnai gailimės to, ką pasakėme ar padarėme, varginame save žalojančiomis mintimis.


Kvėpavimas ir joga mus sugrąžina į esamąjį momentą, į sąmoningumą, padeda gyventi pagal savo širdies balsą, atsikratyti nenaudingų įpročių.


Šie užsiėmimai valo mentalinį kūną (mintis), emocinį kūną (emocijas) ir fizinį kūną. Padeda pasiekti harmoniją, kūno, proto ir emocijų atsipalaidavimą bei ramybę.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Tavo išvaizda bendrame mūsų šalies kontekste atrodo egzotiška: kūnas, puoštas tatuiruotėmis, bohemiška apranga, daug iš mineralų suvertų papuošalų, kiti šamaniški motyvai... Apranga, išvaizda atspindi mūsų vidų. Kokia siela gyvena Tavo kūne?


Mano kūne gyvena sena ir spalvota siela, kurią norint suprasti kitiems, vieno gyvenimo tikrai nepakaks. Aš šitoje žemėje nuo labai seniai, gyvenusi esu įvairiose jos vietose, įvairiuose pavidaluose, o dar seniau gyvenau kitur.


Ar artimieji supranta Tavo pasirinktą gyvenimo būdą? Jiems tai neatrodo mistiška ar nesuprantama?


Mano artimieji gal ne visada mane supranta, bet visada myli besąlygiškai. Esu visiškai atvira su savo šeima, nerenku, ką jiems galima žinoti, o ko ne. Mama yra geriausia mano draugė. Nuoširdžiai linkiu visiems būti atvirais su savo šeima, tai suartina ir sustiprina.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Jau kuris laikas gyveni Balyje, vis parskrisdama į tėvynę. Papasakok apie Balį: kuo Tave sužavėjo šis kraštas? Kaip jame leidi savo laiką? Kaip atrodo Tavo dienos Balyje?


Mano dienos Balyje palaimoje ir ramybėje, spalvotos ir saulėtos, kupinos meilės ir atsipalaidavimo.

Balis yra Dievų sala. Ir ne kitaip. Čia tiek grožio, kiek niekur kitur nėra. Viskas čia – grožio gausoje. Pasakiškai graži ir gausi gamta. Įspūdingi kraštovaizdžiai. Saloje – vandenyno žydrumas, bangų veržlumas, smėlio baltumas ir juodumas, augalų pasakiškas gausumas ir grožis, ugnikalnių viršūnės, galingi kriokliai, pasakiški saulėlydžiai ir saulėtekiai, džiunglės ir jų garsai, šlaitai su vaizdais. Čia, visur aplink, gamta siautėja savo nepaliestu ir paliestu grožiu.


Paliestas grožis – išskirtinai graži architektūra, įspūdingos šventyklos, gražiausios interjero detalės, audiniai, skaniausi kvapai, gražiausi rūbai, ypatingi aksesurai. Geriausi masažai ir gyduoliai. Gražiausi SPA centrai, puikiausios procedūros. Įvairiausias ir geriausias, ypač sveiko maisto pasirinkimas. Šefai iš viso pasaulio atkeliauja čia gaminti ir dalintis savo žiniomis su kitais. Švieži skanūs vaisiai ir daržovės. Nuostabūs prieskoniai. Įspūdingi restoranai, jų meniu ir interjerai. Dar įspūdingesnės jų lokacijos. Ypač stipri salos energetika. Motiniška, gydanti ir auginanti energija. Išlaisvinanti, atverianti. Sala pilna šventyklų, kasdien po kelis kartus meldžiamasi skirtingų religijų atstovų. Gatvėse visada tvyro smilkalų kvapas ir visur gausu aukojimo vietų, pilnų gėlių ir kitų gėrybių. Gėlės čia ir šiaip krenta ant žemės. Jomis kasdien šviežiai puošiu savo altorius.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Čia baliečiai švenčia pilnatį ir jaunatį. Visi kartu. Bendruomenėje. Ji čia svarbi. Vietiniai vakarus leidžia grupelėse: kas groja, kad dainuoja, kas šoka, kas žaidžia. Draugiški čia žmonės. Paprasti. Su vertybėmis.


Balio sala mane išmokė mylėti, nors atrodo, jog ir prieš tai mokėjau. Ji mano pasitikėjimą sustiprino keliasdešimt kartų. Ne visus ji priima, ne visiems čia gerai. Jei atvažiuoji ir keli sąlygas, gausi lazdų. Jei atsipalaiduosi ir pasitikėsi, gausi dovanų. Viskas paprasta, bet ne visi pasiruošę aplankyti Dievų žemę.


Čia viskas kaip po padidinamuoju stiklu. Jei nori kažko, čia visata klauso įdėmiau. Jei Tavo norų motyvai negryni – pats kaltas.


Čia visko yra daugiau, negu gali įsivaizduoti, dėl to geriau net nebandyk nieko įsivaizduoti, atvažiuok be lūkesčių, atviras, ir leisk Balio mamai vesti.


Sako, kad Balis arba priima keliautojus, arba ne. Pastariesiems kelionėse iškyla kliūčių, nebyliai sakančių: Skriskite iš čia. Kaip Balis priėmė Tave?


Balis man atnešė gausą visais aspektais. Nes aš tiesiog atsidaviau. Jai, Balio mamai. Mane čia visur lydi Didžioji Dvasia. Ji lydi ir visur, bet kitur mažiau visko gero. Dėl to esu čia.


Čia aš kaifuoju nuo kiekvienos dienos, akimirkos, situacijos. Čia vyrauja moteriška/motiniška energija. Ji atveria tave ir užpildo. Atveria kūrybą, meilę, aistrą. Atveria uždarytas duris ir vartus. Įkvėpia pokyčiams ir harmonijai. Čia viskas paprastai, kai moki atsipalaiduoti. O jei nemoki, gauni lazdų.


Dėl to ir kviečiu žmones atvykti čia kartu. Kam tas malkas rinki ir tampytis. Geriau, kai yra, kas jau draugauja su sala ir gali padėti su ja susipažinti. Linkėčiau leisti sau pasimėgauti gyvenimu ir atvykti čia, patirti visą tą grožį ir gėrį. Jus palies. Jūs niekada to nepamiršit.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Atrodo, kad Tau itin lengvai pavyksta kurti. Štai visai neseniai sukūrei drabužių kolekciją. Nuvykai į Balį, išsirinkai audinius, o jau po kelių savaičių pasiūti drabužiai kabojo Tavo namuose. Daugeliui kūrėjų visas šis procesas trunka ilgiau. Kaip Tu įgyvendinai jį?


Po dviejų savaičių, jei tiksliau. Man einasi lengvai ir greitai, nes aš negalvoju. Pajuntu įkvėpimą, imu ir darau. Ir viskas vyksta. Esu pilname pasitikėjime ir niekada nepergalvoju dalykų. Žinau, kad viskas vyksta tobulu laiku ir pagal tobulą dievišką planą. Kai nėra įtampų ar baimių, energija teka laisvai.


Sutiktum, kad kiekvienas žmogus gali kurti ką tik panorėjęs, tereikia patikėti neribotomis savo galimybėmis?


Kiekvienas žmogus gali susikurti tokį gyvenimą, kokio nori. Išties, kiekvienas žmogus jau yra susikūręs tokį gyvenimą, kokio nori, taigi jei kažkas nepatinka ar norisi kitap, svarbiausia yra prisiimti atsakomybę už tai, kad kiekvienas kuriame savo realybę, ir pradėti kurti sąmoningai.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Be ko neįsivaizduotum savo gyvenimo? Kokios praktikos, įpročiai leidžia Tau kiekvieną dieną gyventi kokybiškai, jaustis energingai, sveikai ir gražiai?


Neįsivaizduoju savo gyvenimo be vandens ir muzikos. Ir be gamtos.


Po 11 metų sąmoningumo praktikų mano gyvenimas tapo meditacija. Neįsivazduoju savęs skubančios, besinervinančios ar kažko bijančios. Neįsivaizduoju savęs įsitempusios ar nelaimingos. Mano kasdienybė tapo malda. Palaiminga būtis.


Lengvumas ir skaidrumas lydi mane kiekvienoje dienoje, meilės ir paprastumo yra kupini mano kasdieniai sprendimai.


Kaip manai, ar įmanoma tokią būseną pasiekti be praktikų, pvz., meditacijos, kvėpavimo sesijų ir pan.?


Tikiu, jog yra vienetai žmonių, kurie gimsta ir jau gyvena palaimingoje būtyje.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Kokiomis vertybėmis vadovaujiesi? Kokius gyvenimo dėsnius, padedančius Tau gyventi pilną džiaugsmo gyvenimą, esi suvokusi?


Svarbiausias dėsnis: gyvenimas yra mūsų pačių mentalinė kūryba. Tai suvokusi susitvarkiau, kad mintys būtų tokios, kokio gyvenimo aš noriu. Taip tapau savo gyvenimo kūrėja. Kaip viduje, taip ir išorėje, moko dėsnis, taigi vidinė minčių ir emocijų kokybė yra svarbiausia.


Suvokiu, kad nebūna atsitiktinumų, jog viskas, kas vyksta, vyksta pagal tobulą dievišką planą, visada tobulu laiku ir jei kažko nesuprantu dabar, ateis laikas ir suprasiu. Tai davė man visiška atsipalaidavimą.


Ar yra kažkas, ko dar nesupranti?


Visatoje yra daugybė dalykų, kurie mūsų žmogiškam protui yra tiesiog nesuvokiami. Taip pat yra visada ko mokytis. Jei nebūtų, juk būtų taip neįdomu.


Daug metų sąmonę plėtei įvairiuose mokymuose, kaupdama žinias. Ko dar mokaisi šiuo metu?


Taip, daug metų plėčiau savo sąmonę įvairiais metodais ir praktikomis, skaitydama daug literatūros šiomis temomis. O šiuo metu intensyviai mokausi kaip moteris turi priimti ir gerbti vyrą, jo vedimą. Esu stipri, daug žinių prikaupusi moteris, kuri moka gyventi, žino, ko nori, ir pratusi, jog viskas taip ir yra. Mokausi atsiduoti ir atsipalaiduoti.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Savo sukauptomis žiniomis daliniesi įvairiuose mokymuose. Štai visai netrukus prasidės jogos mokytojų ruošimo kursai. Kodėl jauti poreikį dalintis?


Pašaukimą būti mokytoja jaučiu nuo vaikystės, o atradusi jogą žinojau, kad ne tik vesiu jogą, bet ruošiu ir jos mokytojus. Tai ne poreikis, tai pašaukimas. Atsakymo, kodėl, nėra. Toks vedimas. Aš niekada nesėdžiu ir negalvoju, kokius mokymus ar renginius pravesti, visata man pati atsiunčia užduotis, per užklausas, sapnus ir kitas vedimo formas. Aš tiesiog atsakau. Neturiu marketingo specialistų, neieškau sau klientų, viskas vyksta savaime, paprastai ir lengvai.


Paprastai žmonės tam, kad tobulėtų, sulaukia vienokių ar kitokių išbandymų. Vieniems tai būna sveikatos bėdos, kitiems – nesutarimai su sutuoktiniu. Kokios Tavo gyvenimo pamokos?


Na, aš pradėjau savo sąmoningumo kelionę vedama vidinio jausmo, noro geriau suvokti visatos veikimą. Beveik visą sąmoningumo kelią gyvenau visiškoje komforto zonoje, kol pati nenusprendžiau savęs iš ten išmesti. Va tada prasidėjo išbandymai. Bet aš buvau daugiau nei pasiruošusi jiems. Pačios inicijuotos skyrybos su vyru po 14-os stiprios ir gražios meilės ir draugystės metų buvo šioks toks išbandymas. Bet pasakiškas gyvenimas man nedavė reikalingų patirčių, taigi pasiryžau eiti toliau.


Kokių patirčių, jautei, Tau reikia? Kodėl skyrybos buvo Tau išbandymas?


Jaučiau, jog man reikia išeiti iš komforto zonos. Išsiskirti su žmogumi, su kuriuo prabuvau puse savo gyvenimo, nėra lengva, ypač, kai nejaučiau jokių nuoskaudų ar pykčio.



Edita Nyork (Creator of Illiusion) nuotr.



Kokią savo tolesnio gyvenimo viziją matai?


Gyvenimas teka kaip upė, bet mes kaip bebrai nuolatos statome užtvankas ir nenatūraliai susikuriame pelkę, kurioje mirkstame. Mums gerai, saugu, bet taip neleidžiame gyvenimui atverti visų įmanomų tolių ir galimybių. Jei galėčiau ko nors palinkėti kiekvienam, tai sakyčiau: Nebūkim bebrais. Gerai žinau, kaip norisi gyvenimą sudėlioti į stalčiukus, kad viskas būtų taip, kaip norisi. Bet tai, ko mes norime, nebūtinai yra geriausiai, kaip gali būti. Nes mes gyvenimą kuriame tik pagal tai, ką esame patyrę, bet tai toli gražu nėra viskas, kas įmanoma. Gyvenimo grožio ir gėrio spektras yra neaprėpiamas, tačiau mes taip norime sukontroliuoti ir talpiname jį į savo ribotą kūrinį.


Gerai yra turėti tikslus ir jų siekti, bet dar geriau yra palikti erdvės gyvenimui vykti, kol judi savo tikslų link ir kai priimi tai, kas vyksta, suvokdamas, jog visos patirtys yra reikalingos. Nereikia laikyti viso pasaulio savo rankose. Mes tokie maži, palyginus su visata. Tikrai per maži, kad sugebėtume viską sukontroliuoti. Labai svarbu yra išmokti pasitikėti, tai viena kertinių gyvenimo pamokų, vedančių į vidinę ramybę. Tikra laisvė gimsta viduje, kai nustoji kontroliuoti ir valdyti, kai pasitiki, ateina ramybė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis