Jolanta Chlevickienė: „Turtinga moteris – tai apie mane!“

„Tai apie mane ir man!“ – tokia buvo šiaulietės Jolantos Chlevickienės mintis, išvydus skelbimą apie parduodamą portalą „Turtinga moteris“.

Išdrįsusi sekti savo svajonę, Jolanta priėmė visus jos laukiančius iššūkius. Pagaliau atsirado erdvė, kur ji galėjo visiškai realizuoti save, sukurti verslą, sutelkti kūrybingų ir verslių moterų bendruomenę, augti pati ir padėti augti kitoms. Kovo 30 d. vyksiančioje pokyčių konferencijoje „Išdrįsk pradėti“ Jolanta dalinsis sukaupta patirtimi pradedant vystyti savo veiklą.


Papasakokite trumpai apie save, savo veiklą


Esu 2 sūnų mama, žmona, visuomenininkė ir kūrybininkė. Taip pat esu „Turtinga moteris“ projekto vadovė, verslių moterų kontaktų rytmečių, mokymų gyvai bei internetu organizatorė, lektorė, renginių vedėja ir socialinių projektų iniciatorė.


Man visada norėjosi suburti moteris į tokią moterų bendruomenę, kurioje jos galėtų sustiprėti, įgyti drąsos, pasitikėjimo, surastų bendraminčių ir palaikymą, galėtų keistis kontaktais. Organizuoju mokymus, moterų stovyklas, konferencijas, netgi išvykas pasitikti tekančios saulės, veiklių ir verslių moterų kontaktų rytmečius, kurie dabar jie vyksta ne tik Šiauliuose, bet ir Kaune, Vilniuje, Tauragėje...


Jau greitai skaičiuosim 100 tokių susitikimų. Man džiugu, kad veikla leidžia padėti ir kitoms moterims atsistoti ant kojų. Juk svarbu išdrįsti daryti tai, kas patinka, pasitikėti savimi ir tikėti tuo, ką darai. Nes turtinga moteris – tai visom prasmėm gyva moteris, kuri nori ir geba įprasminti savo gyvenimą, yra pasitikinti ir drąsi, švelni, moteriška, gebanti priimti sprendimus, atsakinga ir džiugi. Tai laiminga moteris, atradusi savo talentus, vidines dovanas ir deganti džiaugsmu dalintis.



Asmeninio albumo nuotr.



Kokie trys dalykai jums svarbiausi?


Drąsa ir laisvė, dėmesingumas kitam žmogui ir gyvenimo džiaugsmas.


Kas yra jūsų „Išdrįsau pradėti“ ir kas paskatino išdrįsti?


Man tai buvo apsisprendimas „įsidukrinti“ TurtingaMoteris.lt internetinį projektą ir iš samdomo darbo pasinerti į visiškai naują pasaulį. Būtent tai atitiko mano troškimus. Dar dirbdama senajame darbe supratau, kad aš visiškai savęs nerealizuoju, kad ten kur esu, labiau degraduoju nei augu. Tada jaučiausi blogai, supratau, kad darbas, kur nėra jokios kūrybinės laisvės, o vien taisyklės ir nurodymai – ne man. Ne apie tokį gyvenimą svajojau. Aš norėjau savo atlyginimą užsidirbti iš to, ką sugebu. Privalėjau kažką keisti. Nusprendžiau pradėti nuo profesinės veiklos.


Kaip dabar jaučiatės dėl to, kad išdrįsote? 


Pirmosios sėkmės užaugina pasitikėjimą ir tikėjimą tuo, ką darai. Vedama savo širdies ir net sakydama „ne“ patiriu daugiau laimės nei bet kada anksčiau. Rizikos, aišku, daugiau, bet aš orientuojuosi į sėkmę ir džiaugsmą. Išmokau labai daug dalykų. Juk gali labai nervintis, kad suklydai, bet gali iš to turėti tiesiog pamokančią istoriją, išmokti pamoką ir judėti pirmyn, turėdama naudingą patirtį.


Man patinka džiaugtis mažais dalykais. Gyvenime viskas vyksta sniego gniūžtės principu. Pritrauki tai, ką galvoji. Man patinka dalintis žiniomis, sumanymais. Nežiūrint to, kad pradžia buvo kupina iššūkių, dariau klaidas, buvo visokių vingių, tos patirties į nieką nekeisčiau. Aš daug mokiausi. Jaučiuosi esanti sėkmės kūdikis ir puikiai žinau, kokia to jausmo kaina.



Asmeninio albumo nuotr.



Ar pavyko išdrįsti iš pirmo karto? Papasakokite plačiau.


Tikrai ne! Išdrįsti palikti jau gerai pažįstamą darbą pavyko ne iš pirmo karto. Stebėjimas, ieškojimai, klaidžiojimai truko visą dešimtmetį. Ilgai neradau įrankio, kuris būtų leidęs ryžtis iš esmės pakeisti samdomą darbą į savarankišką veiklą. Perskaičiau daug knygų, verslo skelbimų, sėkmės istorijų ieškodama savojo produkto ir veiklos. Bandžiau kurti verslą. Bet atsargiai, puse kojos, su baime likti be nieko. Todėl tai dariau šalia jau turimo darbo. Ir vis abejojau savimi, ieškojau, kankinausi, kodėl prarandu susidomėjimą turimu darbu, kodėl matau daugiau grėsmių nei galimybių. Viskas pasikeitė, kai atradau savo širdies veiklą,


Didžiausia nesėkmė, iš kurios pavyko pasimokyti.


Tai pakankamai smulkios nesėkmės, į kurias net neverta gilintis. Turbūt didžiausia ta, kad turėdama daug lūkesčių praradau laiką. Šiek tiek užtruko, kol suvokiau, jog naujam gyvenimo etapui reikia naujos kokybės ir naujų ryšių.


Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėjusi pokyčius?


Susidūriau su finansiniais sunkumais. Bet turbūt labiausiai sunku buvo prarasti socialines garantijas. Buvo baugu, kad dabar viską turėsiu susikurti pati. Mačiau verslo ir pardavimų žinių spragas, kurias reikėjo kuo greičiau užpildyti.


Ką darote, kai nebeturite jėgų ir norisi viską mesti ir grįžti į „ten“ (laiką prieš pokyčius)?


Išsimiegu. Man padeda gera knyga ir laikinas (dviejų-trijų dienų) atsiribojimas nuo išorinių dalykų. Pailsėjus kyla naujos idėjos ir vėl esu kaip ant sparnų. Sunkumų akivaizdoje man padeda fizinis darbas, namų tvarkymas, susitikimas su pozityviai nusiteikusia bičiule, ieškojimas, kam pati galėčiau padėti.


Kai liūdna, mėgstu skaityti linksmas istorijas. Kad užtektų jėgų, išmokau planuoti savo laiką. Per 4 metus dar nekilo noras visko mesti ir grįžti ten, kur buvau. Rūpinuosi sveikata ir prašau Dievo pagalbos, kad susidoročiau su iškilusiu sunkumu geriausiu būdu. Kas kartą, kai atsiduriu akligatvyje, stengiuosi intuityviai pajausti ką norėčiau daryti dabar, ką galėčiau nuveikti, kad mano situacija pagerėtų ir nepastebimai vėl „užsuku“ džiaugsmą.



Asmeninio albumo nuotr.



Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojoms, kurios nesiryžta pokyčiams?


Būkite sąžiningos pačios su savimi. Įsivertinkite tai, ką turite ir kaip dėl to jaučiatės, apsvarstykite kelis variantus, kas leistų jums jaustis geriau, apsispręskite veikti, pasidarykite veiksmų planą, kreipkitės pagalbos į koučerį, mentorių ar žmogų, kuris padrąsintų. Taip pat svarbu suburti aplink save žmones, kurie tiki jumis, tiki, kad tai, ką sugalvojate, galite ir padaryt.


Reikia ieškoti galimybių būti tarp tų žmonių, kurie jau yra ten, apie ką dar tik svajojate. Pagaliau padarykite tai, ką norėjote. Nesvarstykite „kas būtų, jeigu būtų“ – taip prarandamas ir laikas, ir energija. O kai žengsite pirmą žingsnį, vis tiek kažkas įvyks. Tikrai įgysite žinių, tikėtina, bus ir rezultatas. Nes niekas nesibaigia blogai dėl ko širdis dainuoja. Išgirskite tą dainą. Net jei šiandien tai tik nedrąsi melodija, leiskite jai suskambėti.


Daugiau naudingų įžvalgų ir patarimų galėsite išgirsti pokyčių konferencijoje moterims „Išdrįsk pradėti. Žingsniu toliau“ Vilniuje kovo 30 d. (šeštadienį), kurJolanta Chlevickienė skaitys pranešimą tema „Networking’as: kaip ir kur ieškoti vertingų kontaktų bei sėkmingai juos panaudoti?“. Renginyje pranešimus taip pat skaitys ir praktines dirbtuves ves su pokyčiais dirbantys psichologai, koučingo specialistai, lektoriai. Bilietus ir renginio programą galite rasti interneto svetainėje isdriskpradeti.lt





Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis