Tragiški išgyvenimai paauglystėje pakeitė garsios dizainerės gyvenimą

Kai prieš porą metų sutikau seniai matytą draugę ir jos dukrelę, mūvinčias stilingus džinsus, buvo gaila, kad dar neturiu vaikų – taip patiko man tas žaismas drabužiais. Paaiškėjo, kad jie dar ir lietuviški! Todėl kai gavau užduotį pakalbinti prekių ženklo „Modi du“ įkūrėją Dianą Vapsvienę (30 m.), šių džinsų „mamą“, labai nudžiugau.

Populiariausi straipsniai:
- Garsioji auklė laimę rado tik ketvirto vyro glėbyje
- 51 kg numetusios L. Tamulytės-Stončės patarimai lieknėjančioms
- Horoskopas 06.19-26: kokiems Jūsų veiksmams žvaigždės bus palankios?
- Naminės Cezario salotos

Per porą metų situacija pasikeitė: aš tapau mama ir sūnui nupirkau iš karto dvejus „Modi du“ džinsus, o pati įmonė išaugo pirmuosius marškinėlius. Galima sakyti, pirmoji pažintis su Diana įvyko tada – prieš dvejus metus. Gerai įsivaizdavau, kaip turėtų atrodyti, kaip kalbėti, ką vilkėti išskirtinius drabužius vaikams ir jų mamoms kurianti moteris. Kai pirmą kartą susitikome kavinėje aptarti fotosesijos ir būsimo pokalbio detalių, supratau, kad neapsirikau. Diana – iš tų, kurias norisi kopijuoti.

Spausdama ranką miniatiūrinei, be galo žaviai ir iš pirmo žvilgsnio trapiai moteriai madingai kirptais tamsiais plaukais, padėkojau, kad kuria patogius, kokybiškus ir stilingus drabužius visai šeimai. Įsikalbėjome, kad „Modi du“ parduotuvėse (jų kol kas yra keturios: dvi Vilniuje, po vieną Kaune ir Palangoje; yra ir elektroninė) klientai jaučiasi kaip namie: kas buvo, žino, kaip jose jauku (ir kaip dieviškai kvepia!). Diana tikina daug dėmesio skyrusi parduotuvių interjerui: pati kūrė baldų eskizus, šviestuvus ir net atrado patalpoms idealiai tinkamą kvapą.

Kai užsuku pas kūrėją į studiją, patiriu déjà vu – taip pat skaniai kvepia (kažkas neseniai gėrė kavą), stilingai ir moderniai įrengta, jauku, šilta, gera. Į akis iš karto krenta milžiniški originalaus dizaino šviestuvai – kurti pačios Dianos. Pajuokauju, kad jei tokioje aplinkoje dirbčiau, net namo eiti nenorėčiau. „Tai pasilik“, – pasiūlo valiūkiškai žybtelėdama apvaliomis akimis. Šias vizažistė Julija Estko netrukus pavers fatališkomis – Diana drauge su atlikėjų vadybininke Neringa Zeleniūte pozuos žurnalo fotosesijai vilkėdama pačios kurtus prekių ženklo„Modi du“ naujos pavasario ir vasaros kolekcijos „V.Desire“ drabužius veikliai, laisvai, stilingai miestietei. Tokiai, kuri nebijo net karstytis stogais.

„V.Desire“ moteris yra šiuolaikiška, aktyvi. Ji siekia karjeros, bet sugeba suderinti viską. Grakšti, fatališka, koketiška, žavi. Tokia, mano manymu, yra Neringa Zeleniūtė.“
Žurnalas "Moteris" (A. Gintalaitės nuotr.)
Jai reikėjo iššūkio

Dianos ir jos vyro Virginijaus verslas galėtų gyvuoti vien iš džinsų, populiariausios „Modi du“ prekės. „Sukurti juos mane įkvėpė dukra. Mačiau, kad nori rengtis kaip aš, todėl kilo mintis pasiūlyti panašių drabužių vaikams ir jų mamoms. Ramios spalvos, kokias mėgsta mamos, patinka ir vaikams“, – įsitikinusi pašnekovė.

Štai „Modi du“ kelnytės pailgintu įduru iškart tapo tokios populiarios, kad interneto platybėse ir net turguose kaip grybai po lietaus ėmė dygti jų kopijos. Tokia negarbinga konkurencija skaudina, tačiau kūrėja neketina nusileisti ir kelia sau (o kartu ir ja sekančioms nesąžiningoms siuvėjoms) vis naujus iššūkius. Ambicinga ir atkakli moteris nesirengia miegoti ant džinsų pailgintu įduru lekalų. „Pajutau, kad man reikia iššūkio: noriu ko nors nauja, kurti dar įdomesnius drabužius“, – atvirauja herojė.

Naująją moteriškų drabužių liniją „V.Desire“ Diana pavadino troškimo ir aistros madai ženklu. Ji sako, kad solidi kolekcija charakteringoms miestietėms buvo jos svajonė. „Naujieji modeliai atskleidžia mano pačios charakterio bruožus ir savybes: šiek tiek išprotėjusi, spontaniška, nenuspėjama, ryžtinga. Be to, buvo nemenkas iššūkis visai komandai“, – pasakoja moteris.

Pasiruošusi nustebinti

Diana pasiruošusi nustebinti: kai išgirdau, kad ketina pristatyti drabužius paaukštintu liemeniu, pirmoji į galvą šovusi mintis buvo – ne, tai tikrai ne man, bet šių modelių kūrėja ryžtingai purto galvą: „Aukštas liemuo tinka absoliučiai visoms, ir aš tai įrodysiu.“
Kolekcijai, kurią sudaro šešiasdešimt modelių, naudoti itin kokybiški audiniai iš Portugalijos ir Italijos bei pasaulyje vis labiau populiarėjantys tencelis ir modalas. „Iš jų sukurti drabužiai, galima sakyti, amžini, be to, šie audiniai priskiriami prie natūralių“, – naujoves pristato D. Vapsvienė.

Kurdama kolekciją ambicingoms miesto moterims, modeliuotoja išlaikė savitą braižą: drabužiai santūrių žemės spalvų, lakoniškų formų, kirpimas – griežtas, modernus ir klasikinis, ypatingas dėmesys skiriamas detalėms ir audinių kokybei.

„V.Desire“ turi netgi savo kvapą – Aistis Mickevičius („FUMparFUM“) specialiai sukūrė aromatą „Desire for freedom“. Kvepia vėju ir laisve. Pasak A. Mickevičiaus, „kvapo viršutinėse natose iš tiesų siautėja ozonas, jo nepajėgia nustelbti persikai ir degintas cukrus, kvapo širdyje skleidžiasi vanilės žiedai, baltosios alyvos ir gintaras, aromato kulminacija – santalas, vanilė, irisai, ambra, arabiškasis ūdas, kumarinas ir muskusas.“ Pašnekovė išduoda, kad šiuos kvepalus lietuvis išskirtinių aromatų kūrėjas sukomponavo specialiai jai. O Diana nutarė „paskolinti“ jį visoms „V.Desire“ moterims.

Bandysiu moteris įtikinti, kad aukštas juosmuo yra didžiulis privalumas. Jis tinka kiekvienai.
Žurnalas "Moteris" (A. Gintalaitės nuotr.)
Į nuosavą verslą prieš dvejus metus D. Vapsvienė puolė, galima sakyti, stačia galva. Gimus dukrelei, vis pamąstydavo, ką norėtų veikti, nes į valdišką darbą grįžti nenorėjo. Netikėtai suprato norinti kurti drabužius vaikams ir jų mamoms, o pradėsianti iškart nuo parduotuvės. Kaip tarė – taip padarė, nors kai kurie artimieji stabdė, abejojo, siūlė viską labiau apgalvoti. „Džiaugiuosi, kad jų nepaklausiau, – prisipažįsta sėkmingai šeimos verslą plėtojanti moteris.

Pirmąją parduotuvę (Vilniuje) Diana įrengė pati. „Dažnai sulaukiu klausimų, kas kuria mums interjerą, – kukliai šypteli kūrėja. – Smagu, kad žmonės atkreipia dėmesį ir į aplinką.“ Moteris tikina, kad kurdama parduotuvių ir studijos interjerą nesivaikė jokių tendencijų, viską darė taip, kaip jai atrodė gražu, kad lankytojai norėtų grįžti. Beje, D. Vapsvienė ne tik rūpinasi savo ir kolektyvo darbo vietų jaukumu, bet dar ir spėja sukurti bet išleisti keturias kolekcijas per metus – po vieną per sezoną, yra mylinti mama, žmona. Kiek rankų turi ši moteris?

Viena didelė šeima

Didžiausiu pagalbininku, dvasiniu ramsčiu ir įkvėpėju Diana vadina savo vyrą Virginijų. Iš pradžių jis padėdavo tik patarimais, bet po kurio laiko metė samdinio darbą ir atsidėjo šeimos verslui. „Iki šiol nė vienas negalime suprasti, kaip aš įtikinau jį imtis šios veiklos“, – juokiasi Diana ir visai rimtai priduria, kad jei ne Virginijus, šiandien „Modi du“ nebūtų. „Niekam niekada nesu išsakiusi tiek pagyrų kiek savo vyrui. Jis – pats geriausias! Esu dėkinga jam už tai, kad užaugino mane tokią šaunią. O jei rimtai, dėkoju Dievui, kad šis žmogus pačiu laiku atsirado mano gyvenime. Prieš aštuonerius metus, kai susipažinome, buvo tipinis rinkodaros direktorius su kostiumu. Šiandien jis labai pasikeitęs. Beje, mūvėdamas „Modi du“ džinsus jaučiasi, ko gero, daug geriau nei vilkėdamas kostiumą“, – su šypsena sako Diana.

Netrukus prie šeimos komandos prisidėjo ir Dianos tėtis su žmona. „Jis yra puikus mūsų siuvinių specialistas. Tėčiui esu be galo dėkinga. Labai juo pasitikiu, jaučiuosi rami“, – džiaugiasi moteris. Ketverių su puse Gustina taip pat dalyvauja kuriant kolekcijas. „Kiekvienas vaikiškas drabužėlis pirmiausia pereina per dukros rankytes: pirma jį pasimatuoja, patikrina ir išbando. Jau dabar galiu pasakyti, kad auga tikra mados ekspertė ir tendencijų žinovė“, – šypsosi mama.

Šiuo metu „Modi du“ dirba 28 žmonės. Nuosavoje siuvykloje, įrengtoje greta studijos, dūzgia dešimt siuvėjų. „Gyvename kaip viena didelė šeima“, – tikina D. Vapsvienė.
Dirbti su šeimos nariais turėtų būti nelengva... „Visas šeimos gyvenimas pasikeitė atsiradus „Modi du“, – neslepia Diana. – Kita vertus, kartu siekiame bendro tikslo, tad apie jokius nesutarimus negali būti nė kalbos. Priešingai, darbas kartu mus dar labiau suartino, daug dažniau bendraujame. Kolektyvas dabar toks, apie kokį svajojau nuo pat verslo pradžios“, – džiaugiasi jaunoji verslininkė.

Praeitį norėtų pamiršti

Sunku patikėti, kad dizainerės talentą atradusi meniškos prigimties Diana vos netapo profesionalia sportininke. Mokykloje ji lankė dziudo treniruotes, buvo moterų rinktinės narė, daugkartinė Lietuvos čempionė ir tarptautinių turnyrų nugalėtoja. Vėliau domėjosi sambo, iš pasaulinio čempionato parsivežė bronzos medalį. Gal šiandien dirbtų trenere, jei ne likimo siųstas išbandymas: kai mergaitei buvo keturiolika, mirė mama. Diana labai išgyveno dėl šios netekties ir nuo sporto nusigręžė. Baigusi mokyklą išvyko studijuoti į Vilnių, tačiau kabintis į gyvenimą nesisekė.

Pajutau, kad man reikia iššūkio: noriu ko nors nauja, kurti dar įdomesnius drabužius.
Žurnalas "Moteris" (A. Gintalaitės nuotr.)
„Skolindavausi pinigų net bandelei – neturėjau už ką gyventi“, – prasitaria jauna moteris. Diana metė mokslus ir išvyko į užsienį, tačiau po pusmečio grįžo. „Prieš dvylika metų mada visai nesidomėjau – ne tas galvoje buvo. Tada labiausiai rūpėjo, kaip išgyventi ir suplyšusias kelnes pakeisti naujomis, kuo pigesnėmis, nesvarbu – kokios spalvos ar kaip sukirptas.“ Netrukus ji sutiko būsimą vyrą, ir gyvenimas pasikeitė. Pora gražiai draugavo, susituokė, netrukus gimė dukra, o tada atsirado „Modi du“ ir gimė aistra madai.

Praeities skaudulių Diana nenori prisiminti: „Tai, kas buvo, jau pražuvo... Džiaugiuosi šia diena ir nenoriu liūdėti dėl to, ką teko išgyventi. Šiandien esu labai laiminga moteris, nes turiu mylintį vyrą ir nuostabią dukrą.“

PORTRETO ŠTRICHAI

Gimė 1984 m. Ukmergėje.
Zodiakas. „Esu Žuvis su ragais. Plaukiu pasroviui ir tvirtai. Versle jaučiuosi kaip žuvis vandenyje.“
Credo. „Jei ko trokšti, tai ir daryk.“
Pareigos. „Aš – ne direktorė, o įmonės branduolys. Namie esu visai nebloga šeimininkė. Tvarkingi namai ir skani vakarienė – mūsų šeimos kasdienybė. Mėgstu tvarką ir jaukumą.“
Misija. „Bandysiu moteris įtikinti, kad aukštas juosmuo yra didžiulis privalumas. Jis tinka kiekvienai. Matavau, mačiau ir galiu pasakyti – gražu!“
Silpnybės. „Batai ir rankinės, tik retai randu patinkančio modelio. Mano vyras juokauja, kad niekas tokių dar nesukūrė.“
Kvepalai. „Nemėgstu standartinių kvapų. Renkuosi unikalius, dar niekieno neatrastus ir paslaptingus. Naujoji kolekcija ir A. Mickevičiaus sukurtas aromatas „Desire for freedom“ – puikus duetas.“
„Neturiu kuo apsirengti.“ „Kartais jaučiuosi kaip tas batsiuvys be batų. Tikrai būna dienų, kai „nėra kuo apsirengti“. Dažniausiai – kai reikia eiti į renginį apsivilkus – paisant aprangos kodo – klasikinę arba vakarinę suknelę.“
Mada. „Mados aklai nesivaikau ir kitam nepatariu. Mada tinka ne visiems. Žmogų madingą daro jo gyvenimo būdas, o ne vilkimi drabužiai ir jų etiketės.“
Moteriškumas. „Kad atrodytum moteriška, nebūtina vilkėti klasikinį kostiumėlį. Moteris net mūvėdama kelnes pažemintu klynu gali atrodyti moteriška.“
Mūzos. „Modi du“ reklamose yra įsiamžinusios Elena Puidokaitė-Atlanta, Kristina Ivanova, Oksana Zlatkovaitė, Kristina Navickaitė-Tina, Simona ir Jonas Nainiai, o Vaidą Grikšaitę-Česnauskienę būtų galima vadinti neoficialia „Modi du“ gaminių platintoja ir ambasadore užsienyje.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis