Vaikų dantų gydymas – be baimės ir skausmo

Net patiems drąsiausiems vaikams gydytojo odontologo kabinete gali būti nejauku. Bene didžiausia mažųjų pacientų baimė – skausmas ir nemalonūs pojūčiai. Nuogąstavimus dar labiau sustiprina nauja aplinka, „keisti“ instrumentai ir nepažįstami specialistai. Vis tik klinikos „Neodenta“ gydytojos odontologės Birutė Jankauskienė ir Adelė Steponkutė patikina, kad šiuolaikiniai gydymo metodai užtikrina išimtinai pozityvią dantų gydymo patirtį.

Neowudas“ – estetiška aplinka ir draugiški specialistai


Klinikos „Neodenta“ specialistai žino, kad vaikams itin svarbi gydymo įstaigos aplinka, kurioje jie jaustųsi saugiai ir jaukiai. Būtent todėl čia sukurta vaikų akis traukianti estetika – klinikos patalpos primena žaidimų kambarį. Prieš procedūrą spalvingame laukiamajame mažieji pacientai gali pažaisti, sudėlioti dėlionę ar surinkti „Lego“ konstruktorių. Gydytojo kabinetas taip pat mirga ryškiomis, tačiau raminančiomis spalvomis – žalia ir geltona. Vaikų odontologai vilki ne baltą, o spalvotą gydytojo kostiumą, taip išvengiama papildomos vaikų baimės ir streso. Specialistai yra profesionalūs ir mokantys rasti ryšį su vaiku. Pirmo vizito metu dažniausiai tik susipažįstama, leidžiama pasėdėti odontologo kėdėje, parodomi instrumentai ir pamokoma tinkamai prižiūrėti dantukus. Gydytoja odontologė Adelė Steponkutė dalijasi vertinga patirtimi: „Mano praktikoje yra buvę atvejų, kai dantuką sutaisydavome tik per ketvirtą vizitą. Taip iš lėto, nuosekliai, ne drastiškai elgiamės todėl, kad vaikui neatsirastų odontologo baimės“.


Vaikų kabinetas
Vaikų kabinetas
Organizatorių archyvas


O jei labai neramu: gydymas, taikant sedaciją


Nepaisant visų gydytojų pastangų, daliai vaikų gali būti itin neramu ir baugu dėl laukiančios procedūros. Galbūt šie pacientai jau turėję nemalonios dantų gydymo patirties, todėl itin jaudinasi prieš vizitą. Tokiais atvejais, anot gydytojos Adelės Steponkutės, rekomenduojama sedacija. Tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas ir raminimas, suteikiantis pacientui komfortą ir ramybę. Sedacijos metu pacientas nemiega, tačiau yra atsipalaidavęs, nejaučia baimės, neišgyvena diskomforto. Sedacijos lygis – nuo lengvos iki gilios – parenkamas pagal paciento būklę bei numatomos procedūros apimtį. Svarbu žinoti, kad ši procedūra rekomenduojama vyresniems kaip 10 – 12 metų vaikams. Taip pat dera atsiminti, jog likus 6 valandoms iki procedūros, negalima valgyti ar užkandžiauti, o likus 2 valandoms – vartoti jokių skysčių. Klinikos „Neodenta“ specialistai užtikrina, kad sedacija vaikams taikoma tik su tėvų (globėjų) sutikimu. Gydymo metu pacientus stebi patyrę anesteziologai reanimatologai, todėl tai visiškai saugi procedūra, užtikrinanti, kad vaikas nejaus nei fizinio, nei psichologinio diskomforto.


Vaikų kabinetas
Vaikų kabinetas
Organizatorių archyvas


Narkozės baimintis nereikėtų


Narkozė (bendroji nejautra) – tai procedūra, kurios metu visos reikalingos odontologinės paslaugos suteikiamos mažajam pacientui vieno vizito metu, jam giliai miegant ir nejaučiant jokių nemalonių potyrių ar skausmo. Gydytoja odontologė Birutė Jankauskienė akcentuoja, kad narkozės baimintis tikrai nereikia. Specialistė skuba išsklaidyti vis dar gajus mitus ir teigia, kad bendroji nejautra – saugus, veiksmingas ir patikimas būdas, ypač pasiteisinantis gydant itin jautrius, įsibaiminusius vaikučius. Taip pat narkozė rekomenduojama tuomet, kai vaikas dar yra mažas ir su juo sunku susitarti kitais būdais. Bendroji nejautra pasitelkiama ir tada, kai daug paciento dantų yra pažeisti ėduonies arba reikalingas chirurginis gydymas. Gydytoja Birutė Jankauskienė pabrėžia, jog šiuolaikiniai anestetikai veikia ypatingai trumpai ir yra skiriami bei dozuojami su specialiu narkozės aparatu. Tai užtikrina, kad mažasis pacientas gauna optimalią medikamentų dozę, o po procedūros vaikas yra lengvai pažadinamas ir su tėveliais iš karto gali grįžti į namus. Svarbu žinoti, jog bendroji nejautra atliekama vyresniems nei 3 metų vaikams, netaikoma mažiesiems pacientams, kurie yra alergiški skiriamiems anestetikams, serga įvairiomis sunkiomis gretutinėmis ligomis, turi centrinės nervų sistemos sutrikimų ar serga ūmine kvėpavimo takų infekcija.


Gyd. od. Adelė Steponkutė ir Birute Jankauskienė
Gyd. od. Adelė Steponkutė ir Birute Jankauskienė
Organizatorių archyvas


Registruokitės vizitui


Kalbintos klinikų „Neodenta“ specialistės skatina tėvelius padėti vaikams rūpintis dantukais. Geri įpročiai formuojasi pamažu ir užtikrina, kad tinkamos dantų priežiūros bus laikomasi visą gyvenimą. Tyrimai rodo, kad ėduonis yra itin aktuali mažylių burnos sveikatos problema, tačiau ją galima efektyviai ir greitai išspręsti, pasitelkiant pažangiausius gydymo metodus. O kad dantukų gydymas nepaliktų neigiamų patirčių, pasitelkiama sedacija arba narkozė.

Užsakymo nr.: PT_79636

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis