„Svarbu pasirinkti sritį, kuri patinka. Visi žmonės iš prigimties tinginiai, tik visų tingumo lygis skiriasi, tačiau iš tiesų žmogaus galimybės yra neišmatuojamos, jis gali labai daug. Svarbiausia – kiek mums to reikia, ar tikrai norime keistis – geriau jaustis ir gražiau atrodyti?“ - sako „G7 Sportas“ trenerė Monika Perlibaitė.
Kaip neprarasti motyvacijos?
Pirmiausiai reikėtų įvertinti realią situaciją, kiek nori, ir kiek gali numesti, kad nebūtų pakenkta sveikatai ir nereikėtų badauti. Per savaitę numesti 500–800 g yra normalu, nes jei nesportuojate, o metate svorį, krenta raumenų masė. Nereikia svertis kiekvieną dieną, kad nedingtų motyvacija, tiesiog stebėkite mažėjančias apimtis.
Didesnė motyvacija sportuoti yra antsvorio turintiems žmonėms, nes jiems to reikia dėl geresnės savijautos. Visuomet sunkiausia pakeisti mitybą. Sportuojančiam žmogui nereikia papildomos motyvacijos, nes jis ir taip žino savo tikslus. Sportuojantis žmogus gali rinktis įvairesnius ir sunkesnius pratimus, taip vis mesdamas sau naujus iššūkius.
Žmogui, kuris anksčiau išvis nėra sportavęs, rekomenduojama pradėti sportuoti su asmeniniu treneriu. Jis padės nustatyti pagrindinius tikslus, apibrėš realius terminus. Supažindins su sporto sale bei pratimų technika kad nepatirtumėte traumų.
Kurie pratimai geriausiai degina kalorijas?
Kad jaustumėtės žvalesni, kiekvieną dieną darykite tempimo pratimus, ypač jei dirbate sėdimą darbą ir turite antsvorio.
Geriausiai kalorijas degina kardio treniruotės – bėgimas, dviračiai, greitas ėjimas.
„Internete labai daug vaizdo įrašų, įvairių treniruočių pavyzdžių - galite sportuoti ir namuose“, - pataria M. Perlibaitė.
Motyvacijos dažniau pritrūksta žmonėms, neturintiems antsvorio. Atrodo, kad norint patobulinti kūną jiems nereikėtų įdėti labai daug pastangų, bet jie tiesiog nuleidžia rankas po mėnesio ar dviejų. Kodėl?
„lieknos moterys pradeda sportuoti, bet nežino, kokių tiksliai rezultatų nori pasiekti, tuomet, pritrūkus motyvacijos, sportuoti nustoja, nes sau patinka ir taip, be papildomų pastangų. Vis dėlto dėl geros savijautos sportuoti turėtų visi“, - neabejoja M. Perlibaitė.
Jei norite gražaus pilvuko, pirmiausiai išmokite taisyklingai daryti atsilenkimus. Pasirinkimų labai daug, tad kai žinote, kaip atlikti atsilenkimus, pradėkite nuo susirietimų gulint ant nugaros, darykite iki tol, kol pradėsite jausti tempimą. Rekomenduojama triskart po 30 atsilenkimų.
Sunkiausia pakeisti mitybos įpročius
Antsvorio turintiems žmonėms sunkiau, nes jų skrandis ištampytas ir pradėję sportuoti jie nori daug labiau valgyti, padidėja apetitas“, - pasakojo trenerė.
Todėl patariama išgerti pasukų, maišyti kefyrą su uogomis, apetitą slopinti galima ir žalumynais, svarbiausia neapkrauti skrandžio, kad jaustumėtės pavalgę, bet nepersivalgę. Labai svarbu tai, kad valgyti reikia tyloje, ne prie televizoriaus, nes tuo metu nejaučiame pasisotinimo, susikoncentruojame į kitą veiklą. Dabar maistą galima užsisakyti internetu, tai daug geriau nei eiti į parduotuvę išalkus, kai perkame ir ko reikia, ir ko nereikia. O ar galima mėgautis kepta mėsa? Trenerės teigimu, šašlykai nėra blogas maistas, nes mėsa kepta grilyje, tačiau garnyrui patariama rinktis keptas daržoves ir jausti balansą, mažiau mėsos – daugiau daržovių.
Sportas prie jūros dar naudingesnis
Neapleiskite sporto ir atostogaudami, juk būtent tuo metu mes daugiau valgome, mėgstame atsipalaiduoti, tad puikus būdas išlaikyti geras formas ir atostogų metu – rytais bėgioti pajūriu. Tai ne tik malonumas, bet ir nauda.
Be to, vasara – baidarės, riedučiai, dviračiai, kiek vyksta maratonų! Svarbiausia – jūsų noras, o atradę savo sritį, atrasite ir įkvėpimą, pamatysite, kaip keičiasi ne tik jūsų fizinis kūnas, bet ir savijauta.