7 grožio klaidos, kurios naikina jūsų jaunatviškumą

Norite džiaugtis nepriekaištinga oda? Įsitikinkite, kad nedarote vienos iš šių odos grožiui kenkiančių klaidų.

Seniai nebeprausiate veido jį sausinančiu muilu, naudojate kremą, netgi kartais apsilankote pas kosmetologę... Atrodo, kad žinote visas pagrindines veido odos priežiūros taisykles. Tad kodėl vis dar negalite pasigirti sveika, spindinčia veido oda? Gali būti, kad darote vieną iš šių klaidų.


1. Naudojate per daug veido odos priežiūros produktų


Jau kurį laiką vis garsiau kalbama apie tai, kad komplikuota veido odos priežiūros rutina su daugybe skirtingų ingredientų gali suteikti ne norimą, bet priešingą efektą. Ypač jei kiekvienas jūsų naudojamas produktas turi itin aktyvių ingredientų. Tai gali suerzinti odą, ypač jei ji yra linkusi į jautrumą. Be to, jei naudosite visą krūvą produktų, kaip suprasite, kas iš tiesų veiksminga, o kas – tiesiog brangu ir gražiai atrodo ant jūsų tualeto staliuko?


2. Pamirštate apsaugą nuo saulės


Nors mūsų šalies klimatas dažnai nelepina saulėtomis dienomis, tai nereiškia, kad galime atsisakyti apsaugos nuo saulės. Geriausias būdas išvengti dėmėtos, raukšlėtos, paraudusios odos yra nuo žalingų saulės spindulių saugantis kremas. Dermatologai siūlo naudoti kremą, pažymėtą bent jau SPF 30 – toks yra minimalus rekomenduojamas apsaugos faktorius. Jei vargina jautri oda, rinkitės apsauginį mineralinį kremą, toks ne taip erzins odą, kaip tai gali daryti cheminiai produktai.


3. Per daug dažnai naudojate odos šveitiklį


Nušveista, lygi oda gali būti maloni liesti, tačiau jei naudosite per daug stiprią priemonę arba odą šveisite per dažnai, galite smarkiai jai pakenkti. Per dažnas šveitimas nuo odos paviršiaus pašalins natūralius jos aliejus, pažeis odos apsauginį barjerą, o tai paskatins dar intensyvesnę riebalų gamybą, o blogiausiais atvejais ir bėrimą. Išeitis – naudoti švelnų šveitiklį ne dažniau, nei tris kartus per savaitę.


4. Veidą prausiate po karštu vandeniu


Kad ir kaip gera bebūtų ilgai stovėti po dušu, karštas, sunkiai krentantis jo vanduo veido odai gali padaryti daug žalos. Tai itin netinka moterims, kurių oda – sausa, mat karštas vanduo gali pašalinti natūralius veido odos aliejus ir taip ją smarkiai išsausinti. Toms, kurių veido oda yra linkusi rausti, karštas vanduo gali išprovokuoti ar net pagilinti problemą. Kambario temperatūros vanduo rekomenduojamas ir kitiems odos tipams.


5. Neleidžiate naudojamiems produktams tinkamai įsigerti


Tam, kad leistumėte odai iš naudojamų produktų gauti visas naudingas medžiagas, turite duoti jai laiko juos sugerti – neleiskite skirting produktų ingredientams susimaišyti. Tai nutinka tuomet, kai iš karto naudojate veido toniką, serumą bei kremą. Jei neturite daug laiko, tarp skystų, lengvų priemonių (toniko, serumo, veido dulksnos, įvairių gelių) tepimo palikite bent dviejų-trijų minučių tarpą, o tarp sunkesnių (kremo, apsaugos nuo saulės) – dešimties minučių tarpą. Tiek laiko užteks produktui įsigerti.


6. Pamirštate savo akis


Sakoma, kad nereikėtų sulaukti rimtų odos aplink akis problemų tam, kad pradėtumėte naudoti paakių kremą. Vis dėlto, tai zona, kurioje oda yra jautriausia ir ploniausia visame jūsų kūne, be to, ji sensta nuo penkių iki dešimties kartų greičiau, nei likusi jūsų veido oda. Turbūt nereikia net sakyti, kad šiai zonai reikalinga ypatinga ir išskirtinė priežiūra. Iš didžiulės paakių kremų pasiūlos rinkitės tai, kas atitinka jūsų odos poreikius ir nepamirškite, kad niekada nebus per anksti pradėti naudoti šį kremą.


7. Neplaunate kosmetinių šepetėlių


Galbūt tai neatrodo akivaizdu, bet ilgai nevalyti kosmetikos šepetėliai yra tobula vieta kauptis įvairiausioms bakterijoms. Jei skundžiatės užsikimšusiomis poromis bei išberta oda ir neplaunate naudojamų šepetėlių, gali būti, kad tai ir yra jūsų odos problemų priežastis. Purvinus šepetėlius reikėtų plauti kas tris savaites! Nebūtina daug investuoti ir įsigyti specializuotų priemonių, šepetėlių šerelius puikiai išplaus paprastas švelnus šampūnas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis