Kas vyksta mūsų organizme, kai geriame per mažai vandens

Mokslas tvirtina – išgerti 9 stiklines vandens per dieną tikrai verta. O ar tai tikrai yra reikalinga?

Pamėginsime jums įrodyti, kad tai - būtina, papasakodami, kas gali vykti jūsų organizme geriant per mažai vandens.

1. Padidės tikimybė susirgti

Manoma, kad gausesnis vandens vartojimas gali padėti išvengti inkstų akmenų, šlapimo takų ar storosios žarnos vėžio, širdies ligų.

2. Sulėtės medžiagų apykaita

2010 metais Dr. Howard’as Murad’as savo knygoje “Vandens paslaptis” (“The Water Secret”) pateikė nepriklausomus tyrimus, kuriuose skelbiama, kad kuo daugiau geriama vandens, tuo greičiau veikia medžiagų apykaita.

3. Atlikdami įprastas užduotis galvosite ilgiau

2011 metais Psichiatrijos institute Londone mokslininkai tyrė per mažai vandens gėrusių paauglių smegenis ir nustatė, jog tada jos ima trauktis. Paprašyti atlikti tam tikras užduotis šie paaugliai jas įvykdė taip pat gerai, kaip ir pakankamai vandens gėrę jų bendraamžiai, tačiau tai pareikalavo aktyvesnio jų smegenų darbo. (Vandens gėrimas leidžia smegenims išlikti įprasto dydžio.)

4. Daugiau suvalgysite

2010 metais mokslininkai tyrė 45 suaugusius žmones ir atskleidė, jog dvi stiklines vandens prieš valgį išgėrę suaugusieji suvartodavo 75-90 kalorijų mažiau už tuos, kurie vandens negėrė. (Per tris mėnesius geriantieji vandenį atsikratė bent 2 kg daugiau nei nusprendusieji jo negerti.)

5. Turėsite daugiau raukšlių

Dr. Murad’as taip pat teigia, jog vanduo skaistina ir putlina odą, užpildo smulkius jos nelygumus bei raukšles.

6. Dažniau būsite blogos nuotaikos

2009 metais mokslininkai iš Masačusetso universiteto tyrė moterų ir vyrų grupes, paprašę jų užsiimti aktyvia fizine veikla bent 60min, tačiau iki to negerti vandens. Kiti tyriamieji išgėrė jo pakankamai. Nuovargiu dažniau ėmė skųstis tie, kurie vandens negėrė. Jie taip pat buvo piktesni, pasimetę, liūdnesni ar įsitempę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis