Agnė Gilytė: kaip aksesuarais galima koreguoti figūrą

„Neturiu kuo pasipuošti!“ – tradicinė moterų frazė nuskambėjo ir 17 dieną lieknėjančios Živilės lūpose. Moteris pastebėjo, kad drabužiai sparčiai laisvėja, tačiau naujų pirkti neskuba. Iki savo tikslo jai dar trūksta kelių kilogramų, todėl moteris nenori veltui išlaidauti.

Ne tik Živilei, bei ir visoms moterims į pagalbą skuba stilistė Agnė Gilytė. Knygos „Spintologija“ autorė išduoda keletą gudrybių, kaip atnaujinti, papuošti ar pagyvinti savo garderobą tik aksesuarų pagalba.

„Pirmiausiai reikėtų atsiminti vieną taisyklę, kad bet kokie aksesuarai atkreipia dėmesį į tą kūno vietą, prie kurios jie yra arčiausiai. Jeigu jums svarbu, kad pašnekovo dėmesys būtų į veidą, įsiverkite auskarus ar pasikabinkite masyvesnį kaklo papuošalą. Jeigu nesate patenkinta savo klubais, nesirinkite ryškios apyrankės ar rankinės, kurios akcentuos būtent šią kūno vietą, kai ranka bus nuleista“, – paaiškina A.Gilytė.

Aksesuarus, kaip ir drabužius, kiekviena moteris turėtų derinti individualiai, tačiau ir čia galioja pagrindinės taisyklės. A.Gilytė jas išskiria tris:

1. Derinkite nesuderinamus. Nesiverkite auskarų ir nesisekite kaklo papuošalo iš vieno rinkinio. Jeigu norite atrodyti skoningai, iš vieno komplekto pasirinkite arba auskarus, arba kaklo papuošalą. Jeigu būtinai norite pasipuošti ir auskarais, ir kaklo papuošalu, derinkite juos iš skirtingų komplektų. Nereikia derinti ir batų su rankine. Juos galite rinktis skirtingų spalvų ir tekstūrų, svarbiausia, kad bendras vaizdas nerėžtų akies.

2. Paisykite saiko. Legendinė dizainerė Coco Chanel yra sakiusi, kad jeigu pasipuošėte, bet abejojate ar ne per daug, reiškia – tikrai per daug. Dar kartą įvertinkite savo dėvimus aksesuarus ir vieno ar net kelių iš jų atsisakykite. Visada pasikliaukite dviem dalykais: veidrodžiu ir intuicija.

3. Daiktai negali tarpusavyje konkuruoti. Jeigu turite akį traukiantį kaklo papuošalą, nuostabiai žvilgančius auskarus, akį rėžiantį žiedą ir fantastišką rankinę – rinkitės tik vieną aksesuarą. Turi būti vienas ryškus akcentas. Pavyzdžiui, jeigu dėvite subtilią juodą suknelę, prie jos derinkite vieną ryškų papuošalą, originalius batus ar dailią rankinę.

Jeigu mėgstate nešioti papuošalus, juos rinkitės irgi apgalvotai. Konservatyvi klasika, pavyzdžiui, brangūs klasikiniai papuošalai iš tauriųjų metalų niekada neišeina iš mados, tačiau pasidomėkite ir sezono naujienomis – tai, kas šiuo metu yra ant bangos.

„Jeigu norite būti madingos, šį sezoną rinkitės spalvas iš gamtos: bordo, žalius, geltonus papuošalus. Šiuo metu populiarios ne tik žemės spalvos, bet ir papuošalai iš natūralių medžiagų. Taip pat madingi masyvūs, nepermatomi, kelių eilių, tačiau pakankamai lengvi aksesuarai“, – vardina A.Gilytė.

Maža gudrybė toms, kurios kaip ir Živilė nori atrodyti grakštesnės ir optiškai prailginti kaklą. A.Gilytė tokiu atveju rekomenduoja rinktis grandinėles su pakabukais, kurios būtų ilgesnės ir į galą siaurėjančios.

Sparčiai artėja ir kepurių sezonas, tačiau galvos apdangalams beveik jokių taisyklių nėra. Jeigu renkantis kitus aksesuarus galima pasikliauti akimis, tai kepures A.Gilytė rekomenduoja matuotis.

Užsakymo nr.: PT_69404260

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis