Kaip keičiasi moters organizmas perkopus 30 metų slenkstį

Tikriausiai esate girdėję, kad pradedame senti maždaug nuo 30 metų. Galbūt pasakymas „senti“ skamba pernelyg drastiškai, tačiau pokyčiai organizme iš tiesų vyksta.

Mažėja raumenų masė

Jau nuo 30 metų raumeninė masė ima mažėti, net jeigu aktyviai sportuojate. Vietoje jos ima kauptis riebalai. Kadangi raumenys sunaudoja daugiau kalorijų nei riebalai, mažesnis jų kiekis reiškia ir lėtesnę medžiagų apykaitą. Maždaug per dešimtmetį netenkame apie 5 proc. raumenų masės. Kad sustiprintumėte savo raumenis, bent 2 kartus per savaitę lankykite jėgos treniruotes.

Sulėtėja medžiagų apykaita

Įprastai maždaug ties 30 gyvenimo metais pradeda lėtėti medžiagų apykaita, o dažnu atveju sumažėja ir mūsų pačių aktyvumas. Jeigu ir toliau maitinamės kaip anksčiau, tačiau sueikvojame mažiau energijos,- svoris pradeda augti, nes perteklinės kalorijos nėra sudeginamos. Pokyčiai gali būti mažai pastebimi, tačiau nekeičiant gyvenimo būdo per kelis metus priaugsite 2-3 kilogramus. Tad verta susimąstyti ir pasirūpinti savo aktyvumu: per dieną nueikite bent 10 000 žingsnių, sveikai maitinkitės ir svorio problemos jus greičiausiai aplenks.

Sumažėja lytinių hormonų gamyba

Apie 30-uosius metus tiek moterims, tiek vyrams sulėtėja lytinių hormonų gamyba. Vyrams tai gali tapti lytinio potraukio sutrikimo, raumenų masės sumažėjimo, erekcijos problemų ir prostatos padidėjimo priežastimi. Moterims hormonų sumažėjimas labiausiai atsiliepia galimybei pastoti: iki 30-ies turite maždaug 75 proc. tikimybę pastoti, o artėjant keturiasdešimtmečiui ši tikimybė nukrenta iki 65 proc.

Odos pokyčiai ir pirmosios raukšlės

Palaipsniui mažėjantis hormonų kiekis veikia ne tik mūsų savijautą, bet ir išvaizdą. Moteriškumo hormonu vadinamas estrogenas greitina ląstelių atsinaujinimą, išsaugo odos jaunystę, plaukų blizgesį ir purumą. Jei šio hormono gamyba sumažėja, pirmiausia pastebėsime veido odos pokyčius - atsiras pirmosios raukšlelės, oda praras skaistumą, bus ne tokia elastinga.

Pirmąsias raukšleles dauguma pastebi maždaug nuo 30 metų, tačiau kosmetologai rekomenduoja pradėti atidžiau rūpintis savo oda nuo 25 metų - būtent šiame amžiaus tarpsnyje prasideda didieji pokyčiai. Pirmosios raukšlelės įprastai atsiranda kaktos, akių ir burnos srityje - tose veido zonose, kurias labiausiai veikia mūsų mimika.

Šiuo atveju pirmoji pagalba jūsų odai - nuolatinis jos drėkinimas. Antras žingsnis – odos saugojimas ištisus metus: žiemą reikia saugoti nuo žvarbaus vėjo, vasarą – nuo karščio ir saulės spindulių. Trečias žingsnis - tinkama kosmetika. Rinkitės priemones, kurių sudėtinės medžiagos skatina kolageno, elastino ir glikozaminoglikanų gamybą.

Plaukų pokyčiai

Maždaug nuo trisdešimties metų drastiškai sulėtėja plaukų augimas, o nemaža dalis moterų pastebi ir pirmąsias žilas sruogeles. Plaukai ima žilti, kai organizme sulėtėja melanino - plaukams ir odai spalvą suteikiančio pigmento gamyba. Su amžiumi melaninas nustoja gamintis ir plaukai praranda spalvą. Visų pirma jie papilkėja, o tada, kai melaninas visiškai nustoja gamintis, jie tampa balti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis