„Karininko Metodas“: Kaip užmigti per dešimt sekundžių ir geriau išsimiegoti

Remiantis „Vogue“ portale paskelbta informacija, miego problemos yra itin dažnas reiškinys tarp suaugusiųjų – nuo 10 proc. iki 30 proc. jų kovoja su lėtine nemiga. Tačiau yra sena technika, kuri šiandien populiarėja socialiniame tinkle TikTok, vadinama „karininko metodu“. Ši technika padeda greitai užmigti ir geriau išsimiegoti.

Šis metodas buvo populiarios U.S. kariuomenėje ir dokumentuotas Lloyd Bud Winter's 1981 metų knygoje „Relax and Win: Championship Performance“. Šis metodas gali padėti jums užmigti per dešimt sekundžių, o maksimalus laikas – dvi minutės. Tačiau, norint patirti maksimalų efektą, šį metodą reikia praktikuoti kasdien. Tikėtinas rezultatas – puikus miegas po šešių savaičių praktikos.


Štai kaip veikia „karininko metodas“:


  • Atsigulkite savo lovoje.


  • Atpalaiduokite visus veido raumenis, įskaitant ir liežuvį, žandikaulį, akis. Jei tai padaryti sunku, iš pradžių įtempkite visus veido raumenis, kad gerai juos pajustumėte, o tada atpalaiduokite.


  • Nuleiskite pečius, atpalaiduokite įsitempusius raumenis, rankas atmeskite į šonus šalia kūno ir visiškai atpalaiduokite.


  • Iškvėpkite, atpalaiduokite krūtinę ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Leiskite kojoms, šlaunims ir blauzdoms natūraliai atsipalaiduoti, tegul gravitacija daro savo darbą ir tempia jas žemyn.


  • Išvalykite mintis: dešimt sekundžių mintyse įsivaizduokite kokį nors jus atpalaiduojantį, raminantį vaizdą. Jei tai nepadeda, bandykite dešimt sekundžių kartoti frazę „nieko negalvok“.


Šis metodas buvo sukurtas padėti kariams greitai užmigti bet kokioje situacijoje, kad būtų sumažinta klaidų rizika darbe. Svarbiausia čia kuo labiau atpalaiduoti raumenis ir sumažinti įtampas kūne. Tai savo ruožtu padeda aktyvuoti mūsų poilsio ir atsigavimo atsakingą parasimpatinę nervų sistemą.


Šis metodas nieko nekainuoja, tad kodėl gi jo neišbandžius?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis