Kaip naudoti Visatos dėsnius savo laimei ir klestėjimui?

Įstatymų nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia – šį posakį žino dauguma žmonių, tačiau retas kuris susimąsto apie visuotinius dėsnius. Apie juos nekalbama nei mokykloje, nei universitete. Tačiau susipažinus su šia informacija pradeda aiškėti, kodėl persekioja problemos, finansinis stygius ir žlunga santykiai. Tad ko dauguma nežino?


Septyni visuotiniai dėsniai – regėjimo, žodžio, energijos, gėrio ir blogio, gausos, unikalumo bei indėlio. Ar teko apie juos girdėti? Šiuos dėsnius naudojame kiekvieną dieną, tik rezultatai priklauso nuo mūsų gebėjimo jais vadovautis. Rašytojas, įkvepiantis kalbėtojas, vadybos konsultantas Alvin Day, pažinęs ir pritaikęs šiuos dėsnius, iš vargšo berniuko tapo turtingu ir gerbiamu žmogumi. Dabar apie tai pasakoja knygoje „Jei vikšras gali skirsti, galiu ir aš“ ir rengiamose paskaitose bei supažindina su Visatos įstatymais.


Regėjimo dėsnis – ką matote, tą ir gaunate


„Visata pertekusi džiaugsmo, sveikatos, materialinių gėrybių ir išteklių. Visa tai nešališkai pasiūlyta kiekvienam žmogui. Liūdna, bet daugelis numiršta, taip ir nesuvokę šios pagrindinės teisės. Tik tie, kurie pasinaudoja regėjimo dovana įžvelgti giliau, nei mato akys, geba atpažinti ir priimti tuos pasiūlymus,“ – tikina Alvin Day knygoje „Jei vikšras gali skirsti, galiu ir aš“.


Šis dėsnis labai paprastas ir juo naudojamės net nesusimąstydami. Pavyzdžiui, moteris planuodama kuo pasipuoš vakarėliui, įsivaizduoja save vilkinčią nauja, elegantiška suknele. Vėliau šis ketinimas virsta tikrove. Arba architektas, žiūrėdamas į tuščią lauką, mato naują statinį. Po kurio laiko projektas įgyvendinamas ir mintis materializuojasi.


Lygiai taip galima vizualizuoti ir materializuoti daugybę tikslų bei svajonių. Tik kodėl ne visiems taip pavyksta? Taip nutinka dėl kelių priežasčių:

-      žmogus turi stabdančių įsitikinimų. Pavyzdžiui, kad turtingi žmonės blogi ir nedorais keliais gauna pinigus. Tada pasąmonė automatiškai blokuoja visus kelius į turtingą gyvenimą;

-      nepasitiki savimi, todėl svajonės taip ir lieka svajonėmis;

-      tiki, kad jo laimė priklauso nuo kitų žmonių.


Tad norint, kad šis dėsnis veiktų jūsų naudai, reikia pašalinti mąstymo kliūtis ir pasitelkti į pagalbą dar kitus dėsnius.


Žodžio dėsnis – tai lyg gyvenimo žaliava


Pasak Alvin Day, „žodis visais savo pavidalais – mąstomas, ištartas ir užrašytas – yra esminė gyvenimo žaliava.“ Juk žodžiais galime vieni kitus įkvėpti, nudžiuginti arba pažeminti, nuliūdinti. O nuo gebėjimo išraiškingai kalbėti, priklauso ne tik sėkminga karjera, bet ir santykiai.

Sujungdami regėjimo ir žodžio dėsnius galite statyti savo laimės pamatus. Jei neturite blokuojančių įsitikinimų, kartodami teiginius (manifestacijas), daug lengviau įgyvendinsite savo tikslus ir svajones.


Energijos dėsnis – tai esaties pulsas


Kol žmogus gyvas, energija padeda kilti vis į naujas aukštumas, įgyvendinti tikslus ir tiesiog mėgautis gyvenimu. Kai sutrinka energijos tėkmė, prasideda net fiziniai negalavimai. „Energijos dėsnis būtinas, kad galėtume imtis veikti, planuoti ir įgyvendinti savo sumanymus. Todėl reikia tyrinėti ir suprasti žmogaus energijos prigimtį, žinoti, iš kur ji kyla ir kas jai trukdo,“ – A. Day.


Kiekvienas ateiname į Žemę kupini energijos, tačiau augant ir bręstant, jos tėkmę gali sutrikdyti klaidingas mąstymas, prasta mityba ir fizinio aktyvumo stoka. Tad patys esame atsakingi už jos veikimą ir pagalbą realizuojant norus, tikslus, svajones.


Įsivaizduokite, kad esate bėgikas, stovintis prie starto linijos, bet pasigirdus starto signalui, liekate stovėti parengties pozoje. Tad net jei esate pats geriausias bėgikas, žiūrovai to nesužinos, o jūsų potencialas nevirs akivaizdžiu rezultatu.


„Ar turite grandiozinių planų, vilčių bei siekių? Ar jų aktyviai siekiate šiandien, ar esate tik pasirengęs startuoti kiekvieną dieną? Dėmesio! Daugelis žmonių taip ir numiršta parengties poza, mat niekada nesiima veikti. Energijos dėsnis liepia jums, kol dar esate gyvas, pašokti, judėti, bėgti ir pūkštelėti į pasaulį. Antraip net didžiausias jūsų potencialas liks beprasmis,“ – tikina rašytojas.


Gėrio ir blogio dėsnis


Nors šis dėsnis veikia visiems vienodai, tačiau požiūris ir vertinimai labai individualūs. Pavyzdžiui, kaitri vasaros saulė poilsiautojui bus tikra palaima, o ūkininkui sausra suteiks nuostolius. Tad gėryje galima įžvelgti blogį ir atvirkščiai.


Jei norite blogyje įžiebti gėrį, turite pirma jį ten išvysti. Net grubūs ir pikti žmonės gali viduje būti lyg mieli, maži, bet nuskriausti vaikai. Jie tik išsiugdė tokią gynybinę reakciją, kaip apsauginį išlikimo mechanizmą.

Taip pat nutinka, kai po kurio laiko suprantame, kad sudėtinga, įsivaizduojamo blogio kupina situacija suteikė galimybę stipriai viduje ūgtelėti ir pasikeisti. Be jos galbūt per dešimtmetį nebūtume tiek patobulėję ir pasiekę.


Gausos dėsnis – ši visata pilna gėrybių


Ar galėtumėte patikėti, kad gamta tik ir laukia, kol galės apdovanoti jus gausa? Turbūt daugybė žmonių skubėtų tikinti, kad gamta jau išsekinta ir išsemta, didžioji dalis privatizuota ir kažkam teikia milijardus, o kas lieka – tenka sėti ir pjauti patiems. Tačiau viskas yra šiek tiek kitaip, jei pažvelgsite į pirmuosius dėsnius.


Kad ir kaip banaliai skambėtų – meilės, džiaugsmo, sveikatos ir kitų nematerialių gėrybių nenusipirksime. Visa tai galima tik susikurti patiems savo viduje. Tačiau ir materialūs dalykai užgimsta mintyse.


„Jeigu jums sunkiai sekasi uždirbti pinigus, taip yra ne todėl, kad stinga pinigų. Jų – galybė. Jūsų nesėkmės priežastis ta, kad per siaurai suvokiate, kokiais beribiais kanalais pinigai galėtų jums plūsti,“ –Alvin Day.


Dauguma apriboja save, manydami, kad jų išsilavinimas per prastas, stinga įgūdžių, pinigų investicijoms, kad per jauni ar per seni ir t. t. Autorius skatina nepasiduoti tokioms mintis ir ragina ieškoti jų priežasčių.  


Kitas svarbus aspektas, užkertantis bet kokius kelius į gausą – aukos pozicija. „Auka nuolat ieško, kas jai padėtų atsikratyti problemų, o laimėtojas instinktyviai stengiasi sprendimą rasti pats.“ Tokiais svarbiais žodžiais Alvin Day primena, kad už gausą savo gyvenime esame atsakingi tik mes patys ir skatina tyrinėti, kodėl kyla noras naudotis aukos pozicija.


Unikalumo dėsnis – nėra dviejų visiškai vienodų žmonių


Nuo vaikystės daugelį moko būti gerais, sekti pavyzdžiais ir lygiuotis į juos. Taip trinama tikroji asmenybė ir paminamas unikalumas bei potencialas. Žmogus tampa patogus kitiems už labai didelę kainą. Dėl to paauglystėje kyla noras maištauti ir šokama į kraštutinumus. O kuo didesni artimųjų lūkesčiai ir ribojimai, tuo aršesnis maištas.


Reikėtų suprasti, kad bandydami tapti tokiais, kaip kiti – liekame prie anksčiau minėtos startinės pozicijos. Ateiname su potencialu, bet esame priversti žvalgytis į kitus. Tačiau, pasak Alvin Day, „geriausia pasitarnaujate žmonijai ne tada, kai prarandate savo tapatybę ir tampate toks, kaip visi, o kai atrandame dalykus, kurie jus išskiria iš kitų, ir jais naudojatės, idant prisidėtumėte prie kitų gerovės.“


Nebijokite savo kūrybiškumo, naujų idėjų ir savitų asmenybės bruožų, nes niekas šioje Žemėje nėra nei vertesnis, nei prastesnis. Ir visai nesvarbu, kas jums teikia prasmę – paprastas darbas ar vadovavimas gausiam kolektyvui. Gausa atsivers ten, kur jūs atsiversite pasauliui.


Indėlio dėsnis – atlygio pagrindas


Čia esmė paprasta: „pasiekimų ir atlygio dydį lemia tai, kiek pasitarnaujate, didindamas savo gyvenimo žmonių, organizacijų ir bendrijų gerovę. Uoliai tarnaukite žmonėms bei visuomenei, ir jų pastangų galia jus pastūmės didesnių rezultatų link, nes jūsų sėkmė bus esminis interesas. (...) Jei trokštate gausesnio atlygio, padidinkite savo indėlį.“ Alvin Day akcentuoja, kad mes visi esame susiję ir lemiame vieni kitų sėkmę.

Tik atsakingas, tikintis savo galimybėmis ir visatos dosnumu žmogus, gali tapti gyvenimo kūrėju. Ar norite ir jūs susikurti svajonių gyvenimą? 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis