Joninių horoskopas: Liūtų laukia įtempta, bet daug žadanti diena, Žuvims slaptų vilčių sukels netikėtas dėmesys

Birželio 24-oji - Joninės (Rasos).


Joninės - svarbiausia lietuvių vasaros šventė, senovėje vadinta Rasos švente arba Kupolėmis. Ji švenčiama saulės solsticijos - ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metu. Tik trumpą akimirką ir tik vienoje vietoje pasaulyje Joninių naktį žydi paparčio žiedas, o tas, kas jį suras, bus ir turtingas, ir visažinis, ir laimingas...


Joninės švenčiamos visoje europinėje kultūroje. Visose šalyse, kur yra indoeuropiečių palikuonių. Geriausiai jas pažįsta baltai, slavai ir skandinavai, nes jie ilgiausiai išlaikė ryšį su senolių išmintimi.


Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, mistifikuota. Manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.


Birželio 24 d. išvakarėse moterys nuo seno rinkdavo įvairiausias gydomąsias žoleles, mat tikėta, kad šios dienos vakarą surinktos žolelės įgyja ypatingų gydymo galių. Vėliau iš žolelių verdama arbata, jomis apkaišomos palubės, įmetama į tvartus, kad gyvuliai būtų sveiki. Šis moterų veiksmas vadintas kupoliavimu. Netekėjusios merginos šį vakarą apsivilkdavo baltais lino drabužiais ir dainuodamos eidavo į pievas pinti vainikų. Vainiką jos pindavo iš devynių arba dvylikos skirtingų žydinčių žolynų. Nusipintais vainikais merginos pasipuošdavo galvas, o vėliau iš jų spėdavo ateitį.

Manyta, kad šią naktį stebuklinga ir rasa. Jos surinkus reikia duoti karvėms, kad būtų pieningos, pabarstyti į daržus, kad būtų derlingi, kad neželtų piktžolės. Buvo tikima, kad ūkininkas sulauks gero derliaus, jei šią naktį apibėgs savo laukus ir nuogas pasivolios rasoje.


Šią naktį buvo garbinama saulė. Jai dėkojama už šilumą, šviesą, prašoma jos kuo daugiau šviesti. Naktį ant aukštos kalvos buvo sukuriamas didelis laužas. Buvo manoma, kad kuo toliau apšvies laukus, tuo didesnis bus rudenį derlius.

2003 m. Joninės Lietuvoje paskelbtos nedarbo diena. Rengiamos masinės Joninių šventės, ypač daug žmonių suplūsta į Kernavę, ant Rambyno kalno, į Jonavą, dažnai vadinamą Lietuvos Jonų ir Janinų sostine. Šiose šventėse susipina Rasų ir Joninių tradicijos - imituojamos apeigos, buriama, tačiau ir sveikinami Jonai.

Birželio dvidešimt ketvirtoji, pirmadienis - 175-oji metų diena (pirmoji 26-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 190 dienų.


Savo vardadienius šiandien švenčia Ansas, Janė, Janina, Jonas, Jonaudas, Jonaudė, Jonė, Jonis, Žana, Žaneta.


************

Dangaus kūnai:


Saulė šiandien teka 04.42, leidžiasi 22.00. Dienos ilgumas - 17.18.

Šiandien - aštuntoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Vėžio ženkle.


**************


Astrologinė prognozė birželio 24-ajai, pirmadieniui


AVINAS. Pasistenkite išnaudoti kiekvieną progą atsipūsti, palepinti savo kūną, pastiprinti sveikatą, nervus. Venkite intensyvios, daug jėgų reikalaujančios veiklos.


JAUTIS. Daug dėmesio sulauksite iš draugų, pažįstamų ir gerbėjų. Galite būti pakviesti į proginį vakarėlį, visuomeninį renginį ar šiaip bendraminčių susibūrimą. Kur benueitumėte, būsite pastebėti, įvertinti.


DVYNIAI. Per savo užsispyrimą šiandien galite neišgirsti svarbaus ir protingo patarimo. Nieko gero, jei vadovausitės vien emocijomis ar subjektyviomis nuostatomis. Spręsdami praktinius klausimus, turėtumėte vadovautis išmintimi.


VĖŽYS. Galite šauniai pasirodyti žmonėms, kurie jums atrodo reikšmingi, sublizgėti savo pasisakymais. Nesunkiai užmegsite norimus kontaktus, praplėsite akiratį.


LIŪTAS. Įtempta, bet daug žadanti diena. Nevenkite kalbėti, lieti jausmus, bet pasistenkite girdėti ir pašnekovus. Suprasti kitus bei įgyvendinti kai kuriuos planus jums gali trukdyti stereotipai.


MERGELĖ. Gali būti, kad ieškosite naujų galimybių pritaikyti savo sugebėjimus, kitaip bendrauti su aplinkiniais, partneriu. Regis, kiti tai ne iš karto įvertins. Tuo metu galite sulaukti šiokių tokių pašaipų.


SVARSTYKLĖS. Iki trokštamo tikslo liko gana nedaug, tačiau reikia dar šiek tiek pasistengti. Šiandien palanku tvarkyti ūkinius reikalus bei rūpintis įvaizdžiu, sveikata. Atlikite grožio ir higienos procedūras.


SKORPIONAS. Šiandien ieškosite bendros kalbos su giminaičiais, kaimynais. Verta leistis su jais į diskusijas bei jas provokuoti tik tuo atveju, jei esate geranoriškai nusiteikę. Vis dėlto į svečius per prievartą nesiveržkite ir įkyriai kitų nekvieskite.


ŠAULYS. Intuicija jums turėtų pakuždėti, kaip rasti išeitį iš situacijos, susijusios su namais, šeima, nekilnojamuoju turtu. Diena gana palanki pasireikšti jausmams ir emocijoms, seniai jus sprogdinančioms iš vidaus.


OŽIARAGIS. Bendraukite, rašykite, skambinkite, būkite draugų, pažįstamų ir artimųjų apsuptyje. Šiandien jums nepakenks intensyvus bendravimas, subtilūs flirtai. Seksis kūrybinė veikla.


VANDENIS. Tai gali būti produktyvi ir atpalaiduojanti diena. Visus nesklandumus, kilusius namuose, galima išspręsti be ypatingų pastangų - tereikia parodyti, kokie svarbūs jums yra aplinkiniai, kaip juos vertinate.


ŽUVYS. Šiandien slaptų vilčių gali sukelti romantiškas epizodas arba netikėtas dėmesys. Vis dėlto kai kurie susitarimai bus nekonkretūs, pažadai netikri. Venkite svaigalų, neaiškių vaistų.


Geros dienos!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis