5 dalykai, kurių reikėtų atsikratyti, jei trokštate sėkmės

Būtų šaunu, jei sėkmės nereikėtų gaudyti kaip vėjo laukuose, jei ji pati mus pasigautų. Tačiau, norėdami privilioti sėkmę, taip pat turime įdėti pastangų. Ko verta atsikratyti, kad sėkmė mus surastų greičiau.

1. Baikite mėtyti darbus

Dauguma taip jau esame surėdyti, kad darbų imamės entuziastingai, tačiau susidūrę su vienu kitu sunkumu, akimirksniu pradedame jų vengti, o galiausiai apleidžiame. Jei vis pradėsite, bet neįgyvendinsite iki galo, nesitikėkite sėkmės. Pusė darbo – tik gera pradžia, bet ne rezultatas. Nusprendėte laikytis dietos? Puiku, galbūt vieną, antrą, trečią kartą nusižengsite mitybos planui, tačiau tai nereiškia, kad dietos laikytis nesugebate. Tai reiškia, kad reikia išmokti prisitaikyti, o tam reikia ir pastangų, ir laiko. Kuo daugiau kartų sustosite ir norėsite mesti pradėtą darbą, tuo mažiau trokšite išvysti rezultatą.

2. Baikite sakyti „rytoj“

Gyvename greitu tempu, todėl atidėlioti darbus – prabanga. Nustokite kur tik galite kaišioti žodelį rytoj, jei nepadarysite dabar, greičiausiai nepadarysite niekuomet. Darbų atidėliojimas formuoja neatsakingumą prie kurio itin lengva priprasti, tuomet atrodo, kad viską galėsite įgyvendinti paskutinę sekundę. Negalėsite, nes paskutinę sekundę turėsite tiek susikaupusių rytojaus darbų, kad norėsis viską mesti ir pradingti skradžiai žemę. Tad pradėkite veikti dabar.

3. Baikite būti auka

Atsikratykite aukos sindromo. Taip, jus engia vadovas, jus apleido draugai, mylimasis jus iškeitė į jaunesnę, o šuo, ir tas sugraužė aukštakulnius, kuriems taupėte ištisus metus. O gal visi šie ženklai tik rodo, kad užsistovėjote vietoje ir metas judėti pirmyn? Galbūt neigiamos situacijos verčia pasitempti ir apsidairyti: ką galiu padaryti, kad ne risčiausi žemyn, o kilčiau aukštyn? Įjunkite pozityvo pavarą, pakeiskite požiūrį ir nė nepastebėsite, kaip palengva kilsite į kalną. Laisvę rinktis turite kiekvienoje situacijoje. Taigi, ar prieš iššukį nuleisti rankas ar paversti jį pergale?

4. Baikite sakyti „taip“

Ar tikrai visuomet turite sutikti? Atminkite, jei vienoje situacijoje sakote taip, kitą nukertate su ne. „Taip“ viršvalandžiams reiškia „ne“ naujoms pažintims mieste arba santykiams, „taip“ bereikšmiam serialui reiškia „ne“ antrą savaitę netvarkytam kambariui, „taip“ ketvirtai taurei reiškia „ne“ produktyviai dienai rytoj. Atsakingai įvertinkite situacijas, sudėliokite ir pliusus, ir minusus, tik tuomet drąsiai ištarkite „taip“, nes galbūt prarandate kai ką svarbesnio.

5. Baikite tikėtis be pagrindo

Tikėjimasis, kad jus paaukštins, kad kitas žmogus susipras, kad mylimasis nepamirš sukaktuvių – visa tai tuščia. Tikėtis, kad būsite visų apšokinėtas, pastebėtas it įvertintas yra beprasmiška, nes kiekvienas turime savo gyvenimą ir esame to gyvenimo centras. Reikia bendrauti ir nebijoti pasakyti, ko norite, kaip jaučiatės, kuo jums galima padėti. Galbūt tikitės, kad vadovas įvertins jūsų puikiai atliktą darbą ir paaukštins, o tuo metu vadovas tikisi, kad jo mylimoji šį vakarą susiprotės neužsibūti darbe, nes laukia draugystės metinės. Pasirodo, per tikėjimąsi vadovas pro akis praleido jūsų darbą, o jo mylimoji pamiršusi svarbią datą iki vėlumos plušo ties nauju projektu. Bendraukite!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis