Astrologas K. Daraganas: apie ateitį, sapnus, karmą ir buvusius gyvenimus

Iš Ukrainos kilęs astrologas Konstantinas Daraganas sako, kad sunkius laikus savo šaliai išpranašavo dar gerokai prieš šiems ateinant, nors nesitikėjo, kad viskas bus taip blogai. Pasak astrologo, didesnių pokyčių reikės palaukti maždaug 7-erius metus, o kol kas galime pasimėgauti trumpu atokvėpiu.

Dangaus trauką Konstantinas Daraganas jautė nuo mažų dienų. Visada domėjosi kosmosu, tad įstojo į prestižiniu laikomą Charkovo aviacijos universitetą, jį baigęs tapo raketų konstruktoriumi. Deja, realybė pasirodė besanti ne tokia romantiška kaip svajonės ir nieko bendra su skrajojimu danguje neturėjo – K. Daraganui teko konstruoti aviacinius ginklus. Kur kas arčiau dangaus jis yra dabar – dirbdamas astrologu. Kita vertus, pripažįsta, kad ši profesija su matematika susijusi kur kas labiau nei su poezija.

Žurnalas "Moteris"

Kam reikalingas astrologas?

„Astrologija pradėjau domėtis prieš 25-erius metus, kai pajutau, kad einu ne visai tuo keliu. Panorau sužinoti, koks man skirtas, – prisimena K. Daraganas. – Tuo metu tai buvo nauja sritis, nebuvo profesionalios literatūros, nelabai kas išmanė, kaip sudaryti astrologinius žemėlapius. Aš studijavau panašiu metu gimusių asmenybių likimus ir bandžiau atrasti bendras tendencijas.“ Pajutęs gilesnių žinių alkį, K. Daraganas įstojo į Charkovo aviacijos universiteto filosofijos aspirantūrą, tapo socialinės filosofijos mokslų daktaru. Taip pat baigė Maskvos aukštąją astrologijos mokyklą. Nenuostabu, kad tokį visapusį išsilavinimą ir didelę patirtį turintis astrologas savo profesijos nemistifikuoja. „Kai ateini į naują sritį, tikiesi stebuklo ir kad visos problemos bus išspręstos, – sako jis. – Geri pokyčiai nevyksta savaime, jei jų nori, turi labai daug dirbti. Astrologija tik parodo kryptį ir pasiūlo būdus, kaip spręsti problemas, bet jų neišsprendžia.“

Kad tai tiesa, įrodo ir asmeninis K. Daragano gyvenimas. Porų suderinamumo horoskopus sudarinėjantis astrologas neseniai išsiskyrė su antrąja žmona – beje, taip pat astrologe. „Kad mūsų santykius ištiks krizė, buvome apskaičiavę. Tikėjomės, kad tinkamai jai pasiruošime ir įveiksime. Tikėjome meilės galia. Deja, teko pasukti skirtingais keliais. Įtakos turėjo ir tai, kad, prasidėjus karui Ukrainoje, mudu su žmona atsidūrėme skirtingose barikadų pusėse“, – neslepia 4-erių metų sūnų iš šios santuokos turintis K. Daraganas. Beje, sūnaus likimą jiedu su žmona pakoregavo – specialiai atidėjo Cezario pjūvio operaciją maždaug savaitei, kad išvengtų vieno itin nepalankaus astrologinio efekto. Žvaigždžių specialistas sako, kad parinkti vaiko pradėjimo ir gimimo datą šiais laikais – labai madinga. Tiesa, pradėti ne visada pavyksta taip, kaip tikiesi, bet parinkti gimimo laiką dėl vis labiau populiarėjančio Cezario pjūvio įmanoma.

Visuomenė labiau susisluoksniavo, stiprėja diktatūra, radikalizmas. 2022 m. Plutonas pereis į Vandenį. Tai sukels klimato kaitą ir didelę tautų migraciją.

„Per tuos 25-erius metus požiūris į astrologiją labai pasikeitė. Anksčiau iš to buvo šaipomasi, laikoma nerimta veikla. Dabar žmonės turi asmeninius astrologus, šie padeda jiems priimti svarbius sprendimus – parenka tinkamas svarbių įvykių datas, konsultuoja dėl sandorių. Tiesa, dažniau su astrologais konsultuojasi pasiturintys žmonės – verslininkai, politikai. Juk tiems, kurie kasdien priima milijonų vertės sprendimus, šie patarimai reikalingesni nei vos galą su galu suduriantiems vargšams“, – atvirai pasakoja K. Daraganas. Jis neslepia, kad Ukrainoje, nors čia gyvenimo lygis itin žemas, šios paslaugos kainuoja brangiau nei daugelyje Vakarų Europos šalių, nes jos kur kas paklausesnės. „Jei gyvenimas stabilus, alga garantuota, turite darnią šeimą ir mėgstamą darbą, jums astrologo veikiausiai nereikės. Ir atvirkščiai – kuo šalyje padėtis nestabilesnė, kuo daugiau nerimo ir mažiau tvarkos, tuo labiau norisi turėti bent kokias dabarties gaires ar vilčių dėl ateities“, – paaiškina jis.

Didysis lūžis – po 7-erių metų

„Aš gyvenu šalyje, kurioje krizė tęsiasi jau trečią dešimtmetį“, – atsidūsta K. Daraganas. Didelių vilčių dėl ateities astrologas nesuteikia, bet tvirtina, kad patys blogiausi laikai – jau praeityje. „Prasideda nedidelis atokvėpis, pirmųjų įdomių per artimiausius 5–7-erius metus vyksiančių įvykių galima laukti jau šią žiemą, – sako astrologas. – Ukraina dar formuosis, bet tokių sienų, kokios buvo atkūrus nepriklausomybę 1991 metais, nesusigrąžinsime.“ Pasak K. Daragano, nagrinėti Ukrainos, Lietuvos, Latvijos ir kitų strategiškai nesvarbių šalių horoskopus nėra didelės prasmės, nes jų likimą lemia didžiosios valstybės ir jų sąjungos. Asmeniniai Angelos Merkel, Vladimiro Putino ar Donaldo Trumpo horoskopai Lietuvai ar Ukrainai gali būti svarbesni. „Žiūrint į JAV horoskopą, planetos išsidėsčiusios panašiai kaip XX a. pradžioje, kai prasidėjo didžioji ekonominė krizė. Netrukus pokyčiai nusiris per visą pasaulį, – sako K. Daraganas. – 2022–2025 m. bus savotiško lūžio metai. Šiuo metu Ožiaragyje esanti viena iš lėčiausių planetų Plutonas apibrėžia tam tikras ilgalaikes tendencijas. Kai ši planeta 2008 m. perėjo iš Šaulio, baigėsi optimizmo periodas, liberalizmas. Visuomenė ėmė labiau sluoksniuotis, sustiprėjo diktatūra, radikalizmas. Teisės sistema praranda reikšmę, viskas sprendžiama jėga. 2022 m. Plutonas įeis į Vandenį. Tai sukels klimato kaitą ir didelę tautų migraciją. Žmonės pajudės iš miestų į kaimus. Tuo pat metu į oro ženklą Vandenį įeis ir Jupiteris, ir Saturnas. Tai nutinka kartą per 20 metų. Kartosis prieš 150 metų buvusios tendencijos, sustiprės Europos kultūros įtaka. Legalizuota bus viskas: narkotikai, moralės draudimai. Svarbesnė taps vidinė cenzūra. Persiskirstys politinės įtakos zonos, bus kuriamos naujos pasaulinės organizacijos, – ES, JTO ir NATO pakeis naujos jėgos.“

Labiausiai astrologą ir filosofą liūdina tai, kad pasaulyje vis silpnėja švietimo vaidmuo. „Atotrūkis tarp aukščiausią išsilavinimą turinčių žmonių ir beraščių vis didėja. Šiems naujausi mokslo atradimai nepasiekiami ir nesuprantami. Mokslas tampa elito privilegija, švietimas prastėja, – sako K. Daraganas. – Žmonės vis labiau specializuojasi, yra puikūs savo sričių ekspertai, bet apie kitas sritis beveik nieko nenutuokia. Štai neseniai vienas mano studentas visai rimtai tikino, kad Egipto piramides pastatė graikai, tik taip pavadino. Ir kam jam žinoti, kaip viskas buvo iš tikrųjų? Jis puikiausiai gali gyventi ir be to. Žinių tikrinimo schemos nereikalauja mąstymo, atliekant testus, tereikia parinkti paruoštus atsakymus.“ Masinės ir elitinės kultūrų atskirtis, pasak astrologo, kai kam labai patogi – kuo mažiau žmonės geba savarankiškai, kritiškai mąstyti, tuo lengviau juos valdyti. Žiniasklaida, socialiniai tinklai formuoja nuomonę, kokia nuomonė yra teisinga, o kokia – ne. Viena vertus, lyg ir deklaruojame žodžio laisvę, kita vertus – pabandykite išreikšti visuotinei nuomonei prieštaraujančią savąją tautybės, rasės, politikos ar kitais klausimais... Iškart būsite apkaltintas nacionalizmu, homofobija, diskriminacija ir pan. „Švietimas vis labiau telksis tam tikrose valstybėse ir taps būdu skleisti savo kultūrą kitose šalyse, paversti jas kolonijomis, – liūdnoką ateitį piešia K. Daraganas. – Manau, amžiaus viduryje dėl to ims kilti pavienių maištų prieš mokslininkus ir mokslą, grįšime į viduramžius, prasidės raganų medžioklė, stiprės religinis radikalizmas.“ Itin svarbią funkciją atliks informacinės technologijos. Jos, pasak K. Daragano, iš esmės pakeitė pasaulio veidą. „Žmonijos kultūroje įvyko tik du tokio masto esminiai lūžiai – tai spausdinimo mašinų ir interneto atsiradimas“, – sako jis. Vilčių, kad ši erdvė greitai bus suvaldyta, astrologas nesuteikia. Pasak jo, artimiausius dešimtmečius chaoso daugės. „Dabar padėtis dar nėra tokia bloga – veikia tam tikri visuomenės informavimo įstatymai, cenzūra, etikos kodeksai, faktai tikrinami, – sako jis. – Ilgainiui tai nunyks, nes, daugėjant informacijos šaltinių, vis sunkiau atsirinkti, kuriais iš jų galima pasitikėti. Nebus visuotinai priimtinų autoritetų, kiekvienas turės savo mokytoją arba pats sau bus autoritetas, bus steigiamos sektos, uždari dvasiniai centrai, virtualios bendruomenės.“

Apie karmą ir buvusius gyvenimus

Žalią šviesą astrologijai uždegė ir pastaruoju metu suaktyvėjęs žmonių domėjimasis įvairiomis dvasinėmis, ezoterinėmis praktikomis. Kodėl tai vyksta? Ar nėra pavojinga? „Žmonės visada domėjosi dvasiniu pasauliu, suprato, kad jie nėra vien kūnas, – sako astrologas ir filosofas K. Daraganas. – Šį poreikį labai sėkmingai išnaudojo religijų pradininkai ir sekėjai, tai jiems padėjo plėsti įtaką. Mąstyti tingintys žmonės ieško gatavų atsakymų, o religija pateikia išbaigtą sistemą – tau nereikia galvoti, kas teisinga, o kas ne, kokia yra tavo gyvenimo prasmė ir kas tavęs laukia. Daugėjant informacijos, tampa aišku, kad viena sistema negali aprėpti visko, todėl domimasi kitomis religijomis, atsiranda įvairių dvasinių praktikų. Šį poreikį išnaudoja ir verslininkai. Štai jogos mokoma sporto centruose, nors iš tiesų tie fiziniai pratimai neturi nieko bendra su sena, tūkstančius metų tradicijas turinčia filosofijos sistema.“ Didėjanti religijų įvairovė turi ir kitą medalio pusę – kuo yra daugiau iš ko rinktis, tuo sunkiau tai padaryti. Visuomenė tampa lyg palaida bala, be aiškių taisyklių ir vertybių. Dėl šios priežasties, pasak astrologo, stiprėja religinis fundamentalizmas. Jis sutrikusiems žmonėms yra lyg tvarkos, pastovumo sinonimas.

Atotrūkis tarp aukščiausią išsilavinimą turinčių žmonių ir beraščių vis didėja. Mokslas tampa elito privilegija, švietimas prastėja.

Kai kurie žmonės nenori priklausyti sistemai, savo kelio ir pašaukimo ieško patys. Tik, pasak K. Daragano, ne visiems tai duota ir ne visiems to reikia. „Mūsų gebėjimai ir dvasingumo lygis skirtingi, – sako jis. – Tai priklauso ir nuo to, kelintą gyvenimą gyvename, ką pasiekėme ir ko išmokome, iki priėmėme šį kūną. Deja, dabar deklaruojamos visuotinės lygybės idėjos – visiems galioja vienodi įstatymai, tos pačios teisės. Tai puiku, kai kalbame apie socialinį gyvenimą, bet visai negalioja kalbant apie dvasingumą. Tai panašu į kultūrą – mažuma ją kuria, dauguma vartoja.“ Tokie dvasingumo vartotojai neretai nesugeba atsirinkti, kas yra tiesa, o kas – tik jos surogatas, todėl, užuot ieškoję savo kelio, klaidžioja svetimais klystkeliais.“

Žurnalas "Moteris"

K. Daragano teigimu, dvasiniame pasaulyje veikia panašūs evoliucijos dėsniai kaip ir gamtoje. „Visi gyvieji organizmai vystosi lavindami stipriąsias puses ir atsisakydami to, kas silpnina. Evoliucijos požiūriu tai vadinama prisitaikymu. Tai pasakytina ir apie dvasinį pasaulį – taisydami praėjusiame gyvenime padarytas klaidas, mes stiprėjame, turtėjame, – sako jis. – Tai nevyksta savaime, reikia dirbti, kad tai pasiektum, įveikti save. Astrologas gali tik parodyti, kokios žmogaus silpnosios vietos, ko jam reikėtų vengti ir ką lavinti. Galima to ir nedaryti. Tiesiog plaukti pasroviui ir daryti tik tai, kas sekasi. Tik tokiu atveju evoliucija užtruks ilgiau.“

Gal savo pašaukimą greičiau atrastume žinodami, kas buvome praėjusiuose gyvenimuose? K. Daraganas tuo abejoja. „Žmonėms smalsu sužinoti, kas jie buvo anksčiau, bet gamta ne veltui taip yra susitvarkiusi, kad buvusių gyvenimų neprisimename, – sako jis. – To žinoti nebūtina, o gal net žalinga. Mat pirmiausia atgaminame stipriausius prisiminimus, o jie paprastai yra skausmingi, neretai susiję su mirties momentu. Tai traumuoja. Be to, užmarštis apsaugo mus nuo noro ieškoti žmonių, su kuriais buvome susitikę, keršyti už skriaudas, kurias patyrėme, ar kovoti už šalį, kurios seniai nebėra. Mes turime tai, ką tos situacijos davė, – patirtį, emocijas, pamokas, išugdytas charakterio savybes. Tai yra svarbiausia, tai ir turime ugdyti. Kapstydamiesi po ankstesnius gyvenimus, užuot ėję į priekį, rizikuojame trypčioti vietoje ar netgi grįžti atgal.“ Astrologas neslepia, kad pats nuo to nebuvo apsaugotas. „Aš atsitiktinai ten patekau, visai to nesiekiau ir netikėjau ankstesniais gyvenimais, – prisimena jis. – Aviacijos institute Charkove, tiriant holotropinio kvėpavimo poveikį, patekau į tiriamųjų grupę. Mūsų vadovas buvo toks novatorius iniciatorius, jam buvo įdomu, kaip įvairios ribinės sąmonės būsenos veikia žmogų. Jam visai nerūpėjo, ar tai, ką išgyveni, yra tiesa, ar haliucinacija – jei tavo sąmonė kuria tam tikrus vaizdinius, vadinasi, jie yra svarbūs ir su jais reikia dirbti. Taip sužinojau, kad praėjusiuose gyvenimuose buvau karys.“

Kiekvienam savo

Sako, kad vienas iš būdų sužinoti savo gyvenimo misiją – atkreipti dėmesį į pasikartojančias problemas. Esą tai, kas mums sekasi lengvai, mes jau mokėjome ir praėjusiame gyvenime, o tai, kas sekasi sunkiai, būtina tobulinti. Ar tai reiškia, kad, užuot rašiusi, turėčiau eiti prekiauti? „Tiesos ši teorija turi, bet nereikia taip supaprastinti karmos dėsnių, – atsako astrologas. – Horoskopas rodo ne tik silpnąsias, bet ir pavojingas vietas. Jei jis rodo galimą bankrotą, geriau neprekiauti. Karminiai išbandymai yra tai, ko turėtume vengti, apeiti, nes jie neretai nubloškia mus atgal.“ Todėl visiems vienodų tobulėjimo dėsnių nėra. Mūsų visuomenėje priimta dvasingumą sieti su altruizmu, dalijimusi, labdara, bet K. Daraganas teigia, kad to neturėtų daryti kiekvienas. „Budizmą sudaro dvi atšakos, – sako jis. – Pasak hinajanos, žmogaus gyvenimo tikslas – tobulinti save. Jei nesiveršime gelbėti pasaulio, o labiau turtinsime save, dvasiškai augs visa visuomenė. Juk visi mes susiję, vieno žmogaus progresas keičia ir aplinkinių gyvenimą. Pagal mahajaną, idealu atsižadėti savo poreikių ir tarnauti kitiems. Išties yra žmonių, kuriems tai gerai sekasi, jiems tai pavyksta natūraliai, bet jeigu jaučiate vidinį pasipriešinimą, jei jūsų asmeniniame horoskope nėra tokį kelią rodančių gairių, savanorystė gali būti netgi žalinga. Neretai būna, kad spręsti kitų problemas žmonės imasi, jog nereikėtų galvoti apie savąsias. Taip jie bėga nuo realybės. Deja, šis kelias veda ne į nušvitimą, o į akligatvį.“ Toks pat skirtingas yra ir dvasinių mokytojų požiūris į materialius turtus. Krikščionybė turtą laiko blogiu, bet tai galima suprasti – juk ji atsirado kaip engiamųjų, nuskriaustųjų religija. O štai zoroastrizmui asketizmas – jokia vertybė. „Pagal šią religiją, šio pasaulio blogis yra karai, skurdas, ligos. Jei kiekvienas žmogus susitelks į tai, kad būtų sveikas, turtingas ir laimingas, blogis išnyks. Tiesa, labai svarbu šių tikslų siekti nekenkiant kitiems, – sako K. Daraganas. – Pinigai patys savaime yra neutralūs. Jie reikalingi, kad galėtume pavalgyti, apsirengti, patenkinti kitus savo poreikius. Sotus žmogus yra laisvas nuo materialinių rūpesčių, tad gali daugiau dėmesio skirti dvasiniams reikalams. Vienam turtas gali būti suteikiamas kaip karminis atpildas, kitam – kaip išbandymas. Labai svarbu, kaip su turtu elgiamės. Jei naudojame savo ydoms puoselėti, jei jis pažadina mūsų puikybę, vadinasi, išbandymo neatlaikėme.“

Daugėjant informacijos šaltinių, vis sunkiau atsirinkti, kuriuo iš jų galima pasitikėti. Nebus visuotinai priimtinų autoritetų, kiekvienas turės savo mokytoją arba pats sau bus autoritetas.

Lygiai taip pat nevertėtų vadovautis ir bendraisiais pagal Zodiakų ženklus sudarytais horoskopais. „Manau, tarp skirtingais metais skirtingose pasaulio vietose gimusių Liūtų yra daugiau skirtumų nei bendrumų, – sako astrologas. – Be to, visi žvaigždynai per 72 metus pajuda vienu laipsniu, tad seniai nebėra tose vietose, kokiose buvo prieš 2000 metų. Nieko nekeičia ir sensacingi pranešimai apie tryliktąjį Zodiako ženklą Gyvatnešį. Astrologijai nesvarbu, kokiais vardais ką pavadinsim, ar Plutonas laikomas planeta, ar ne. Svarbiau tai, kur jis buvo tavo gimimo akimirką.“

Dėmesio – pasikartojantis sapnas

Dar viena K. Daraganui įdomi sritis yra sapnai. Tiesa, ne visi jie yra svarbūs. Dauguma sapnų tėra tik neįprastai sudėliota įprastų įvykių ir patirčių mozaika. Juos mūsų smegenys gimdo rūšiuodamos ir apdorodamos per dieną gautą informaciją. Kai kurie reginiai gali nuskraidinti į ateitį, bet nebūtinai jie pranašauja svarbius įvykius. Tai vadinamasis déjà vu reiškinys. Įdomiausia kategorija – perregimi sapnai, kai pabudęs negali atskirti, kas yra sapnas, kas realybė – tai rodo, kad žmogus lengvai gali pereiti iš vienos sąmonės būsenos į kitą, deja, pačiam astrologui tokių regėti neteko. Kompensaciniai sapnai labai įdomūs psichoanalitikams, nes jie rodo tai, ką būdraudami nustumiame į pasąmonę, bandome nuo savęs paslėpti. Archetipiniai turi bendruosius simbolius, rodo mūsų santykius su aplinka, sufleruoja, ar teisingu keliu einame. K. Daraganas siūlo atkreipti dėmesį į pasikartojančius sapnus – tokių negalima ignoruoti, nes jie rodo skubiai spręstinas problemas. „Prieš skyrybas dažnai sapnuodavau save universitete, – pasakoja jis. – Aplink sėdi pražilę bendramoksliai, žinau, kad jau turiu diplomą, bet niekaip negaliu suprasti, kodėl aš – vis dar suole? Sapnas bylojo apie mano braškančią antrąją santuoką – kad jau turiu pakankamai šios srities žinių ir ankstesnės santuokos „diplomą“, o vis tiek kartoju senąsias klaidas, nesuprantu, kad santykiai griūva.“

Ar gali žmogus pakeisti savo likimą? „Galėtume atsakyti į šį klausimą, jei būtų įmanoma palyginti pragyventus gyvenimus, – atsako K. Daraganas. – Vieni sako, kad likimą galima keisti. Dangus tik siunčia mums situacijas, o nuo to, kaip jas išsprendžiame, priklauso mūsų tolesnis gyvenimas. Kiti tikina, kad ir tos situacijos, ir jų sprendimo būdai buvo iš anksto numatyti, o mes tik įsivaizduojame turį pasirinkimą. Aš siūlyčiau rinktis tą modelį, kuris priimtinesnis. Vieniems labiau patinka plaukti pasroviui ir nuolankiai priimti likimo dovanas ir išbandymus, kitiems smagiau tikėti, kad jie viską valdo patys.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis