Šeimininkai į naują butą persikėlė gyventi iš erdvaus namo, todėl projekto autorei teko svarbi užduotis – skirti užtektinai vietos daiktams laikyti, tačiau neapkrauti erdvių. Klasikinį namų stilių padiktavo šeimininkų turėti ir prisiminimus menantys baldai, meno kūriniai bei kitos interjero detalės – prieš persikeldami čia, anksčiau jie gyveno taip pat klasikinio stiliaus būste. Kuriant interjerą reikėjo laviruoti tarp seno ir naujo, pritaikyti šiuolaikiškus sprendimus, išlaikyti namų jaukumą bei erdvės pojūtį. Interjere medžiagų tekstūros derintos atsargiai – jos labai artimos, o atspalviai skiriasi tik keliais pustoniais, todėl erdvės atrodo vientisos, nėra didelių kontrastų.
Virtuvė – pagrindinis namų akcentas
Šeimininkai norėjo nematomos darbo zonos, tad dalį virtuvės nuspręsta užsukti kampu, taip buvo išsaugotas erdvumas ir sukurta pusiau atvira patalpa, o dalis jos paslėpta nuo valgomojo ir svetainės zonų. Išskirtinė virtuvės detalė – rudo, baltomis gijomis išvagoto granito siena ir darbastalis. Kad akmuo atrodytų dar efektingiau, jam skirtas gana didelis plotas, o greta derinti nuosaikiau atrodantys tamsiai rudi ir šviesiai rusvi virtuvės baldai.
Kadangi virtuvės darbo dalis užsukta kampu, prisėdus prie valgomojo stalo ar svetainėje, jos nesimato. Bute vyrauja pasteliniai atspalviai, tad virtuvės ir vonios zonoms parinkta tamsesnio atspalvio mediena.
Buto centre – bendra erdvė
Pasak projekto autorės, bendroje erdvėje nereikia bijoti skirtingų tekstūrų, o norint sukurti vientisą vaizdą, svarbu ieškoti artimų atspalvių. Šiam butui parinkti itin artimi atspalviai, kurie ne tik atrodo darniai, bet ir paryškina širdžiai brangius daiktus.
Svetainė suprojektuota buto centre, todėl čia negausu natūralios dienos šviesos. Dėl šios priežasties už jos esantis svečių kambarys buvo atskirtas beveik visiškai atidaromomis stumdomosiomis durimis. Taip bute sukuriamas erdvumo įspūdis, o svetainėje atsiranda papildomas langas. Ant durų esančio veidrodžio atspindys suteikia centrinei daliai daugiau dienos šviesos ir vizualiai didina svetainę.
Originalus svetainės kavos stalelis– vienas baigiamųjų interjero akcentų. Kadangi iš senųjų namų atkeliavo gana masyvūs minkštieji baldai, greta jų šiuolaikiniai nedideli staleliai atrodė neproporcingai žemi. Nutarta rinktis tūrinį baldą, o šis tarytum iš metalo lašelių sudarytas stalelis tapo ne tik svetainės puošmena, bet ir puikiai derėjo su valgomojo šviestuvu.
Bute įrengtas minimalistinis, tačiau daugiafunkcis apšvietimas, daug paslėptų šviesos šaltinių. Valgomojo puošmena – virš stalo kabantis didelis „Moooi“ lubų šviestuvas, kurio tarsi tinklas supinta perregima konstrukcija masyvumą atsveria lengvumo efektu. Nors šis šviestuvas nesuteikia daug šviesos, įjungtas meta jaukius šešėlius ant sienų. Jaukus apšvietimas taip pat suplanuotas ir vonios kambaryje.
Koridoriuje ir virtuvėje šeimininkai pageidavo plytelių, tad siekdama išlaikyti vientisumą, interjero autorė pasiūlė praktišką ir nebijančią drėgmės, tačiau visame bute vienodą vinilinę grindų dangą.
Miegamojo erdvė ramiam poilsiui
Poilsio kambaryje vyrauja subtilus ir ramus koloritas, namų tekstilė papildo sienų ir baldų atspalvius, žaismas šviesokaita taip pat atsargus ir nerėžia akies. Miegamajame suprojektuota gana didelė drabužinė, abiejose lovos pusėse įrengtos talpios spintos, kurių spalva susilieja su sienų, todėl jos neapsunkina erdvės. Kambario akcentas – didelė lova ir jos ornamentais dekoruotas galvūgalis, ypač derantis su stumdomosiomis svetainės durimis.
Miegamojo erdvė yra matoma beveik iš viso buto, todėl ir čia išlaikomos bendra stilistinė interjero kryptis bei spalvų paletė. Rudi atspalviai pritaikyti ir vonios kambariui, jame šeimininkė norėjo jaukios, paslaptingos ir tamsesnės erdvės bei didelio veidrodžio, tad projekto autorė parinko klasikinius kavos rudumo ir šviesų pieno atspalvius. Solidumo šiai erdvei suteikia marmuro rašto plytelės ir medinė dalis, užpildžiusi vonios kambaryje buvusią gana gilią nišą. Tamsiai rudas medis tarsi sujungė du bute esančius kampus – vonios nišą ir paslėptą virtuvės dalį.