„Ministre, padėkite“: Gyvūnų teisių aktyvistai skelbia apie ŽŪM stabdomą kailių fermų draudimą

„14 mėnesių. Tiek laiko Žemės ūkio ministerija stabdo kailių fermų draudimą“, – viešojoje erdvėje skelbia gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“. Ministerija, be kurios išvados kailių fermas uždrausti siekiantis įstatymo projektas negali būti toliau svarstomas Vyriausybėje ir Seime, pasak organizacijos, procesą vilkina sąmoningai. 


Per 4 savaites išvadą turėjusi pateikti ministerija to nepadaro daugiau nei metus


Gyvūnų auginimą ir žudymą tik dėl jų kailio siūlantis uždrausti įstatymo projektas Seimui buvo pateiktas dar 2021 m. lapkričio pabaigoje. 78-iems Seimo nariams balsavus „už“, Seimo valdyba nusprendė prašyti Vyriausybės išvados.


Seimo statutas numato, jog išvadą Vyriausybė turi pateikti per 4 savaites, tačiau Žemės ūkio ministerija, atsakinga už jos parengimą, to nepadaro jau 14 mėnesių.


Per šį laikotarpį ministerija išvadą pateikti bandė kelis kartus. Paskutinysis – pateiktas praėjusių metų gruodžio 30 d. – sulaukė pastabų, todėl buvo grąžintas taisymams.


„Pastarasis ministerijos bandymas suteikė vilčių, kad pagaliau procesas juda link pabaigos ir klausimas galės grįžti atgal į Seimą. Dabar gauname informaciją, kad išvados taisymas gali būti vilkinamas dar kelis mėnesius. Tiek laiko ministerija ketina taisyti dviejų puslapių dokumentą. Mano nuomone, tai yra akivaizdus proceso vilkinimas“, – nurodo organizacijos „Tušti narvai“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiutė.


Pagalbos prašo iš Žemės ūkio ministro


Šiandien „Tuščių narvų“ paviešintame įraše kreipiamasi į Žemės ūkio ministrą. Jo prašoma paskatinti savo ministeriją nevilkinti išvados rengimo, neignoruoti Europos šalių tendencijos drausti kailių fermas ir išgirsti visuomenės lūkesčius.


„Galbūt ministerijos darbuotojai mano, jog niekas neatkreips dėmesio į jų nedemokratiškus veiksmus. Tikriausiai tie patys darbuotojai galvoja, kad už tokį procesų vilkinimą arba stabdymą jų nelaukia jokios pasekmės“, – svarsto G. Vaitkevičiūtė.


„Todėl kreipiamės į Žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką. Būtent ministras gali imtis veiksmų, kad jo ministerijoje veikiančios įsisenėjusios struktūros, tarnaujančios keliems verslininkams, nustotų stabdyti teisėkūros procesus. Būtent jis gali užtikrinti, kad ministerija dirbtų visiems Lietuvos piliečiams, o ne tik žmonėms, siekiantiems pelnytis iš gyvūnų kančios“, – tęsia ji.


Kailių fermos Lietuvoje galėtų būti uždraustos jau artėjančioje Seimo pavasario sesijoje


G. Vaitkevičiūtės teigimu, Žemės ūkio ministerijai nustojus delsti ir pateikus savo išvadą, kailių fermos Lietuvoje galėtų būti uždraustos šį pavasarį.


„Žemės ūkio ministerijos proceso vilkinimas gali reikšti, kad Lietuva greitai liks viena paskutinių šalių Europoje, neuždraudusių kailių fermų. Vis dėlto, jei ministrui pavyks priversti savo darbuotojus pabaigti savo darbą, tai įmanoma padaryti dar artėjančioje sesijoje“, – nurodo G. Vaitkevičiūtė. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis