Apsaugos nuo saulės A B C: viskas, ką reikia žinoti apie saulės vonias, ir kokių klaidų geriau nedaryti

Ne tik vasarą, bet ir žiemą dažnas mūsų gražiai įdegusio kūno. Sveikas įdegis išlygina odos nelygumus, figūra vizualiai atrodo lieknesnė, tačiau kaitinimasis saulėje gali turėti ir labai liūdnų pasekmių, apie kurias pagalvoja toli gražu ne kiekvienas.

„Daugelis siekia įgauti gražų įdegį visai užmiršdami, kad odą būtina apsaugoti nuo kenksmingų UV spindulių. Todėl griežtai sakau – būdami saulėkaitoje visada naudokite apsaugines priemones nuo saulės, net ir tada, kai oras už lango atrodo debesuotas. Taip apsisaugosite ne tik nuo baisių nudegimų, mirtinų odos ligų, bet ir nuo priešlaikinio senėjimo. Moterys taip stengiasi visais būdais išsaugoti jaunystę, tačiau pamiršta, kad jų taip pamėgtos saulės vonios tik dar greičiau priartina jas prie senėjimo“, – pasakoja profesionalios prancūziškos kosmetikos „Maria Galland“ ekspertė Diana Skomskė.

Ar apsauga nuo saulės yra būtina?

Vienareikšmiškai. Oda yra mūsų apsauginis skydas nuo mechaninių pažeidimų, nudegimų, ultravioletinių saulės spindulių poveikio, infekcijų. Norint, kad oda karštuoju metų laiku būtų sveika ir graži, reikia ja rūpintis prieš saulės vonias ir po jų. Šviesaus gymio žmonės turi mažiau melanino pigmento, todėl yra jautresni ultravioletinių spindulių poveikiui. Kiekvienam iš mūsų reikia žinoti savo odos tipą ir pagal tai rinktis apsauginę kosmetiką bei deginimosi trukmę.

Organizatorių archyvas

Kokiomis valandomis saulė yra pavojingiausia?

Vasaros metu – nuo 11 valandos ryto iki 15 valandos popiet. Šiuo laiku patartina ypač vengti tiesiogiai skleidžiamų saulės spindulių, nes jie gali sukelti stiprų odos nudegimą. Ir visai nesvarbu, kad tądien oras atrodo apniukęs – pro debesis prasiskverbia nuo 40 iki 90 procentų saulės spindulių, todėl net ir apniukusią dieną galime ne tik įdegti, bet ir nudegti.

Vieni mano, kad Lietuvoje saulė ne tokia aktyvi ir kaitri kaip užsienyje, todėl ilsėdamiesi šalies pajūryje tautiečiai numoja ranka į apsauga nuo saulės, o išvykę svetur, prisižiūri labiau. Ar jie teisūs?

Tiek ilsintis Lietuvoje, tiek užsienyje, kremai apsaugantys odą nuo UV spindulių yra būtini. O štai jų pasirinkimas priklauso nuo to, kur ruošiatės džiaugtis saulės voniomis. Tarkime, vykstant į tokias šalis kaip Egiptas ir Turkija, kur UV indeksas tikrai labai didelis, reikės stipresnių apsaugos priemonių, negu atostogaujant pas močiutę kaime arba Palangoje.

Kas laukia tų, kurie nuolat nudega saulėje?

Saulės nuvarginta oda būna paraudusi, kartais niežti, peršti, yra sausa ir jautri, išryškėja pigmentinės dėmės, atsiranda ankstyvos raukšlės, kurios kartą nudegus gali išryškėti net ir po 5 ar 10 metų. Paraudusi oda jau signalizuoja apie silpniausią odos nudegimo laipsnį.

Kokios priemonės geriausiai padeda nuo staigaus kūno ir veido nudegimo?

Pirmiausia odą rekomenduojama vėsinti. Idealiai tinka priemonės su alijošiumi, pantenoliu. Nuraminus nudegusią odą patariama naudoti drėkinančius ir regeneruojančius kremus ir kaukes.

Ar neigiamas saulės poveikis atsiranda tik metams bėgant?

Nuolatinis ultravioletinių spindulių poveikis paskatina odos pokyčius, susijusius su senėjimu – raukšlių atsiradimu, pigmentacija, oda praranda drėgmę, elastingumą, išryškėja kraujagyslės. Nuolat veikiant ultravioletinei spinduliuotei stipriai padidėja ir susirgimo odos vėžiu rizika.

Ar apsauginis kremas nuo saulės, pirktas ir atidarytas praėjusią vasarą, yra tiek pat veiksmingas ir šįmet?

Perkant apsaugines priemones nuo saulės turime atkreipti dėmesį, iki kada jos tinkamos naudoti. Gamintojas nurodo priemonės galiojimo laiką ant pakuotės ir kiek laiko ją geriausiai naudoti atidarius – dažniausiai 12 mėnesių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis