Raustanti oda Dalios nebevargina – pasimokykite iš jos sėkmės istorijos

Rausvi skruostai ne visada būna geros sveikatos ženklas. Kaistanti, raustanti veido oda gali būti veido rožinės pranašas.

Rožinė – tai lėtinis ir progresuojantis odos uždegimas, pasireiškiantis centrinėje veido dalyje – skruostų, smakro ir kaktos zonose. Iš pradžių rožinei būdingas praeinantis paraudimas, kuris vėliau virsta nuolatiniu raudoniu. Laikui bėgant odoje atsiranda smulkios išsiplėtusios kraujagyslės ar bėrimai, kurie neretai būna painiojami su akne.

Vilnietė Dalia sutiko papasakoti apie savo veido odos rožinę, pačios darytas klaidas ir išmoktas pamokas.

Moterį raustanti veido oda kamavo ilgus metus, todėl pamačiusi atranką į „Bioderma“ organizuojamą programą raustančiai veido odai, Dalia ilgai nesvarstė ir nusprendė dalyvauti projekte. Jo tikslas – paskatinti žmones susirūpinti savo raustančia veido oda ir suprasti, kad tai yra liga, kuri negydoma gali sunkėti ir sukelti daug estetinių ir psichologinių problemų. Dalia jau daugiau kaip 3 mėnesius lankosi pas gydytoją dermatologę, laikosi jos nurodymų ir kruopščiai prižiūri savo veido odą.

Diskomfortas nuo pat jaunų dienų

„Nuo paauglystės pamenu save su nuolat raustančiais, o kartais ir išbertais žandais“ – pasakojimą pradeda moteris. Dalia prisimena, kad po fizinio lavinimo pamokų, ypatingai po to, kai reikėdavo bėgti trumpas ar ilgas distancijas, veidas tiesiog „degdavo“ ir atrodydavo tiesiog tamsiai raudonas. Labai panašūs jausmai atsirasdavo ir po pirčių arba išlipus iš sūkurinės vonios. Nemalonus odos tempimas jausdavosi ir po dušo. „Tai išties kėlė diskomfortą, bet niekada nemaniau, kad tai liga, todėl odą bandžiau gelbėti tiesiog gausybe įvairiausių kremų, prausimosi žele ir putomis, kaukėmis, drėkikliais...“.


Dalia prieš gydymą, organizatorių nuotr.

Rožinės gydymui svarbus ir gyvenimo būdas

Pirmiausia gydytoja Daliai skyrė antibiotikus, priešuždegiminį kremą, ji pradėjo naudoti „Bioderma“ micelinį vandenį „Sensibio H2O AR“, prausiklį „Sensibio Gel Moussant“ ir kremą raustančiai odai „Sensibio AR“. Galiausiai Daliai buvo atlikos dvi lazerio procedūros.

Iš gydytojos Dalia sužinojo, kad svarbiausias dalykas šiuo metų laiku – apsisaugoti nuo saulės. Anksčiau ji to nedarydavo, o dabar naudoja kremą „Photoderm AR SPF 50 +“. Patarta gydytojos, moteris stengiasi maudytis ir praustis vėsesniu vandeniu, tad po dušo nebejaučia tokio veido „tempimo“, koks būdavo iki šiol. Nebeina į saunas, nes pastebėjo, kad jos veidas daug geriau reaguoja į garines pirtis. ,,Vakare veidą nusivalau miceliniu vandeniu ir tepuosi „Sensibio AR“ kremu. Rytais vėl valau veidą, naudoju gelį paakiams ir tuomet tepu „BB kremą“ raustančiai odai arba „SPF 50 +“ kremą, jei planuoju praleisti daugiau laiko lauke ar pasitaiko saulėta diena“ – nauja odos priežiūros rutina dalinasi Dalia.

Pagerėjo tiek savijauta, tiek odos išvaizda

Dabar vilnietė teigia, kad jos veidas atrodo daug lygesnis, o jo spalva tolygesnė. Pradėjus laikytis gydytojos patarimų, Dalios nebekankina nemalonus odos tempimo jausmas. Dabar moteris iškeitė aktyvų sportą į vaikščiojimą, o putojančius, alkoholinius gėrimus sau leidžia tik labai ypatingomis progomis. Sunku vienu metu atsisakyti daug mėgiamų dalykų, todėl Dalia ir toliau mėgaujasi karšta kava, nors pastebi, kad ši turi neigiamos įtakos veido odai. Tinkamos odos priežiūros priemonės padeda nuraminti odą ir apsaugoti ją nuo raudonio paūmėjimų.


Dalia po gydymo, organizatorių nuotr.

Išmokta pamoka

„Jei jus vargina raustantys ir „degantys“ skruostai, negalvokite, kad tai – dėl pernelyg didelio drovumo ar genetikos, nes tai gali būti rožinė. Kaip puoselėjame ir prižiūrime savo plaukus, taip, o gal net labiau, rūpinkimės ir savo veidu“ – ragina moteris.

Gydytojos dermatovenerologės Tatjanos Karmazienės komentaras


Tatjana Karmazienė, „Sugihara“ klinika, organizatorių nuotr.

„Pacientę nuo vaikystės vargino raustantys skuostai, ypač žiemos metu. Be veido odos rožinės, ji taip pat skundėsi žvyneline, pasireiškusia plokštelėmis kaktos srityje, bei prieš mėnesį aplink burną atsiradusiais perioraliniam dermatitui būdingais bėrimais. Gydymui skirtas „Bioderma Sensibio“ prausiklis, „Sensibio AR“ kremas, sisteminiai antibiotikai bei priešuždegiminis vietinis vaistas žvynelinės ir dermatito bėrimams tepti. Atvykusi kontrolei po mėnesio pacientė jautėsi žymiai geriau. Iš visų minėtų skundų buvo išlikęs tik pastebimai sumažėjęs kaktos ir skruostų odos paraudimas, todėl minėtose srityse atlikta intensyvios šviesos impulso (IPL) procedūra. Pasiektiems gydymo rezultatams išsaugoti pacientei rekomenduota tęsti „Biodermos“ produktų naudojimą.“

Jei Dalios situacijoje atpažinote ir save, apsilankykite puslapyje www.raustu.lt ir sužinokite daugiau apie savo odą ir jos priežiūrą

Užsakymo nr.: PT_78236247

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis