Norite gražaus ir lygaus veido? Nešiokite kepurę!

Kaip šilta kepurė apsaugo veidą nuo antro pagurklio atsiradimo bei akių vokų užkritimo?

Reikia pripažinti, jog šiuo metu Lietuvoje galvos apdangalus mažai kas dėvi. O be reikalo – juk jie dabar tokie madingi, ypač galintys papuošti kiekvienos moters galvą. Tačiau svarbiausia, ne tai, jog kepurės ir kiti galvos apdangalai yra subtili aprangos detalė.

Galvos apdangalų nešiojimas saugo apatiniojo žandikaulio zonoje esančius limfmazgius nuo peršalimo. Jei pastarieji „sustreikuoja“, aplink juos esantys audiniai suvešėja, sukurdami neįveikiamas „kliūtis“ limfai ir kraujui tekėti.

Apie limfmazgių svarbą mūsų veido grožiui žino nedaugelis. Dažniausiai juos pajuntame tik tuomet, kai peršalame. Jau vaikystėje persirgtos viršutiniųjų kvėpavimo takų ligos turi didelę įtaką pagurklio atsiradimui, kuris, vyraujant senėjimo procesui, išryškėja. Daugelis normalaus kūno sudėjimo žmonių, turinčių masyvų pagurklį, patvirtins, jog ne kartą sirgo angina ir, greičiausiai, paminės, kad yra išoperuotos tonzilės.

Retas, kuris savo pagurklį sieja su minėtomis ligomis, nors tai yra glaudžiai susiję. Apatiniojo žandikaulio zonoje esantys limfmazgiai nulemia veido ovalo būklę. Jei sutrinka limfmazgių veikla, pamažu deformuojasi šalia esantys audiniai ir juose kaupiasi skysčiai. Dėl sutrikusio limfos tekėjimo, užsistovėjus audinių skysčiams, taip pat atsiranda tokios problemos kaip išsiplėtusios odos poros, ištinęs veidas, „maišeliai“ po akimis bei paburkęs kaklas.

Žinant, jog grožis ir sveikata žengia koja kojon, pastarąją turime saugoti jau nuo ankstyvos jaunystės ir net vaikystės.

Galbūt, Jums jau ilgą laiką nepavyksta atsikratyti taip stipriai erzinančio pagurklio ar „maišelių“ po akimis, o gal Jūs dažnai sergate angina, tačiau norite užbėgti įvykiams už akių ir metai iš metų džiaugtis proporcingu veido ovalu bei dailiu kaklu.

Toliau išvardinti patarimai padės abejais paminėtais atvejais.

1) Nešiokite kepurę. Saugokite savo sveikatą. Tikrai ne veltui mamos nuolat kartoja, jog nepamirštume pasiimti kepurės. Šiltas galvos apdangalas didžiąja dalimi saugo jus nuo peršalimo. Jei Jūsų tai nemotyvuoja, pabandykite save įsivaizduoti su dideliu, „apkritusiu“ pagurkliu. Mūsų veidas yra vidinių problemų/ susirgimų atspindys. Venkite to.

2) Suaktyvinkite limfmazgius. Norint atsikratyti pagurklio, būtina suaktyvinti limfmazgių veiklą, taip leidžiant organizmo skysčiams laisvai tekėti.

Priglauskite abiejų rankų nykščius ties priekine kaklo dalimi, likusius – ties galine. Švelniai nykščiais iš viršaus į apačią pamasažuokite limfmazgius 5 kartus.

Asmeninio albumo nuotr.

3) Sutvirtinkite pagurklio zonos raumenis. Norint panaikinti pagurklį, svarbu panaikinti pagrindines šį defektą nulėmusias priežastis. Viena iš jų – pakoreguoti pagurklio zonos raumenis.
Nuleiskite galvą žemyn ir prispauskite pagurklį. Fiksuokite šią padėtį 30 sekundžių.

Asmeninio albumo nuotr.

4) Išveskite užsistovėjusius audinių skysčius iš veido. Vakuuminę taurę priglauskite ties apatiniojo žandikaulio kampu ir švelniai nuveskite ją žemyn kaklu iki raktikaulio. Pakartokite 5 kartus.

Asmeninio albumo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis