Aktorė G. Baikštytė: saulė man patinka ir nežadu nustoti degintis!

Ar, taip tvirtindama, lietuvių kino legenda daro didžiulį nusikaltimą savo odai? Ką apie tai mano ji pati ir specialistai – saulė draugas ar priešas? Ar galime sekti jos pavyzdžiu?

„Nieko negaliu padaryti – saulė man patinka, mėgstu degintis“, – prisipažįsta aktorė.

Tokia G. Baikštytės pozicija atrodo labai nepopuliari, o toks užsispyrimas ir kategoriškumas – ne tik nesektinas, bet ir pražūtingas odai. Tik ar tikrai?

Vilniuje viešėjusi prancūzų kompanijos „Institut Esthederm Paris“ tarptautinių mokymų trenerė Natalia Kovylkina, pristatydama prancūzių labai mėgstamą (ne paslaptis, prancūzai mėgsta skrudintis saulėje), ir lietuvių labai lauktą saulės liniją, tikino, kad saulės visai nereikia bijoti – net ir baltaodėms.

„Odą reikia pripratinti prie saulės, o ne nuo jos saugoti. Ne visi saulės spinduliai yra žalingi, ir toli gražu ne visos priemonės su SPF filtrais saugo nuo visų odai žalingų spindulių“, – tikina specialistė.

Pavyzdžiui, jei rinktumėtės iš dviejų priemonių – turinčią apsaugos filtrą su indeksu 30 (SPF 30) ir SPF 50? Ko gero, norėdamos labiau apsaugoti odą, rinksitės antrąją? Priemonė su SPF 30 blokuoja 95 proc. UVB spindulių (šie ir degina odą), o SPF 50 – 98 proc. Skirtumas – vos 3 procentai. Taigi SPF – dar ne viskas. Be to, priemonės, saugančios nuo nudegimų ir odos vėžio, nesaugo nuo saulės sukeliamo senėjimo (UVA spindulių). O ir UVA spinduliai įsiskverbia kur kas giliau į odą.

Kad padrąsintų nebijoti saulės ir tinkamai nuo jos saugotis, N. Kovylkina pakvietė moteris padiskutuoti apie saulę, apsaugą nuo žalingų jos spindulių, saulės „madas“ ir lietuvių įpročius.

Kosmetologė Laura Žvinakevičienė sako pastebėjusi lietuvių tendenciją labiau saugotis saulės negu bandyti „susidraugauti“ su ja.

„Dėl to kaltas ne tik žinių stygius, atsargumas, bet ir tai, kad neturime tinkamų priemonių, kurios padėtų ir gražiai įdegti (vos matomas rusvas įdegis visada buvo madingas!), bet ir saugotų odą. O tos, paliekančios ant odos tirštą baltą sluoksnį, nedžiugina“, – mintį papildo verslininkė, SPA centrų atstovė Eglė Rukšėnaitė.

Anot N. Kovylkinos, tiesa ta, kad ne visos priemonės su SPF filtrais visiškai apsaugo odą. „Be to, kai kurie saulės spinduliai odai yra netgi naudingi. Pavyzdžiui, odai būtinas vitaminas D, o jo galime gauti tik su saule“, – sako specialistė. Pasak Natalios, didžiausias iššūkis – odą ir apsaugoti, ir leisti jai įdegti. Būtent tokios yra „Institut Esthederm Paris“ saulės linijos priemonės: veido kremas, purškikliai ir kūno losjonai (skatinantys ir palaikantys natūralų įdegį). Jie saugo nuo visų rūšių UV spindulių ir – nors skamba paradoksaliai – leidžia tolygiau ir gražiau įdegti (pasak specialisčių, sveikas įdegis yra dviem tonais tamsesnis už natūralią odos spalvą).

Kaip didžiausią šių saulės priemonių išskirtinumą N. Kovylkina įvardija gebėjimą paskatinti melatonino gamybą odoje, tad oda nuo saulės „ginasi“ ir pati – tiek, kiek būtina. Taigi saulės visai nebūtina vengti – odą reikia prie jos pripratinti. „Įdegis kaip tik ir yra natūrali odos apsauga! – šiek tiek nustebina tokiu „revoliuciniu“ požiūriu prancūzė. – Juk tik pažiūrėkite: tamsesnė oda geriau atspindi šviesą, taigi ir ultravioletinių spindulių poveikis mažesnis, o balta ją sugeria, taigi ir dega labiau“, – sako N. Kovylkina. Jai pritarė ir diskusijoje dalyvavusios baltaodės lietuvės, nors joms buvo ir sunku patikėti, kad odą nuo saulės gali saugoti priemonės be SPF filtrų.

Atrodo, kaip tik to G. Baikštytei ir reikėjo. „Man svarbu, kad oda būtų apsaugota, bet nenoriu atsisakyti ir malonumo degintis“, – sako ji.

Daugiau apsaugos

Naujausios priemonės nuo saulės – kai kurios padeda įdegti ir kartu saugo odą.

Natūralų įdegį skatinantis kūno kremas „Bronz Repair Anti-Wrinkle Tanning Cream“ („Institut Esthederm Paris“) saugo odą nuo saulės sukelto senėjimo ir kartu leidžia jai sveikai įdegti.


Natūralų įdegį palaikantis kūno losjonas „Photo Cellular Care Tan Enhancing Lotion“ („Institut Esthederm Paris“) padeda ilgiau išlaikyti natūralų sveiką įdegį, ramina, drėkina odą.


SPF 30. Apsauginis purškiklis nuo saulės „Photoderm Spray“ SPF 30/UVA 16. Užtikrina optimalią apsaugą nuo kenksmingų saulės spindulių. Ypatingai lengvos tekstūros apsauga skirta normaliai į sausumą linkusiai odai. Nepalieka baltų žymių, neužkemša porų.

„Nematomas“ įdegio purškiklis „Super Spray Invisible Tanning“ („Pupa“) aktyvina melanino gamybą. Skirtas veido, kūno ir galvos odai, lūpoms, plaukams.

Vidutinės apsaugos kremas „Terraccota Sun Moisturiser“ („Guerlain“) su įdegį skatinančiu kompleksu. Malonios tekstūros ir kvapo.


Stipraus poveikio apsauginė priemonė „Cellular Swiss UV Protection Veil SPF 50“ („La Prairie“) – ypač lengvos tekstūros, akimirksniu įsigeria ir itin veiksmingai saugo nuo ultravioletinių spindulių. Papildomos apsaugos suteikia išskirtinis komponentas – aukštai Šveicarijos Alpėse augančių retų gėlių alpinių liūtpėdžių ekstraktas. Didelė šios priemonės mėgėja – „Fragrances International“ rinkodaros vadovė Izolda Gudelis, išbandanti daugelį naujovių. „Ši labiausiai patinka todėl, kad nepalieka tos baisios baltos plėvelės ir neturi daugumai apsauginių kremų būdingo specifinio kvapo.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis