Dizaineris, kurio kvepalai pavergė ir moteris, ir vyrus

Kenzo Takada (77 m.) - vienas žymiausių mūsų dienų dizainerių. Jo modernios idėjos ilgą laiką į priekį vedė mados namus KENZO. Nors šiandien čia kuria jau kiti meno vadovai, pradėta K. Takados kryptis tęsiama iki šiol.

Iš Japonijos kilęs dizaineris jau kurį laiką ilsisi nuo beprotišku greičiu besisukančio mados pasaulio. Šiandien Kenzo įsikūręs Paryžiuje, sako besimėgaujantis naujais darbais ir iššūkiais. Daugiau nei prieš dešimtmetį K. Takada pasuko nauja meno kryptimi - ėmėsi kurti interjero objektus. Ir tai nė kiek nestebina, juk mados metras yra ir talentingas tapytojas, kurio paveikslų vertė aukcionuose siekia per 30 tūkst. eurų.

AFP/Scanpix nuotr.

Vida Press nuotr.

Kenzo kurti drabužiai mados pasauliui atnešė naujų sprendimų, pasirodo, šis nuo vaikystės buvo maištautojas. Pradžioje K. Takada studijavo literatūrą, tačiau mokslai nesužavėjo - būsimam dizaineriui trūko kūrybinės saviraiškos. Nepaklusęs tėvų priekaištavimams jis įstojo į Tokijo Bunka mados koledžą. Kenzo tapo vienu iš pirmųjų studentų šioje įstaigoje, mat vaikinų čia buvo vos vienas kitas.

AP/Scanpix nuotr.

Netrukus Kenzo pelnė vieną pripažinimą po kito, 1964 m. jis įsikūrė Paryžiuje, o po 10 metų atidarė ir pirmąjį savo butiką "Jungle Jap". K. Takados pradėta džiunglių tema ir dabar yra išskirtinis prekių ženklo KENZO braižas. Moteris pavergė ekspresyvūs K. Takados kurti raštai ir kontrastingi spalvų deriniai. Jo kūryboje atsispindėjo džiungliška sumaištis, kurią dizaineris gebėjo pateikti patraukliai. Dar nematyti drabužių siluetai intrigavo ne tik klientus, bet ir garsiausius madų žurnalus, pavyzdžiui, amerikiečių "Vogue".

AFP/Scanpix nuotr.

Įsitvirtinęs mados pasaulyje, K. Takada atrado naują aistrą - parfumeriją. 9-ojo dešimtmečio pabaigoje dienos šviesą išvydo jo pirmieji aromatai, skirti moterims, o neilgai trukus - ir vyrams. KENZO kvepalai nuo pradžios garsėjo visiškai kitokiais aromatais nei daugelio mados namų. Oro, vandens ir nenusakomas gamtos dvelksmas tapo nauja teritorija nuo svaiginančių standartinių kvapų pavargusioms moterims. Čia nebuvo galvą apsukančio svaigumo, aromatai dvelkė gaiva, lengvumu, o gėlių kombinacijos traukė it magnetai.

Šiandien Kenzo kurti kvepalai laikosi tvirtai, moterys ir vyrai jais žavisi iki šiol. Ne veltui žinoma grožio kompanija "Avon" nusprendė bendradarbiauti būtent su šiuo mados guru. Naujieji kvepalai "Avon Life" sukurti kartu su Kenzo Takada jau dabar šluojami nuo lentynų.

Moterims skirta kvapų kombinacija - kiek saldesnė nei daugelis KENZO kvapų. Čia susilieja vandens lelijos, našlaitės ir vilkdalgiai. Kvapas alsuoja žaismingumu, jaunyste ir nuteikia džiugesiui.

Kenzo sukurti kvepalai AVON LIFE (moterims)

O štai vyrams skirta kompozicija yra egzotiškesnė. Kvepalai priklauso medienos kvapų kategorijai. Juose juntamas juodųjų pipirų, našlaitės lapų ir kedrų aromatas.

Kenzo sukurti kvepalai AVON LIFE (vyrams)

Beje, Varšuvoje vykusiame oficialiame "Avon Life" kvepalų pristatyme ne viena moteris linko būtent prie vyriško aromato. Čia dalyvavęs dizaineris Kenzo Takada pasakojo norėjęs sukurti džiuginančius aromatus, kurie įkvėptų aplinkinius šypsotis, mėgautis gyvenimu ir siekti savo svajonių.

K. Takada AVON LIFE pristatymo metu Varšuvoje

Užsakymo nr.: PT_72673920

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis