Gintaras – Saulės lašas, Dievo ašara, sielos pasaka

Atgimti ir vėl. Siurrealistiškas ir iš pirmo žvilgsnio neįmanomas scenarijus, o gintaras mums suteikia galių tai daryti nuolatos.


Palietusi, atrodo, jaučiu medaus saldumą burnoje, akyse lyg saulė būtų nušvitusi pilkiausią dieną, kūną užlieja šiluma, mintis – ramybė ir sieloje jauku, jauku. Net žvilgtelėjus į gintarą, jis užmezga ryšį su žmogaus siela, dabartine jos būsena ir karščiausiais troškimais atsinaujinti, išsilaisvinti, peraugti, sustiprėti, pagyti. Tokį magišką turtą, brangesnį dvasiai nei auksas, sūpuoja Baltijos jūra lietuviškose pakrantėse. Tai, ką mums įprasta matyti aplink, dažnai pamirštame pastebėti ir įvertinti. Kviečiame pasinerti į gintaro kelią didžiausios gyvenimo prabangos link – pradėti kelionę į save.


Gintaras nėra tokios pat mineralinės kilmės pusbrangis akmuo, kaip kiti įprasti pusbrangiai akmenys ir brangakmeniai. Dėl plačios naudojimo paskirties, daugybės suteikiamų naudingų gyvybinių bei gydomųjų savybių ir tūkstantmečius siekiančio naudojimo juvelyrikoje gintaras tapo prie kitų pusbrangių akmenų priskiriama natūralia medžiaga.


Gintaras – Saulės lašas, Dievo ašara, sielos pasaka
Gintaras – Saulės lašas, Dievo ašara, sielos pasaka
Shutterstock nuotr.


Tikroji gintaro kilmė yra fosilija virtę sakai, kurių amžius siekia net 300 milijonų metų. Įspūdingas yra ne tik toks amžius, bet ir kokia begale skirtingų būdų gintaras naudojamas. Juvelyrikoje – natūralios formos, kaip gamtoje susiformavo, iš dalies šlifuotas, visiškai šlifuotas, poliruotas, liejamas ir formuojamas, kaitinamas, kad įgytų papildomų atspalvių, lipdomas iš dulkių, su inkliuzais ir be jų. Kosmetikoje gintaro dulkės laikomos vienu patraukliausių šaltinių, norint pasisemti jaunystės ar sveikatos ir šią išlaikyti, taip pat kaip sudėtinė dalis gintaro dulkės kremuose naudojamos natūraliam įdegio efektui sukurti, o tuo pačiu metu odai nuo intensyvių saulės spindulių apsaugoti. Gintaras lygina įbrėžimus, patamsėjusią odą ir pajuodavusią aplink akis, šviesina ją ir jos tonus, maitina vitaminu C, E.


Gintaro dulkių galima užtikti ir eksperimentinėse virtuvėse. Natūralistai jį pamėgę kaip vieną iš ingredientų, kurio dulkių pavidalu deda į bendrą mišinį imunitetui stiprinti ir kt.


Per ilgą gintaro naudojimo istoriją pastebėta, jog daugelyje kultūrų jis laikomas apsaugos akmeniu ir atsinaujinimo talismanu. Galingu gydomuoju įrankiu, kuris asocijuojasi su senove, ankstesniais gyvenimais ir karma. Dėl dažnai randamos natūralios formos, panašios į ašarą, žmonės ėmė tikėti, jog tai puikus palydovas išgyvenant gedulą, liūdesį, depresiją, melancholiją, paniką. Taip pat naudingas norint nuraminti dantų, kaklo skausmus, virškinimo problemas, infekcijas ir reumatizmą. Jis laikomas natūraliu antibiotiku, mažinančiu skausmą, uždegimą ir stiprinančiu imuninę sistemą, stimuliuojančiu audinių atsinaujinimą ir natūralų gijimo procesą.


Gintaras – Saulės lašas, Dievo ašara, sielos pasaka
Gintaras – Saulės lašas, Dievo ašara, sielos pasaka
Shutterstock nuotr.


Tikima, kad gintaras subalansuoja emocijas, pritraukia sėkmę, padeda atsikratyti negatyvios energijos, baimių, suteikia mintims aiškumo, malšina galvos skausmus, leidžia išsiugdyti kantrybę ir tapti išmintingesniam. Kaip gintaras detoksikuoja mūsų kūną, taip ir mintis – sugeria neigiamą energiją ir vibracijas iš fizinio, mentalinio, emocinio ir dvasinio kūnų. Laikoma, kad jis puikus palydovas ir norint atsikratyti antsvorio, subalansuoti skydliaukės veikimą, susigrąžinti gyvastingumą ir jaunatviškumą. Gintaras turi daug šilumos, suteikiančios jį dėvinčiam žmogui jaukumo ir saugumo jausmą.


Rytų išmintis byloja, kad gintaras yra puikus pasirinkimas, siekiant išsivalyti ir aktyvuoti čakras, pagerinti meditacijas, sutvirtinti ryšį su senovės išmintimi, augti dvasiškai. Gintaras stiprina juo besipuošiančių žmonių stabilumo siekį ir motyvaciją, įgyvendinant savo tikslus. Stimuliuoja intelekto vystymą, padeda į savo gyvenimą pritraukti pozityvumo, skatina savirealizaciją ir kūrybą. Atpalaiduojanti bei įžeminanti gintaro energija palaiko vidinę ramybę, komforto jausmą ir leidžia priimti save. Kadangi gintaras asocijuojamas su saule, jam priskiriama Saulės čakra. Jis padeda psichologiškai lengviau pakelti dvasinį gijimą, suvokti savo mintis, visai virškinimo sistemai tapti subalansuotai. Sakralinės čakros pozicijoje gintaras senovės kultūrose buvo naudojamas seksualinėms problemoms, impotencijai, frigidiškumui gydyti, teigiamai energijai į kūną bei sielą pritraukti, tam tikriems blokams išvalyti.


Gintaras yra švelnumo įsikūnijimas, todėl gydanti bei raminanti jo energija veikia lėtai, tačiau tvirtai. Žmonėms, nešiojantiems gintaro juvelyriką, svarbu susigyventi su šiuo akmeniu, kad energijos asimiliuotųsi ir gintaras pradėtų gydymo bei atsinaujinimo magijos procesą, nukreiptą į jo dėvėtoją. Kaip gintaras atsiskleidžia tūkstančiais aukso atspalvių ir saulės spindulių, sąveikaudamas su šviesa, taip įvairiapusiška ir tarnaujanti yra jo esybė sielai. Dėl to į krantą išplauti gintaro gabaliukai su inkliuzais apibūdinami kaip paverčiantys vabzdžius amžinais aukso karalystėje.


Gintaras – Saulės lašas, Dievo ašara, sielos pasaka
Gintaras – Saulės lašas, Dievo ašara, sielos pasaka
Shutterstock nuotr.


Gintaro randama Baltijos jūros, Mianmaro ir net Dominikos Respublikos krantuose. Dėl plataus paplitimo per skirtingas kultūras jis apipintas tūkstančiais įvairiausių mitų. Azijoje net vadinamas Tigro siela, jam priskiriamos stiprybės ir drąsos savybės. Nė viena kultūra nedrįsta abejoti tuo, kad gintaras turi įspūdingą gebėjimą pasiekti kiekvieno jį dėvinčio žmogaus sielą, sukurti ryšį su ja ir suteikti tokių naudingų fizinių bei dvasinių savybių, kokių tam žmogui tuo metu labiausiai reikia. Taip pat netgi laikant gintarą įvairiose erdvėse (namų, biuro ir kitur) jis apsaugo nuo negatyvumo ir nuolat atnaujina tos erdvės energiją. Aplink šį akmenį visuomet tvyro šiluma ir lengvumas.


Mielos skaitytojos, šį mėnesį norisi pakviesti Jus prisiminti, kad galite save iš naujo atrasti, iš naujo kurti kasdien. Naujas lapas yra ne tik nauja diena, bet ir mūsų kūnas bei mintys kiekvieną momentą. Kokia neįtikėtina prabanga ir palaiminimas yra žinoti, kad mūsų kūnas ir siela gali turėti tiek naujų savo versijų, kiek tik mums reikia, kad gyventume pilnatvėje, būtume sveiki, pozityvūs, jaunatviški ir amžini. Pasipuoškite gintaru, kuris jus ne tik šildys ir ramins saulėta spalva, bet ir išgirs karščiausius sielos bei kūno poreikius, padės palengvėle juos išpildyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis