Igaamžis drabužis – misija įmanoma. Kaip tokį išsirinkti, pataria ekspertė

Parduotuvėse atrasti drabužį, kuris puikiai atrodytų net ir po kelių skalbimų, darosi vis sunkiau.

Mados rinką valdo masinė gamyba. Viskas sukasi ratu: greitai parduodama, greitai išmetama. Atrasti tikrai kokybišką ir ilgaamžį drabužį darosi vis sunkiau, o prekinę išvaizdą dauguma pirkinių praranda vos po kelių skalbimų. Kaip to išvengti ir kokiais kriterijais remtis renkantis naują aprangą? Ekspertės teigimu, kokybišką apdarą pavyks atskirti pasikliovus keliais esminiais patarimais.


Pasak prekinio ženklo „Tauri Look“ drabužių konstruktorės ir bendrasavininkės Ernestos Pernavės, esminiai kriterijai – audinys ir siluetas. Pasirinkus tinkamai, drabužis tarnaus ne vienerius metus bei visada išliks stilingas.



„Tauri Look“
„Tauri Look“
Iš prekių ženklo archyvo


„Labai svarbu rinktis kuo natūralesnių pluoštų audinius, kad džiaugtųsi ne tik akys, bet ir visas kūnas. Dabartiniai audinių gamintojai taip ištobulinę audinių gamybą, jog net poliesteris, palietus gali būti toks pat mielas, kaip šilkas. Tačiau, užtenka vieną kartą apsirengti ir viskas išaiškėja: kūnas prakaituoja, juntamas nemalonus jausmas audiniui liečiantis prie odos. Dėl to, verta rinktis Europos audinių gamintojų drabužius. Poliesteris ar kiti sintetiniai pluoštai nėra blogai: jis sutvirtina, pailgina audinio gyvenimą ir suteikia jam trūkstamo lankstumo savybių. Tačiau, jo sudėtyje turėtų būti mažuma, t.y. nedaugiau 50 proc. audinio sudėties. Todėl, jei turite galimybę, rinkitės vilnos, šilko, medvilnės, viskozės, lino, kašmyro bei gan retai pasitaikančių pieno ar sojų baltymų, perdirbtų bambukų audinius.


Tiesa, verta paminėti ir drabužio siluetą. Geras drabužis visuomet bus patogus, gražiai krentantis ant kūno, jo nereikia nuolat taisyti. Siūlės susiūtos tiesiai, simetriškai, pagal gaminio modelį. Gamintojai, kurie gamina Lietuvoje, turi gerokai didesnes galimybes užtikrinti pasiuvimo kokybę, negu gamindamas ten, kur negali nuolat kontroliuoti gamybos proceso. Kai gaminamas mažas kiekis, tuomet kiekvienas gaminys „išglostomas", ištyrinėjamas, taip užtikrinant aukštą pasiuvimo kokybę. Tad, gero drabužio siūlau toli neieškoti – jis tikrai gali būti pagamintas Lietuvoje”, – pasakojo E. Pernavė.



„Tauri Look“
„Tauri Look“
Iš prekių ženklo archyvo


Anot specialistės, labai svarbu įsigilinti ir į etiketėje pateiktą turinį. Taip išvengsite klaidų bei žinosite, kokia drabužio priežiūra prailgins drabužio tarnavimo trukmę.


„Šiandienos technologijos, kaip minėjau anksčiau, leidžia pagaminti tokį sintetinį audinį, kurį vargiai atskirsite nuo ne sintetinio. Todėl pirkdami drabužį, būtinai įvertinkite jo sudėtį. Natūralaus pluošto drabužio nereikia taip dažnai nešti į valyklą.



„Tauri Look“
„Tauri Look“
Iš prekių ženklo archyvo


Be to, etiketėse daug pasakoma apie drabužio priežiūrą, skalbimą. Visuomet drabužį skalbkite tik tokiu būdu ir tokioje temperatūroje, kaip nurodyta. Venkite pernelyg karšto vandens, ilgų skalbimų. Žinoma, nepamirškite drabužių išversti į kitą pusę, dėkite į skalbimo maišelį, Jį galite įsigyti daugelyje parduotuvių, kurios prekiauja skalbimo priemonėmis. Taip išvengsite bet kokio mechaninio rūbo pažeidimo. Įsigykite ir dėmes, spalvas sugeriančias servetėles. Skyrus šiek tiek daugiau laiko rūbo priežiūrai tikrai sutaupysite”, – dėstė E. Pernavė.


Itališkas audinys – kokybės garantas, mano E. Pernavė. Tuo moterį įtikino per 15-liką darbo su drabužių gamyba įgyta patirtis. O jų pasirinkimą lemia du pagrindiniai kriterijai – natūralus pluoštas ir minimalus glamžumas.


„Galime sakyti, jog tai stereotipas, kad itališkas audinys – kokybiškas, bet darbo patirtis su skirtingų šalių audinių gamintojais leido įsitikinti, jog italai išlaiko tikrai aukštą audinio kokybę ir leidžia sukurti ilgaamžius drabužius,” – pokalbį baigė E. Pernavė,

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis