Pasirodė trečioji Algirdo Toliato pamokslų knyga – „Šeštas jausmas yra pirmas“

Esu jums brolis, bendrakeleivis, tarnas, lazda kelionėje ir toks pat trapus žmogus.

Algirdas Toliatas. Šeštas jausmas yra pirmas. „Žmogaus ir Dievo metų“ trečioji knyga.

Algirdas Toliatas (g. 1978 m.) baigė Vilniaus kunigų seminariją, studijavo Prancūzijoje. 2007 m. buvo įšventintas į kunigus. Po studijų Italijoje 2012 m. gavo dvasinės teologijos licenciato laipsnį ir buvo paskirtas kunigu Šv. Rapolo bažnyčioje. Nuo 2013 m. eina Lietuvos policijos vyriausiojo kapeliono pareigas. 2016 m. išleido savo pirmąją pamokslų knygą „Žmogaus ir Dievo metai“, 2017 m. – antrąją ciklo knygą „Gerumo liūnas“. „Šeštas jausmas yra pirmas“ – trečioji „Žmogaus ir Dievo metų“ trilogijos knyga, liturginių A metų pamokslų ciklas.

Trilogijos dalys atspindi TIKĖJIMĄ, VILTĮ IR MEILĘ. TIKĖJIMAS – tai žmogaus ir Dievo kelionė per metus. Tik-ėjimas... Tamsoje, apgraibomis, tačiau paskui savo žvaigždę. „Gerumo liūnas“ – VILTIES knyga, skausminga, bet šviesi kaip viltis neviltyje. Kaip viltis po kryžiumi. O trečia knyga kalba apie MEILĘ. Kaip palikta moteris.

Kaip apleista motina. Kaip švč. Mergelė Marija Ramintoja, išprievartauta ateistinių perdangų, bet nepraradusi grožio, moteriškumo. Spindinčiomis gyvenimu akimis. Meilė – galingiausia jėga. Ir spalvota. Net kai visai vilties nebelieka, meilė toliau stato tiltus tarp bedugnių. Tiesa, avarinius. Jokių garantijų. Saugiklis – tik šeštasis jausmas. Bet jis yra pirmas, nes žmogaus keliui pasibaigus prasideda Dievo kelias žmoguje, pranokstantis lakiausią vaizduotę.

Kun. Algirdas Toliatas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis