Prieš 3 metus su 5 vaikais į Prancūziją išvykusi psichoterapeutė: esu laiminga būdama čia

Moteris, prieš trejus metus palikusi gimtinę ir su šeima išvykusi į Prancūziją, sako, kad šie metai jos šeimai buvo reikšmingiausi.

Įdomus ir mylimas darbas, stabilios pajamos, vaikų mokslai ir būreliai neturi tapti inkaru, sulaikančiu gyvenimo laivą saugiame namų uoste bei užgožiančiu tikruosius norus.

Tuo įsitikinusi žinoma psichoterapeutė, gydytoja, šeimų konsultantė ir laiminga septynių vaikų mama Aurima Dilienė.

Moteris, prieš trejus metus palikusi gimtinę ir su šeima išvykusi į Prancūziją, sako, kad šie metai jos šeimai buvo reikšmingiausi – emigracija suartino ir iš naujo išmokė būti kartu. Pirmuosius įspūdžius apie gyvenimą svečioje šalyje ir persikraustymą lydėjusias mintis A. Dilienė sudėjo į leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Laiškai iš Bordo“.

Asmeninio albumo nuotr.

Devynių asmenų šeimą į nuotykį Prancūzijoje pastūmėjo A. Dilienės noras pakeisti gyvenimo būdą ir geriau pažinti save. Apsvarsčiusi visus galimus variantus, autorė pasirinko Bordo regioną, pardavė savo namą Vilniuje ir kartu su vyru, penkiais vaikais bei kate pajudėjo Prancūzijos link.

„Persikėlus į Prancūziją, mūsų šeimos gyvenimo būdas tapo visiškai kitoks. Be to, pakeitus aplinką, lengviau keistis ir pačiam žmogui, nes tai yra tarsi pagalba iš šalies. Savo profesinėje praktikoje dažnai susiduriu su žmonėmis, kurie užduoda klausimus apie tikruosius savo norus. Vieną dieną supratau, kad ir pati noriu atsakyti į šį klausimą ir susipažinti su tikrąją savimi. Nors išvykimas iš Lietuvos nebuvo vien rožėmis klotas, tačiau man to labai reikėjo“, – emigracijos pradžią atsimena A. Dilienė.

Išvykusi iš Lietuvos, moteris nenutolo nuo savo profesinės veiklos ir toliau konsultuoja šeimas, padeda joms spręsti iškylančius tarpusavio santykių sunkumus bei kiekvienam geriau pažinti save.
„Lietuva ir Prancūzija – skirtingo dydžio šalys, tad ir darbo kultūra jose visai kita. Prancūzija – mandagumo, orumo, savigarbos ir tolerancijos pavyzdys. Esu laiminga būdama čia ir mokausi savyje ugdyti šias savybes, kurių lietuviams taip trūksta“, – sako A. Dilienė.

„Laiškai iš Bordo“ – itin asmeniškas ir tikrus įvykius atspindintis autorės monologas, paliečiantis pačias įvairiausias temas. Skaitytojai knygoje ras pirmųjų psichoterapeutės šeimos gyvenimo metų Prancūzijoje istoriją, o šį pasakojimą papildys ir kita – vidinė – autorės kelionė.

„Nesitikėjau, kad rasiu laiko parašyti knygą ir ją išleisti. Man atrodė, kad tam reikia važiuoti į negyvenamą salą ir atsiskirti, kad niekas netrukdytų. Anksčiau nebuvau rašiusi dienoraščio, tačiau prieš išvykstant iš Lietuvos kolegos padovanojo nuostabią užrašų knygelę su M. K. Čiurlionio paveiksliuku ant viršelio. Būtent tada nusprendžiau rašyti dienoraštį ir darau tai iki šiol – iš jo ir gimė „Laiškai iš Bordo“, – pasakoja A. Dilienė.

Asmeninio albumo nuotr.

Pasirinkti laiškų formą autorę paskatino elektroniniame pašte netyčia atrastas susirašinėjimas su drauge. Skirtinguose miestuose gyvenančios moterys neturėjo galimybės dažnai matytis, todėl laiškuose dalindavosi savo norais, nusivylimais bei šeimos gyvenimo detalėmis. Aptikusi senus pokalbius, autorė dar kartą įsitikino, jog reikia rašyti laiškus iš Prancūzijos, o jos draugė tapo pirmąja skaitytoja.

„Manau, kad daugumai smalsu, kaip man sekasi Prancūzijoje su tokia gausia šeimyna. Prisipažinsiu, kad pradžioje niekas netikėjo, jog mes tikrai išvyksime iš Lietuvos – nei draugai, nei tėvai, tačiau aš tai žinojau ne vienerius metus. Egzistuoja patarlė „Kai mokinys pasiruošęs – ateina ir mokytojas“, tačiau mano atveju – tiesiog atėjo laikas permainoms“, – sako A. Dilienė.

Aurima Dilienė – žinoma Lietuvos psichoterapeutė, gydytoja, porų konsultantė ir septynių vaikų mama. 2015 metais moteris ryžosi įgyvendinti savo svajonę išvykti iš Lietuvos ir įsikurti Prancūzijoje, kurioje ir toliau teikia privačias psichologines konsultacijas internetu, per Skype arba el. paštu. A. Dilienė yra Šeimų universiteto moderatorė, kartu su vyru veda porų santykių auginimo ir tobulinimo seminarus, taip pat rašo straipsnius savo asmeniniame tinklaraštyje aurimadiliene.com.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis