Romanas apie kovą su vėžiu tapo bestseleriu

Premijomis apipiltas jaunas amerikiečių autorius John Green ketvirtajame savo romane „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ kviečia atsigręžti į jautrią temą – kovą su mirtinu vėžiu – kuri, neįprastai tokio pobūdžio kūriniams, vystoma su subtilaus humoro doze.

Leidyklos „Alma littera“ lietuviškai išleistas kūrinys laikomas ne tik aukščiausiu rašytojo literatūriniu pasiekimu, tačiau ir pasauliniu bestseleriu, kurį žurnalas „Time“ titulavo kaip esantį „velniškai arti tobulumo“.
Pasirodžius šiam romanui, JAV leidiniai jam suteikė pačius aukščiausius literatūrinius įvertinimus. Knyga pirmu numeriu atsirado „New York Times Bestseleriai“, „Wall Street Journal“, „Indiebound“, „Hearltand Indie“ sąrašuose, ketvirtoje vietoje „USA Today“ bestselerių sąraše, tapo Amazon.com geriausia mėnesio knyga ir pelnė gausybę kitų apdovanojimų. Už šį romaną Vokietijoje rašytojas John Green buvo nominuotas „Metų autoriaus“ kategorijoje.

„Šis romanas visame pasaulyje sulaukė milžiniškos sėkmės ir puikaus kritikų įvertinimo. Jo populiarumo paslaptimi laikomas rašytojo talentas taikliai atskleisti veikėjų charakterius ir apie itin skaudžius dalykus rašyti nuoširdžiai, graudinančiai, tačiau su subtiliu humoru. Ir nors knyga skirta paaugliams, romane gvildenamos meilės, mirties ir gyvenimo prasmės temos nepaliks abejingų ir suaugusiųjų“, - teigia leidyklos „Alma littera“ direktorė Danguolė Viliūnienė.
Dviejų jaunuolių meilės istorija, prasidėjusi vėžiu sergančiųjų Savitarpio paramos grupės susitikime, paneigia visus išankstinius stereotipus apie tai, kas jaudina, džiugina ir skaudina jauną žmogų. Per trumpą kartu jiems skirtą laiką jaunuoliams svarbiau surasti atsakymus į begalę klausimų apie gyvenimą ir mirtį negu kovoti su liga. Knygoje pasakojama istorija visiškai nepanaši į kitus kūrinius apie vėžį – ji poetiška, liūdna, bet kupina humoro.

Pasakotoja ir viena iš dviejų pagrindinių veikėjų – Heizelė pati teigia, jog knygos apie vėžį – „neveža“, tačiau kūriniui „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ ši mirtina liga – tik tramplinas plėtotis dramatiškai istorijai. Vėžys, pažymėjęs tiek Heizelės, tiek jos mylimojo Ogasto gyvenimus, priverčia jaunuolius anksčiau subręsti ir į gyvenimą žiūrėti kitomis akimis.
J. Green knygą „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis