Trakai – ne vien pilis ir kibinai

Vadovas po istorinį nacionalinį parką.

Kasmet į prie pat Vilniaus esančius Trakus plūsta šimtai tūkstančių turistų iš Lietuvos ir užsienio, siekiančių aplankyti žymiąją Trakų pilį saloje ir paskanauti tradicinių karaimų kibinų. Tačiau tai tikrai ne vienintelės ir gal net ne pačios svarbiausios atrakcijos. Pasivaikščioti čia kviečia nepaprasta elegancija dvelkiantys, neseniai naujam gyvenimui prikelti Užutrakio rūmai ir klasicistinis prancūziško stiliaus parkas su antikinių dievų skulptūromis. O ką žinote apie unikalią karaimų, gyvenančių

Lietuvoje daugiau nei 600 m., kultūrą? Ar mokate tradiciniame restorane karaimiškai pasakyti labas ar ačiū, ar užsisakysite tradicinės sriubos Tutmač su aviena? Ar žinote apie anuomet daug žymesnį Mergelės Marijos atvaizdą nei Aušros Vartų? Rekonstruotos Trakų bažnyčios paveikslas ne mažiau įspūdingas, jis senesnis, popiežiaus apdovanotas prabangiom aukso karūnom, daugiau nei 300 metų katalikų kasmet pagerbiamas Trakinių atlaiduose. O kur, jei ne Varnikų pažintiniame take, galite pamatyti ten perintį vieną gražiausių Lietuvos paukščių – kukutį?

Ką dar verta aplankyti Trakuose, sužinosite atsivertę visai neseniai knygynus pasiekusį gausiai iliustruotą kelionių vadovų po Lietuvą serijos „Smalsus keliautojas“ leidinį „Trakai. Vadovas po istorinį nacionalinį parką“. Knygoje aprašytos svarbiausios lankytinos vietos ne tik Trakuose, bet ir vieninteliame Lietuvoje istoriniame nacionaliniame parke. Leidinyje gausu informacijos apie parko gamtą, Trakų miesto istoriją įvairiais laikais, tradicinės karaimų virtuvės ypatumus, tradicinius renginius. Pateikiama ir keliautojui naudinga informacija: kur apsistoti, papietauti, kaip praleisti laisvalaikį. Siekiant išvengti ilgų tekstų, pasitelkiamos vizualinės priemonės: gausybė kokybiškų nuotraukų, dailininko pieštas Salos pilies pjūvis, skirtingų mastelių žemėlapiai, schemos, įvairios grafinės nuorodos. Naujasis leidinys suteikia galimybę savarankiškai keliauti po istorinę Lietuvos sostinę ir jos apylinkes. Tai antroji kelionių vadovų po Lietuvą serijos „Smalsus keliautojas“ knyga, serijoje taip pat išleistas kelionių vadovas „Vilnius. Vadovas po miestą“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis