Intriguojantis genetinis detektyvas

Psichologė Edita Čekuolienė, kalbėdama apie Viktorijos Butautis romaną „Vogti šokoladą“, sako: „Siužetas labai įtraukiantis, personažai emociškai „susargdina“, dėl jų jaudiniesi (ypač dėl Rebekos ir Dylano), kartu su jais ieškai, randi ir prarandi. Skaitydamas nepajunti, kada tampi betarpišku visų pergyvenimų ir įvykių dalyviu.

Knygą „Vogti šokoladą“ pavadinčiau genetiniu detektyvu. Nežinantiems arba nepakankamai žinantiems apie savo biologines šaknis lemta nenurimti tol, kol susiras savo gentainius. Ypač tuos, su kuriais sieja artimiausias ryšys“.

Viktorija Butautis viena tų rašytojų, kurios savo kūriniuose nevengia kontroversiškų temų. 2014 metais pasirodžiusiame romane „Kiek kainuoja vaikai?“ (leidykla VAGA) autorė prisilietė prie šeimų, susiduriančių su nevaisingumu, skaudžių išgyvenimų. Naujausiame kūrinyje „Vogti šokoladą“ autorė toliau uždavinėja klausimus, kurie daugumai skaitytojų nė nekiltų. Rašytoja betarpiškai ir jautriai kalba apie žmones, kurie gimsta nestandartinėmis aplinkybėmis, pasakoja neįtikėtinas istorijas, kurios susipina, suartina ir supriešina.

Beka ilgisi sūnaus, kurio neturi teisės vadinti sūnumi. Dylanas ieško sesers, kurios nėra matęs. Laura myli savo šeimą, nors nė su vienu jos nariu nėra biologiškai susijusi. Mokslas plečia galimybes, pasaulis „mažėja“, o žmonėm reikia laiko su tuo susigyventi.

Tai romanas apie kraujo ryšius, kurie nepavaldūs kintantiems progresuojančios visuomenės pasirinkimams. Apie dalykus, kurie stebina, verčia nutilti, paklausyti ar bent jau pakraipyti galvą.
“Visuomet tikėjau, kad donorystė – tai sąmoningas pasirinkimas, skleidžiantis gėrį, suteikiantis viltį ir galimybę gyventi. Savo naujame romane “Vogti Šokoladą” šią gražią mintį vartau įvairiais rakursais, pati buvau nustebusi, kad tuo įmanoma suabejoti, bet nebūtinai išsižadėti. Tai psichologinis romanas, apie mus visus, mūsų šeimas, draugus ir pažįstamus. Įsivaizduokite situaciją – jūsų biologinė sesuo auga kitoje šeimoje, nors nei jūsų tėvas, nei mama neturi daugiau vaikų. Painu? O gal visai ne. Tiesiog gyvenimas,” – sako romano autorė Viktorija Butautis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis