Pypliotyra – naujas mokslo šakos pavadinimas?

Kaip pavadinti knygą, kurioje išsamiai, jautriai ir su švelniu humoru tyrinėjama vaiko raida, susieta su pažinimu, auklėjimu ir ugdymu? Knygą, kurioje tarsi moksliniame darbe sukaupta Lietuvos psichiatrų, psichologų, psichoterapeutų ilgametė patirtis apie vaikų auginimą nuo lopšio iki mokyklos. Pypliotyra. Tai naujadaras sukurtas režisierės, kalbotyros disciplinoje Paryžiaus universitete. Ar pavadinimas taps mokslo šakos – lengvai, suprantamai ir smagiai kalbančios apie vaiko raidą - įvardijimu, tikėtina. 

Ką tik išleista Jūratės Jadkonytės Petraitienės knyga „Pypliotyra“ jau buvo pristatyta ir įvertinta trijose respublikinėse konferencijose.

„Pypliotyroje“ - per pusšimtis temų, su kuriomis susiduria vaikus auginantys tėvai, daug dėmesio skiriama tėvų ir vaikų, brolių ir seserų tarpusavio santykiams šeimoje: Ką sapnuoja kūdikėlis? Kas tas EQ? Kaip išgyventi pirmųjų metų krizę? Kodėl trimetis bamblys, jau mokantis skaičiuoti, nesėda ant puoduko? Močiutės vaidmuo – saldus, lyg tortas? Ką daryti, kai mielas mažylis, negavęs ledinuko, prekybos centre klykdamas krinta ant grindų? Kaip paruošti pirmagimį brolio ar sesės gimimui? Pametinukai nuolat kariauja? Kokia mažojo niurzglio filosofija? Vaikystė: tvarkinga ar laiminga? Kas yra ,,geras vaikas“? Pavydas, baimės, lepinimas, kovos, kolektyvas... 

Knygos konsultantai: vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė, psicholologė Jūratė Bortkevičienė, psichiatrė Giedrė Bulotienė, psichologė Edita Čekuolienė, psichologė Aušra Kurienė, psichoterapeutas Olegas Lapinas, vaikų ir paauglių psichiatrė Skirmantė Povilėnaitė, psichologė Jolanta Šabliauskienė, psichiatrė Jolanta Trinkūnienė, vedų filosofijos lektorius Vaidas Arvasevičius.

„Išmintingai parašyta knyga. Be didaktikos, – sako Aistė Stonytė, auginanti du mažylius, - perskaičiau vienu prisėdimu. Aprašytos situacijos pažįstamos, ir graudino, ir juokino. Verstinių knygų jūroje apie vaikų auginimą, lietuviška  „Pypliotyra“ labai išsiskiria. Ji ne apie buitį, bet gražią, jautrią ir linksmą būtį su vaikais.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis