Geriausia metų knyga - „Neregimoji šviesa“

Literatūros gurmanai vieningai sutaria, kad nepasimesti kokybiškų knygų gausoje padeda du objektyvūs orientyrai – Nobelio bei Pulitzerio premijos, kuriomis įvertinami labiausiai nusipelnę metų autoriai. Vieną jų – tik praėjusį mėnesį prestižine Pulitzerio literatūros premija apdovanotą Anthony Doerr`io romaną „Neregimoji šviesa“, kurį išleido leidykla „Alma littera“, nuo šios savaitės jau galima įsigyti knygynuose.

Šis jaudinantis pasakojimas vos pasirodęs visame pasaulyje sulaukė didžiulio ir kritikų, ir skaitytojų pripažinimo. Leidyklos „Alma littera“ direktorės Danguolės Viliūnienės teigimu, romanas ne veltui tituluojamas vasaros perlu – knyga, kuriai nepagailėsite gražaus vasaros savaitgalio.

„Komisija, sudaryta iš skirtingų savo srities profesionalų, kasmet turi gerai pasukti galvas ir išrinkti geriausią metų kūrinį. Nuo pat premijos teikimo pradžios net 11 kartų bendro sprendimo pasiekti nepavyko ir pagrindinis prizas liko neįteiktas. Tačiau šiemet A. Doerr‘io romanas laimėjo beveik be konkurencijos. Labai tikroviškas ir išsyk užburiantis romanas, kurį parašyti autorių įkvėpė Antrojo pasaulinio karo žiaurumas, išsiskyrė tiek tematika, tiek unikaliu rašymo stiliumi. Labai didžiuojamės galėdami Lietuvos skaitytojams taip greitai pristatyti šį kūrinį“, – sako D. Viliūnienė.

„New York Times“ bestseleriu ir viena geriausių „Amazon“ knygų iškart tapęs romanas nukelia skaitytoją į istorinio karo metus, tačiau ši knyga – ne apie patį karą, o apie žmones kare, apie tai, kaip karas keičia juos ir likimus, moko mylėti ir atrasti šviesą ten, kur jos mažiausiai tikimasi. 

Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, senoviniame Sen Malo mieste Prancūzijos šiaurėje susikerta jaunos prancūzaitės Mari Loros ir naciams dirbančio vokiečių jaunuolio Vernerio keliai. Šis priešingoms stovykloms priklausančių jaunuolių susitikimas pakeičia ne vien jų likimą.

Įvairiomis premijomis JAV ir užsienyje apdovanotas amerikiečių rašytojas Anthony Doerr (g. 1973) yra kelių apsakymų rinkinių ir romanų autorius, tačiau būtent pastaroji jo knyga, kurią rašytojas rašė net dešimt metų, atnešė jam pasaulinę šlovę. Literatūros kritikų teigimu, romanas „Neregimoji šviesa“ sugriauna visus stereotipus apie tai, koks turi būti amerikietiškas romanas – skaitytojas panardinamas į simbolių, intelektualių metaforų, turtingų detalių jūrą, kuri paleis jį tik užvertus paskutinį knygos puslapį.

Pulitzerio literatūros premiją anksčiau laimėję tokie rašytojai kaip knygos „Nužudyti strazdą giesmininką“ autorė Harper Lee, Ernest Hemingway, apdovanotas už kūrinį „Senis ir jūra“, romano „Vėjo nublokšti“ rašytoja Margaret Mitchell bei daugelis kitų. 10 tūkst. dolerių premija teikiama kasmet nuo 1917 m.

A. Doerr‘io romaną „Neregimoji šviesa“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis