Oprah Winfrey knygoje – visa jos gyvenimo patirtis

Kartą garsios amerikiečių TV žvaigždės Oprah`os Winfrey žurnalistas paklausė: „Ką jūs žinote iš tikrųjų?“

Po šio klausimo pokalbių laidų vedėja, filantropė ir prodiuserė Oprah Winfrey ieškojo atsakymų ir pradėjo rašyti skiltį žurnale „O, The Oprah Magazine“, kuri būtent taip ir vadinosi – „Tai, ką tikrai žinau“. Šiose skiltyse, kurios pasirodo iki šiol, garsi moteris dalijasi savo įžvalgomis apie draugystę, pagarbą, kilnumą, meilę, džiaugsmą, pateikia sukrečiančių autobiografinių faktų ir moko suvokti paprastas, bet itin svarbias gyvenimo tiesas. Pirmą kartą visi Oprah`os straipsniai buvo peržiūrėti, patobulinti ir sudėti į leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą „Mano gyvenimo atradimai“.

Knygoje – daugybę metų pačios laidų vedėjos ieškoti atsakymai į vienintelį klausimą. Šie asmeniniai atradimai ir patirtys suskirstyti pagal temas – nuo džiaugsmo iki baimingos pagarbos. Tai – knyga, kuri paskatins jus atidžiau pažvelgti į save. Joje autorė kviečia pastebėti tai, į ką dažniausiai neatkreipiame dėmesio, ir pamilti save tokius, kokie esame. Oprah`os tekstai spinduliuoja išmintį, o pagal temas suskirstyti jos rašiniai suteikia įspūdingą ir retai pasitaikančią galimybę dirstelėti į tai, kokios mintys sukasi vienos ypatingiausių pasaulio moterų galvoje.

Kur slypi šios asmenybės žavesys? Kaip juodaodė moteris, augusi probleminėje šeimoje, patyrusi seksualinę prievartą vaikystėje, išdrįsusi viešai atverti skaudžiausias patirtis, tapo viena įtakingiausių, labiausiai gerbiamų asmenybių pasaulyje?

„Iš vieno klausimo atsiradusi knyga iš kitų išsiskiria pirmiausiai tuo, kad per jo prizmę nušviečiami tiek skirtingi Oprah Winfrey gyvenimo tarpsniai, tiek neeilinės žinomos moters patirtys. Taigi, skaitytojui tokia knyga – ne vien TV žvaigždės bei milijardierės atspindys, bet ir neišsenkamas išminties šaltinis, iš kurio galima pasisemti įkvėpimo sprendžiant savo kasdienes problemas ar kylančius klausimus“, - apie knygos unikalumą kalba „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė.

Oprah Winfrey, užmezgusi neprilygstamą ryšį su viso pasaulio žmonėmis, būdama aukščiausių įvertinimų ir apdovanojimų sulaukusios laidos „Oprah Winfrey šou“ vedėja ir vadovaujanti prodiuserė, dvidešimt penkerius metus linksmino, švietė ir įkvėpdavo milijonus žiūrovų. Dėl savo išskirtinių pasiekimų žiniasklaidoje ir filantropinės veiklos ji yra viena labiausiai gerbiamų ir vertinamų asmenybių. Taip pat Oprah visuomet išsiskirdavo savo gebėjimu gyvenimišką išmintį paversti paprastomis ir lengvai cituojamomis mintimis, kurių viena garsiausių yra ši: „Aš tikrai žinau, kad jūsų kelionė prasideda, kai nusprendžiate pakilti, žengti pirmyn ir gyventi visavertį gyvenimą.“

Knygos „Mano gyvenimo atradimai“ autorė Oprah Winfrey – Amerikos TV žvaigždė, pokalbių laidos „The Oprah Winfrey Show“ vedėja. 1986–2011 m. TV eteryje gyvavusi laida sumušė visus populiarumo rekordus, o Winfrey tapo bene vienintele juodaode milijardiere Amerikoje. Jai suteiktas Harvardo universiteto garbės daktarės laipsnis; taip pat garsi vedėja apdovanota prezidento Laisvės medaliu.

Knygą „Mano gyvenimo atradimai“ išleidusi leidykla „Alma littera“ jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis