Kai daugiausia žadantys pasirinkimai tampa nusivylimų pamatu...

Paskutinį 1937-ųjų vakarą dvidešimt penkerių metų Katia Kontent su pensiono kambario drauge leidžia paprastame Grinvič Vilidžo džiazo klube...

Amor Towles „Gero tono taisyklės“

Paskutinį 1937-ųjų vakarą dvidešimt penkerių metų Katia Kontent su pensiono kambario drauge leidžia paprastame Grinvič Vilidžo džiazo klube, tikėdamasi išsiversti vos su trimis doleriais. Tuo metu prie gretimo staliuko atsitiktinai prisėda žavus bankininkas Tinkeris Grėjus. Šis netikėtas susitikimas ir pribloškiantys jo padariniai pastūmėja Katią pradėti metus trunkančią kelionę iš Volstrito sekretorių biuro į Niujorko aukštuomenę ir žiniasklaidos bendrovę „Condé Nast“ – siauram ratui prieinamą aplinką, kurioje ji tegali pasikliauti išganingu sąmojingumu ir įgimtu šaltakraujiškumu.

Tapusi drovaus principingo multimilijonieriaus ir vietoje nenustygstančios turtingos paveldėtojos bičiule, susipažinusi su ryžtinga laisvų pažiūrų našle ir dirbdama su itin reikliu vadovu, Katia patiria, ką reiškia ramybė, garantuojama turto ir padėties, o ir žlugę siekiai, dangstomi apsimestinėmis šypsenomis. Laukdama, kol aplinkybės sugrąžins Tinkerį į jos gyvenimą, Katia pradeda suprasti, kaip daugiausia žadantys pasirinkimai neišvengiamai tampa nusivylimų pamatu.

Atsiliepimai apie „Gero tono taisykles“

„Veržlus ir stebėtinai užtikrintas debiutas apie iš darbininkų klasės kilusias merginas ir viskuo persisotinusius turtuolius praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio Niujorke... Ryškiai ir realistiškai aprašydamas tą metą, Amoras Towlesas perteikia sudėtingus žmonių santykius mieste, kuris kartu yra ir tautų katilas, ir uždara elito tarpimo vieta, taip pat pristato išties modernią veikėją, kuri narsiai ieško savo vietos jame.“
The Oprah Magazine

„Šiame gyvastingam laikotarpiui skirtame kūrinyje Amoras Towlesas nukelia mus į kinematografišką nespalvotą aukso amžiaus Manhataną... [jo] veikėjai – jauni amerikiečiai, besistengiantys sudėtingu metu susikurti savitą gyvenimą.“
The New York Times Book Review

„Šis puikus pirmasis romanas apie siekius ir pastangas išgyventi Manhatane po Didžiosios depresijos išties vertas dėmesio... „Gero tono taisyklių“ stiprioji vieta – įtaigus ir tikroviškas praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigos Manhatano aplinkos atkūrimas.“
Wall Street Journal

„Įsivaizduokite save džiazo dainininkės Billie Holiday vietoje, įsipilkite martinio ir pasinerkite į įvykių kupiną Katios Kontent gyvenimą... Autorius išties pažįsta privilegijuotųjų pasaulį, apie kurį rašo, taip pat ir gyvybingus, kartais nutrūktgalviškus jo veikėjus.“
People

„Masinantis... kupinas šmaikščių dialogų, taiklių pastebėjimų ir puikiai sukurtų personažų romanas. Amoras Towlesas lengvai ir pakylėtai rašo apie visuomenės, atsidūrusios ant didžių permainų slenksčio, papročius ir elgesį.“
National Public Radio

„Ši knyga suteikia galimybę mėgautis švytinčiu Niujorku... ji užburia skaitant pirmą kartą ir dar labiau įtraukia antrąsyk.“
The Philadelphia Inquirer

Apie autorių AMOR TOWLES

Amor Towles gimė (1964 m.) ir užaugo Bostone. Baigė Jeilio koledžą, magistro laipsnį gavo Stanfordo universitete. Daugiau nei dvidešimt metų dirbęs investicijų srityje Niujorke, dabar jis visą savo laiką skiria kūrybai. Towles gyvena Manhatane su žmona ir dviem vaikais.

A. Towles yra aistringas XX amžiaus pradžios dailės, 1950-ųjų džiazo, 1970-ųjų detektyvinių serialų (cop shows), vinilinio rokenrolo, manifestų, pusrytinių kepinių, makaronų, likerio, sniego, Toskanos, Provanso, Disneilendo, Holivudo, „Kasablankos“ aktorių, agento 007, kapitono Kirko, Bobo, valandų po vidurnakčio, žaidimų kortomis, kavinių ir abiejų savo močiučių keptų sausainių gerbėjas.
Pirmąjį jo romaną „Gero tono taisyklės“ (Rules of Civility) 2011 metais išleido Viking / Penguin, jis iš karto pateko į perkamiausių New York Times, Boston Globe, Los Angeles Times knygų sąrašus. Tha Wall Street Journal šią knygą pavadino vienu iš dešimties geriausių 2011 metų grožinės literatūros kūrinių. Prancūziškas romano vertimas 2012 m. pelnė Prix Fitzgerald. „Gero tono taisyklės“ išverstos į 15 kalbų. 2012 metų rudenį Lionsgate įsigijo teisę pagal šį romaną sukurti filmą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis