Kas yra „Zero Trust“ metodas?
„Zero Trust“ – tai kibernetinio saugumo modelis, pagrįstas principu niekuo nepasitikėti. Tai reiškia, kad prieiga prie įmonės išteklių nesuteikiama automatiškai – nuolat tikrinamas kiekvienas naudotojas, įrenginys ir sistema, nepriklausomai nuo to, ar jie yra vidaus tinkle, ar už jo ribų. Toks požiūris padeda veiksmingai sumažinti riziką, susijusią tiek su išorės, tiek su vidaus grėsmėmis. Nulinis pasitikėjimas užtikrina, kad prieiga būtų grindžiama patikrinimu, o ne vieta ar prielaidomis apie patikimumą.
Kodėl toks požiūris užtikrina tvarią apsaugą?
„Zero Trust“ metodas padeda sukurti lanksčią ir lengvai pritaikomą saugumo sistemą, galinčią reaguoti į naujas grėsmes ir technologijų pokyčius. Tai ne tik padidina įmonei reikalingą apsaugos lygį, bet ir leidžia taikyti proaktyvias saugumo priemones, kad būtų užkirstas kelias incidentams dar prieš jiems įvykstant. Toks prevencinis požiūris yra daug veiksmingesnis nei paprasčiausias reagavimas į jau įvykusius incidentus. Daugiau informacijos apie „Zero Trust“ diegimą ir geriausią praktiką rasite Squalio.com.
Kaip įmonės gali pradėti įgyvendinti „Zero Trust“ principą?
Norėdamos pradėti įgyvendinti „Zero Trust“ metodą, įmonės pirmiausia turi inventorizuoti savo IT išteklius, kad aiškiai žinotų, kas yra saugoma. Kitas žingsnis – tapatybės valdymas, užtikrinantis, kad kiekvienas naudotojas ir įrenginys būtų saugiai autentifikuotas naudojant daugiafaktorinį autentifikavimą. Taip pat svarbu įdiegti naudotojų veiklos stebėseną, kad būtų galima anksti aptikti įtartiną veiklą. Nulinio pasitikėjimo principas nereikalauja visiškai pertvarkyti sistemos – jį galima įgyvendinti palaipsniui, prisitaikant prie įmonės poreikių ir išteklių.
Tvirta apsauga taikant „Zero Trust“ metodą
„Zero Trust“ yra ne tik laikina mada, bet ir svarbus žingsnis saugumo evoliucijoje, padedantis įmonėms sukurti ne tik saugią, bet ir tvarią skaitmeninę aplinką. Įmonės, investuojančios į šį modelį, gali veiksmingai apsaugoti savo duomenis ir IT infrastruktūrą bei kartu prisitaikyti prie kintančių grėsmių sąlygų. Toks aktyvus ir lankstus požiūris užtikrina stabilumą, mažina riziką ir leidžia įmonėms klestėti skaitmeniniame amžiuje be nereikalingų trikdžių. Taigi, nulinis pasitikėjimas tampa neatsiejamu pagrindu siekiant išlaikyti klientų pasitikėjimą ir kurti ilgalaikę sėkmę.