Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Kultūros ministerijoje paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai, kuriais tapo: operos solistė Asmik Grigorian, kūrybinė grupė Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė, taip pat kompozitorė Zita Bružaitė, aktorė Viktorija Kuodytė, kino režisierius Algimantas Puipa ir rašytojas Saulius Šaltenis.

Kino režisierius A. Puipa nominuotas už kino vaizdų poetinę realybę, rašytojas S. Šaltenis – už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių, operos solistė A. Grigorian – už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą, kūrybinė grupė R. Barzdžiukaitė, V. Grainytė ir L. Lapelytė – už įkvepiantį bendradarbiavimą, kuriant aukščiausio lygio kritinį meną, kompozitorė Z. Bružaitė – už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą bei aktorė V. Kuodytė – už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.


Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija baigiamajame posėdyje iš dvylikos pretendentų atrinko šešis laureatus, kurių pavardes spaudos konferencijoje pranešė komisijos pirmininkė prof. Viktorija Daujotytė-Pakerienė.

„Noriu patikinti, kad vienuolikos žmonių grupė iš įvairių sričių kultūros ir meno dirbo tikrai susitelkusi, dirbo tikrai atsakingai, savarankiškai, prisiimdama tą vertinimo atsakomybę“, – kalbėjo V. Daujotytė-Pakerienė.


V. Daujotytė-Pakerienė taip pat pabrėžė, kad tarp šių metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų yra daug moterų kūrėjų.


„Jus nustebins, tikiuosi, ir nudžiugins, bet komisijai tai atrodė visiškai jau įprasta, savaime suprantama, kad tarp šių metų laureatų didelė ir graži persvara yra moterų kūrėjų. Esame tikri, kad ateina tokio išsilyginimo laikas...“, – džiaugėsi komisijos pirmininkė.


Savo ruožtu kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas spaudos konferencijos metu akcentavo, kad šios premijos leidžia suprasti platų kultūros įvairovės spektrą.


„Nacionalinės kultūros ir meno premijos įvertina tai, kas stipriausia mūsų kultūroje, o kartu leidžia suprasti, pamatyti visą jos įvairovę, visą didžiulį šiuolaikinės mūsų kultūros ir tradicijų tąsos spektrą“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo M. Kvietkauskas.


Į Nacionalines kultūros ir meno premijas taip pat pretendavo menotyrininkė Giedrė Jankevičiūtė, kino režisierė Giedrė Beinoriūtė, dailininkas Henrikas Čerapas, operos solistas Edgaras Montvidas, dailininkas Konstantinas Eugenijus Šatūnas, aktorius Dainius Svobonas.


Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis