Ką veikti savaitgalį – nuo demonstracijos už klimato išsaugojimą iki muzikos festivalio

Nors vienas svarbiausių šio savaitgalio renginių – rinkimai (Prezidento ir Europos parlamento), tačiau kviečiame visus ir į kultūrinius bei įvairios veiklos renginius. Jų – visa galybė. Apie kai kuriuos – išsamiau.

Tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“


Kada: iki gegužės 26 d. 18 val.


Gegužės 21-26 dienomis vilniečius bei miesto svečius džiugina tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai”. Šiųmetinis (jau 47-asis!) festivalis skirtas Žemaitijos metams paminėti.Organizatorių nuotr.Festivalio programoje gausu renginių, tarp kurių ne tik jau tradiciniais tapę ir festivalio dalyvių pamėgti renginiai - sutartinių vakarai, Naktišokiai, įvairios amatų dirbtuvės, užsienio svečių koncertai, vaikų folkloro šventė „Saulytė“, bet ir Žemaitijos folklorui skirti ypatingi šių metų renginiai: mokslinė konferencija, žemaičių tautodailininkų paroda, sakytinės tautosakos popietė ir kt.


Pagrindinė „Skamba skamba kankliai” scena šiemet grįžta į Bernardinų sodą, tačiau daug renginių vyks ir Vilniaus koncertų salėse, senamiesčio aikštėse, kiemuose bei gatvėse. Į festivalį atvyksta folkloro atlikėjai iš Sakartvelo, Estijos, Graikijos, Ukrainos, Baltarusijos, Sardinijos, Rusijos ir Australijos!


Daugiau apie festivalį skaitykite: www.ssk.lt


https://www.facebook.com/events/433058800786115/


Ekskursija „Vilniaus moterų takais“


Kada: gegužės 24 d. 16:15 val.


Karalienės ir kunigaikštienės, menininkės ir visuomenininkės, šventosios ir paleistuvės – visos šios moterys kažkada vaikščiojo Vilniaus gatvėmis. Jos įkvėpė vyrus didiems darbams, ir pačios buvo didžios savaisiais. Jos daug kur ėjo nepramintais takais, daug kur buvo pirmos. Būtent šių drąsių, įvairiais laikais gyvenusių moterų dėka šiandieninės moterys keliauja, balsuoja, dalyvauja viešame gyvenime, mokosi ir moko. Ir gyvena savo, o ne vyrų ar giminės primestą gyvenimą.Shutterstock nuotr. Tad jei norite sužinoti apie žymių vilniečių moterų gyvenimą, jų pikantiškus nuotykius ir darbus, padariusius didžiulę įtaką mūsų šiandieniniam gyvenimui – ateikite į ekskursiją “Vilniaus moterų takais”.


Ekskursijos pradžia – prie Karaliaus Mindaugo paminklo (Arsenalo g.), ekskursijos pabaiga – Vokiečių g.

Ekskursijos trukmė – iki 2,5 val. Ekskursija skirta vyresniems, nei 14 m. asmenims.

 Ekskursijos kaina – 6 EUR. Moksleiviams ir senjorams – 3 EUR.

BŪTINA registracija el. paštu: gide.neringa@gmail.com, arba telefonu: 8-682-18643


https://www.facebook.com/events/447764502645154/


Globali demonstracija dėl klimato kaitos - 2nd Global Climate Strike - Fridays For Future Vilnius


Kada: gegužės 24 d. 17 val.


Kovo 15 dieną daugiau nei 1,5 milijono žmonių protestavo daugiau nei 120 šalių, kiekviename šios nuostabios planetos žemyne. Gegužės 2-ąją Jungtinės Karalystės parlamentas pirmasis skelbia aplinkos ir klimato kaitos nepaprastąją padėtį po didžiulės protestų bangos, kur žmonės pateikė savo reikalavimus ir nepasidavė.Organizatorių nuotr.Gegužės 24 dieną antrasis globalinis klimato streikas siekia padidinti spaudimą politikams ir industrijoms veikti, skleisti žinią apie krizę kuri mus ištiko. Ši data nėra atsitiktinė. Europos Parlamento rinkimai vyksta Gegužės 23-26 dienomis (Lietuvoje Gegužės 26 dieną). Mes norime, kad šie rinkimai būtų klimato rinkimai. Balsuoti už kažką, kas supranta klimato krizės mastą ir imsis veiksmų, reiškia balsuoti už mūsų ateitį!


https://www.facebook.com/events/403075107209275/


VALHALA. POETINIAI (IŠSI)TARDYMAI I Jaunimo teatro spektaklis


Kada: gegužės 24 d. 18 val.


Aktorius Andrius Bialobžeskis pristato savo autorinį darbą Valhala. Poetiniai (išsi)tardymai pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus trijų dalių rinkinio Valhala eiles. Per jį aktorius siekia perteikti ne tik dvasinį ryšį su jam artimu poetu, bet ir savo asmeninę patirtį. L. Vansevičienės nuotr.Andrius Bialobžeskis: Tai bus poezijos spektaklis: intensyvus, trūkčiojantis, atmosferiškas. Kaip kardiograma. Krintanti ir kylanti gyvenimo linija, kurioje Rimvydo Stankevičiaus tekstas yra spektaklio alfa ir omega. Jo tekstai labai asmeniški. Jei rašyčiau eilėraščius, jie atrodytų labai panašiai. Su Rimvydu iš tiesų kalbame ta pačia kalba. Bet, kadangi Rimvydas visa tai jau yra parašęs, nėra čia ko rašyti man. Manau, kad šie tekstai turėtų būti tam tikra iškrova, savo kelio, gyvenamo laikotarpio, atsitikimų akistata, autorevizija... Ten slypi daug pojūčių, patirčių, todėl ir reviziją reikia daryti drąsiai, negailint savęs. Na, tokį švelnų skrodimą – su krauju ir ašarom... Pasaulis ir jo šešėliai, gundymai ir kova su jais – tokios esminės temos. Galima sakyti, daugiaveidis AŠ, klaidžiojantis savo miražuose: tamsa ir šviesa, išbandymai ugnimi ir vandeniu, ligoninės, bažnyčios, ieškojimai ir nusivylimai. Visa tai ir begalę kartų daugiau slepiasi tekstuose, todėl norėtųsi, kad spektaklyje aidėtų tiek vyriškas, tiek moteriškas balsai. Tai – kelionė iš tamsos į šviesą, pasirinkimas: kurioje pusėje stovėsi prasidėjus Armagedonui


Režisierius: Andrius Bialobžeskis 

Scenografė: Neringa Keršulytė

Video dailininkas: Kornelijus Jaroševičius

Muzikos atlikėjai: Mantvydas Leonas Pranulis, Haroldas Parulis, Domantas Razmus.

Vaidina:

Mindaugas Ancevičius, Aldona Bendoriūtė, Emilija Jaujininkaitė


https://www.facebook.com/jaunimoteatras.lt/


Gongų ir Hango koncertas "Meilės diskas"


Kada: gegužės 24 d. 18 val.


Šis koncertas - tai dviejų mistinių instrumentų pokalbis. Labai paslaptingas, ramus, geras, skanus. Hango garsai, kaip varpeliai, žadinantys sielą, gongų garsai, kaip kosminiai virpesiai, nešantys į erdvę.

Šie garsai veda link tokios asmeninės vietos, kurioje "aš" ištirpsta. Lieka niekas ir viskas, garsas ir meilė.Organizatorių nuotr.

Ateidami į šį koncertą, atsineškite šiuo metu sau svarbų klausimą ir šių mistinių instrumentų pokalbis pašnibždės jums atsakymą...


Organizuoja Vyrenijus - gongų meistras, grojantis 9 metus ir pravedęs daugybę įvairiausių gongų sesijų ir Tomas Byčkovas - hango instrumento draugas, keliautojas, jogas ir nešantis meilę per muziką ir bendravimą į žmonių širdis.


​Kaina - 20 eurų.

Renginio trukmė apie 2 val.

Su savimi nieko turėti nereikia, rekomenduojama laisvai apsirengti, koncerto metu bus gulima.


Vieta: J. Basanavičiaus g. 29A - 59 aud. patyrimų erdvė "Chandrashila".

Labai graži ir gera salė.

Po to bus vaišinama arbata.

Daugiau informacijos: info@gongai.eu, 8687 57726, Vyrenijus


https://www.facebook.com/events/2235363396540200/


Seminaras poroms „Kaip sukurti darnius santykius“


Kada: gegužės 25 d. 9 val.


Jei susiduriate su sekančiomis erzinančiomis situacijomis:


Nesuprantate, kodėl sutuoktinis elgiasi netinkamai?

Nesusikalbate?

Sutuoktinis Jus įžeidžia?

Jus erzina sutuoktinio elgesys?

Būna, kad nenorite bendrauti su sutuoktiniu?

Ilgi „nekalbadieniai“.

Suretėjęs seksualinis gyvenimas?

Esate nusivylęs/nusivylusi sutuoktiniu?Shutterstock nuotr.Seminaras poroms "Kaip sukurti darnius santykius" padės jums:


Suprasti „ant ko stovi“ santuoka ir kaip to nežinodami patys gadiname santykius.

Atskleisti paslaptį, kaip, kada ir kodėl sutuoktiniai atstumia vienas kitą.

Suprasti, kaip sunaikinama Pagarba, Pasitikėjimas, Ištikimybė ir gimsta Konfliktai bei Smurtas.

Išsiaiškinti, kur sutuoktinių santykiuose slypi darna ir laimė.

Pasirinkti, kuriuo modeliu remiantis kurti tarpusavio santykius: Paklusimo ar Pastiprinimo.

Išmokti kurti stiprią emocinę trauką ir darnius santykius poroje, formuojant Pastiprinančio bendravimo tarp sutuoktinių įgūdžius.

Sukurti saugią ir darnią atmosferą šeimoje, artimą ir glaudų tarpusavio ryšį – laimingos santuokos pagrindą.


Seminarą poroms ves šeimos santykių ir skyrybų psichologas Mykolas Truncė, ne tik atradęs darnios šeimos receptą, bet ir pats sukūręs darnius santykius savo šeimoje.


Vietų skaičius ribotas, tad prašoma registruotis el. paštu porupsichologas@gmail.com ar tel. 8 659 54 009, Vaiva


https://www.facebook.com/events/2285527151677074/


Edukacinė- poilsinė programa "Aš skulptorius"


Kada: gegužės 25 d. 9:30 val.


Kiekviename iš mūsų gyvena menininkas. Netikit? Kviečiame tuo įsitikinti! Šį kartą veiksmas, kurį norim pavadinti „Aš-skulptorius“.Organizatorių nuotr.Jeigu:

* pasiilgai ramybės ir meditacinio kūrybiško darbo

* mėgsti mišką, jo žvėris ir paukščius

* nori atitrūkti nuo miesto erzelio, telefonų, kompiuterių ir kitų kasdienybių

* nepasitiki savo kūrybinėmis galiomis ir nori kažką keisti

* nori su savo draugais, šeima ar vienas nuveikti kažką neįprasto paskutinį šio pavasario šeštadienį,

šis pasiūlymas - Tau!


Atvyk ir tapk skulptorium vienai dienai.


Vieta - Vilniaus pakraštyje, šalia Tapelių ežero, miško apsuptyje esančioje šeimos sodyboje. Sodyba labai patogiai pasiekiama automobiliu; prisitaikius prie grafiko galima atvykti ir maršrutiniu autobusu 174A (nuo Antakalnio žiedo).


Programa:

renkamės 9:30-10:00 val,

10:00 – trumpas įvadas

10:15-13:00 – kuriame skulptūrą, kurios idėja gimė širdyje čia ir dabar

13:00-13:30 – poilsis, pabendravimas, pietūs. Meniu- ant laužo virta firminė sodybos žuvienė

13:30-18:00 – toliau kuriame savo skulptūrą

18:00- sukurtų skulptūrų vietinė paroda po ąžuolu, bendra nuotrauka atminčiai


https://www.facebook.com/events/2205980709521473/


Ekskursija „Stebuklai Vilniaus požemiuose“


Kada: gegužės 25 d. 10:30 val.


Leiskitės į intriguojančią kelionę laiku senojo Vilniaus požemiais! Nustebsite, kiek daug netikėtų atradimų, paslapčių ir stebuklų slepia požeminis pasaulis...


Organizatorių nuotr.Ekskursiją pradėsime nuo turtingiausių ir įspūdingiausių Vilniaus Katedros požemių, ten pamatysite, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko, sužinosite, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose “paliko” savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėsite išskirtinę galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankysite legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinosite, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę.


Ekskursijos metu taip pat aplankysime Šv. Kazimiero koplyčią, saugančią šventojo karalaičio Kazimiero Jogailaičio palaikus. O pati koplyčia pelnytai vadinama vienu gražiausių baroko paminklų Lietuvoje. Ekskursiją tęsime Gintaro galerijoje-muziejuje, kur pamatysite kaip prieš 50 mln. metų formavosi gintaras, kokių spalvų jis būna ir kaip mūsų protėviai gintaru papirkinėjo dievus. Taip pat sužinosite paslaptį, kaip atskirti tikrą gintarą nuo padirbinių. Na, ir galiausiai aplankysime vieno iš senamiesčio namų rūsius (Šlapelių namų-muziejaus rūsius arba Vitražo manufaktūros rūsius), kur pažinsime daug kitų požeminio miesto slėpinių.


Ekskursijos metu lankomi šie objektai:


- Katedros požemiai;

- Šv. Kazimiero koplyčia;

- Gintaro galerijos-muziejaus rūsiai;

- Šlapelių namų-muziejaus rūsiai arba Vitražo manufaktūros rūsiai.


Susitikimo vieta: prie Katedros varpinės laiptų.

 

Ekskursijos trukmė: 2 val.


https://www.facebook.com/vividvilniustours/


Vilnius. Memel Motor Fest


Kada: gegužės 25 d. 11 val.


Išskirtinių automobilių paroda „Memel Motor Fest“ pradeda automobilių vasaros sezoną Lietuvos sostinėje – Vilniuje, Gedimino prospekte! Tikimasi sulaukti per 5000 žiūrovų ir svečių, o kartu visomis automobilių spalvomis papuošti ir visą Vilniaus miesto centrą!

Automobilių festivalis nemokamas ir skirtas isai šeimai!Shutterstock nuotr."Memel Motor Fest" renginio metu apdovanosime TOP10 gražiausių automobilių savo kategorijoje: America, Europa, Japonija, Interjeras, Klasika, SportCar’as, Draugo’vežis, Cabrio, gražiausi Keturi ratai ir 4x4.


Renginio adresas: Vilnius, Gedimino prospektas.

Renginio laikas: 12.00-18.00val.


http://bit.ly/2tN0saj


Ekskursija po MO muziejų su architektu


Kada: gegužės 25 d. 11 val.


Kaip buvo kuriamas MO pastato projektas ir kokie uždaviniai buvo keliami architektams? Sužinokite daugiau apie MO muziejaus architektūrą kartu su DO ARCHITECTS komandos nariais. Išgirskite tikras pastato kūrimo istorijas tiesiai iš paties architekto. Organizatorių nuotr.Žvelgiant iš pirmo žvilgsnio, statinys atrodo paprastas ir uždaras. Toks formos aiškumas – nuoroda į klasikinį Vilniaus architektūros paveldą. Tikrąjį projekto sudėtingumą atskleidžia vidaus erdvių ir struktūros sprendimai. Pagrindinis MO pastato architektūrai keltas tikslas – pastato erdvės turi padėti muziejaus misijai ir tapti erdve įkvepiančiam laisvalaikiui.


https://www.facebook.com/momuziejus/


A. Makejevas - Muzikinis - literatūrinis stand up


Kada: gegužės 25 d. 20 val.Organizatorių nuotr.Muzikinis, humoristinis ir truputį literatūrinis vakaras su Aleksandru Makejevu - IŠEINU, SUGRĮŠIU RUGSĖJĮ


https://www.facebook.com/events/453344528564053/


Spektaklis vaikams „Trumpos istorijos apie“


Kada: gegužės 26 d. 12 val.


Vaikiškas spektaklis „Trumpos istorijos apie...“ – visiems ypatingiems, kurie ne tik mato, bet ir jaučia. „Knygos teatras“ pristato pirmąjį savo spektaklį vaikams „Trumpos istorijos apie...”, bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka parengtą pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus.Organizatorių nuotr.Spektakliu siekiama sužadinti žiūrovo vaizduotę ir perkelti jį į kitą – juslinio pasaulio dimensiją.


Spektaklio trukmė - 40 min.


Trumpas Kęstučio Kasparavičiaus istorijas perteiks kūrybinė spektaklio trupė: teatro aktoriai Aura Garmutė, Artūras Dubaka ir Laura Misiukevičiūtė.

Režisierė – Redita Dominaitytė.

Vieta: Knygos teatras.


APIE BAIMES I Jaunimo teatro instaliacijų spektaklis šeimai


Kada: gegužės 26 d. 12 val., 12:30, 13:00, 13:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30


Instaliacijų spektaklis šeimai APIE BAIMES

Režisierius: Olga Lapina 

Trukmė: 1 val. 

 Dailininkė: Renata Valčik

Dramaturgė: Teklė Kavtaradzė

Videoinstaliacijų autorius: Mikas Žukauskas

Kompozitorius: Antanas JasenkaOrganizatorių nuotr.Ko bijojome vaikystėje ir ko vis dar bijome dabar? Kaip priimame savo buvusias ir esamas baimes? Ar baimė gali būti pozityvi? Gal ji būtina, kad galėtume augti? Kad atsakytų į šiuos klausimus, režisierė Olga Lapina kartu su dailininke Renata Valčik sukūrė savitą Jaunimo fojė erdvių architektūrą. Iš aktorių vaikystės patirčių ir asmeninių istorijų gimė „baimių kambarių“ miestelis. Keliaudami po jį, suaugusieji ir vaikai atras savo pačių patirtis ir galės jomis pasidalinti tarpusavyje. „Nebijok bijoti“, - sako spektaklio kūrėjai ir kviečia augti kartu su savo baimių patirtimis.


SVARBU! Žiūrovai į teatro foje įleidžiami likus 15 minučių iki spektaklio pradžios. Spektaklio metu naudojami mirksinčios šviesos efektai. Spektaklis rekomenduojamas žiūrovams nuo 7 metų.


Bistrampolis pradeda vasaros sekmadienių festivalį 


Kada: gegužės 26 d. 18:30 val.

 

Pradedant šiuo, daugelis ateinančių sekmadienių Bistrampolio dvare bus šventiški. Čia pasirodys Lietuvos, Brazilijos ir Italijos muzikos atlikėjai, o šį sekmadienį XVII-ąjį dvaro festivalį pradės Ieva Narkutė su „Visomis meilės taisyklėmis“ – koncertu ir pasidalijimu asmeniškomis istorijomis bei atradimais. Ieva Narkutė
Ieva Narkutė
Asmeninio albumo nuotr.


 

„Jau dešimtmetį esame atradę šį festivalio formatą: atsirenkame populiarius ir įdomius atlikėjus, parenkame lankytojams tinkamą savaitgalio pabaigos laiką. Tad sekmadienio popietę į dvarą atvykę Panevėžio, Vilniaus, Kauno, kitų didžiųjų Lietuvos miestų lankytojai čia randa visą dvaro patirtį: gerą koncertą, atgaivą gamtoje, gardžius pietus ar vakarienę. Jie aplanko Knygnešių koplyčią, muziejų, pasigroži apylinkėse besiganančiais danieliais, pajodinėja žirgais“, – sakė festivalio organizatorius, dvaro vadovas kunigas Rimantas Gudelis. 

 

„Lietuvoje vasaros festivalių gausa jau yra tokia didelė, kad kiekvienas organizatorius turi ieškoti savo veido, išskirtinumo. Mūsiškis – tai, kad lankytojams suteikiame dvaro kultūros, muzikos ir gamtos derinį. Koncertai paprastai baigiasi 18:30, tad įvairių šalies miestų gyventojai spėja jais užbaigti savo savaitgalį ir grįžti namo, pasisėmę įspūdžių. Tai, kad lankytojų skaičius ir toliau auga, rodo, jog esame atradę tinkamą formatą“, – kalbėjo dvaro vadovas R. Gudelis. Pernai Bistrampolio festivalis pritraukė apie 3800 žiūrovų ir klausytojų. Iš viso per metus dvarą aplanko 25 tūkst. Lietuvos ir užsienio turistų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis