Receptas, kaip numalšinti įtampą, sumažinti stresą, greitai atsipalaiduoti ir nusiraminti

Meditacijos bei savęs pažinimo vakaras sudomino ir žinomus žmones.

Naujos knygos apie meditaciją pristatymo vakare sostinės knygyne „Pegasas“ apsilankė ir žinomi žmonės. Renginyje buvo galima sutikti retai viešumoje matomą garsią būrėją ir astologę Vaivą Budraitytę, aktorę ir režisierę Reditą Dominaitytę, dainininkę Rasą Kaušiūtę, aktorę Ritą Žliobaitę, fotomeninkę Rūtą Andre, baleriną Anną Baranovą, etiketo žinovę Alvydą Jasilionytę, mentorių Remigijų Savicką, vadybos ekspertą Darių Radkevičių.



Rasa Kaušiūtė ir Anil Chandwani
Rasa Kaušiūtė ir Anil Chandwani
V. Pilkausko nuotr.



Leidėja ir meditacijos centro „Meilės kelias“ įkūrėja Danutė Vilionytė-Sarani pristatė naujausią Indijos dvasinio mokytojo Ošo knygą „Meditacija užimtiems žmonėms“. Ši knyga – tai paprastos įtampos numalšinimo, chroniško streso sumažinimo, greito atsipalaidavimo ir nusiraminimo strategijos. Pasak, D.Vilionytės-Sarani, niekam kitam taip nereikia medituoti kaip tiems, kurie neturi laiko medituoti.


„Užimti žmonės galbūt bandė medituoti, bet metė, nes susieti meditaciją su karštligišku gyvenimo būdu yra be galo sunku. Dauguma tradicinių meditacijos technikų sukurtos prieš tūkstančius metų žmonėms, kurių gyvenimo būdas buvo visai kitoks negu šiandien. Nedaugeliui šiandien yra paprasta tiesiog atsisėsti ir atsipalaiduoti”, – sakė leidėja ir pastebėjo, jog naujoje knygoje yra daugybė metodų, kuriuos galima įtraukti į kasdienį gyvenimą. Sarani pacitavo ir knygos autoriaus, Indijos išminčiaus Ošo mintį: „Žmonės užimti net nieko nedarydami. Jie sako, kad norėtų pailsėti, bet niekas nenori ilsėtis, nes jeigu iš tikrųjų ilsėsitės, tai savaime taps meditacija, o jūs pradėsite kristi į vidų.“

Renginyje dalyvavusi žinoma būrėja ir astrologė Vaiva Budraitytė sakė, kad be meditacijos neįsivaizduojanti savo gyvenimo.



Jurgita Šatienė ir Vaiva Budraitytė
Jurgita Šatienė ir Vaiva Budraitytė
V. Pilkausko nuotr.



„Sveikas gyvenimo būdas, meditacija turėtų būti kasdieniai mūsų įpročiai, vedantys į geresnį, šviesesnį gyvenimą ir netgi turtingesnį”, – neabejoja astrologė.


Savo įžvalgomis dalijosi ir meditaciją vakaro svečiams vedė šiomis dienomis Lietuvoje viešėjęs vienas iš Ošo tarptautinio meditacijų centro Indijoje vadovų, verslininkas, hipnozės bei kvėpavimo treneris Anil Chandwani iš JAV. Kaip pajuokavo A. Chandwani, norint medituoti nebūtina nusiskusti galvą plikai ir išeiti į kalnus. Pasak meistro, prieš 2000 metų buvo paprasta sėdėti susikaupus ir tiesiog stebėti savo kvėpavimą. Tačiau šiuolaikiniam žmogui išsėdėti ramybėje yra nelengva užduotis.


„Meditacija – tai vidinė kelionė į save. Menas kiekvieną akimirką būti čia ir dabar”, – sakė svečias, pastebėjęs, jog mes negalime kontroliuoti išorėje esančių aplinkybių, bet kaip mes reaguojame į jas, jau yra mūsų atsakomybė. Anot A. Chandwani, meditacija padeda mums sugrįžti į erdvę viduje, kurioje nėra triukšmo, kurią mes vadiname „namais”: būdami ryšyje su šia vidine erdve, mes galime daug nuveikti ir mėgautis tuo, ką jau pasiekėme.


Mentorius Remigijus Savickas mano, jog meditacija yra būdas keisti realybę. „Medituojant pirmiausiai keičiasi santykis su pačiu savimi. Itin sustiprėja vidinis stebėtojas ir tuomet žymiai pailgėja laikas pasirinkti reikiamą atsaką į išorės dirgiklį”, – įsitikinęs R. Savickas.



Danutė Vilionytė-Sarani ir Remigijus Savickas
Danutė Vilionytė-Sarani ir Remigijus Savickas
V. Pilkausko nuotr.



„Panoramos“ prekybos centre esančiame knygyne vykusio renginio metu buvo pristatyta ukrainiečių kilmės dizainerės Svitlanos Puchkovos, jau šešerius metus gyvenančios Lietuvoje, kolekcija, skirta jogai ir meditacijai. Per fotosesiją susipažinusi su fotomenininke Rūta Andre, dizainerė pradėjo lankytis jos vedamus Kundalini jogos užsiėmimus ir tai paskatino ją sukurti drabužius, skirtus savęs pažinimui. Prekės ženklo „s385_“ įkūrėja kaip visada naudojo tik natūralius audinius: šilką, vilną, medvilnę, bambuką.


S. Puchkovos kolekciją demonstravo moterys, praktikuojančios jogą ir einančios savęs pažinimo keliu. Scenoje pasirodė ir pati fotomenininkė bei jogos mokytoja R. Andre, taip pat balerina Anna Baranova, aktorė Rita Žliobaitė ir kt. Modeliai drabužius demonstravo be jokio makiažo, mat kolekcijos mintis buvo atskleisti natūralų vidinį bei išorinį moters grožį.


Fotomeninkė R. Andrė praktikuoja jogą jau bemaž trylika metų. „Man skaudėjo nugarą ir draugė pasiūlė išbandyti jogą. Po dviejų užsiėmimų aš jau buvau pamiršusi apie nugaros skausmus, be to, jaučiausi linksma, energinga ir laiminga. Praktikuojant jogą gyvenimas tapo harmoningas. Natūraliai norėjosi valgyti sveiką, kokybišką maistą, pasikeitė draugų ratas, atsirado nauji pomėgiai ir interesai, praplėčiau savo sąmonę”, – teigė moteris, šiuo metu vedanti Kundalini jogos užsiėmimus. Pasak menininkės, būtent ši joga aktyvuoja gyvybinę energiją, atskleidžia vidinį potencialą, pritraukia sėkmę. Rūta sakė, jogos užsiėmimus vedanti vilkėdama tik baltos spalvos drabužiais. „Tai ne tik – gražu, bet ir naudinga, nes harmonizuoja aurą”, – šypsojosi R. Andre.


Kundalini jogos įkvėptą dizainerės S. Puchkovos kolekcija fotomenininkė įamžino baltame fone, norėdama perteikti šviesos energiją, lengvumo ir meilės pojūtį. „Praktikuodami jogą mes giliau žvelgiame į savę ir susitinkame su savo tikruoju aš“, neabejoja R. Andre.




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis