Du miestai – dvi patirtys. Abu Dabis/ Dubajus

Nuo Dubajaus iki Abu Dabio – 130 km. Autobusu šį atstumą galima įveikti per pusantros valandos. Jungtinių Arabų Emyratų sostinė didelė, lankytini objektai vienas nuo kito gerokai nutolę, tad verta naudotis taksi.

Nors Jungtiniai Arabų Emyratai dažniausiai tapatinami su Dubajumi, sostinė Abu Dabis yra ta vieta, kurią taip pat verta aplankyti. Šis miestas yra to paties pavadinimo emyrato centras, užimantis dalelę pakrantės ir keletą salų.

Dubajus – tai naujas, iš mažo dykumų miestelio neseniai išaugintas megapolis, o Abu Dabis – didmiestis, kurtas ir brandintas nuo XVIII a. Abu Dabis žalesnis už Dubajų, oseptynis kilometrus per visą sostinę besidriekianti Corniche krantinė yra puiki poilsio ir įvairių pramogų oazė.

Vida Press

Kaip ir Dubajus, Abu Dabis yra tautų katilas. Apie 80 proc. gyventojų yra atvykėliai iš Indijos, Pakistano, Filipinų, Egipto. Abu miestai daug kuo varžosi. Kaip atsakas į Dubajaus viešbutį „Burj Al Arab“ Abu Dabyje pastatytas penkių žvaigždučių „Emirates Palace Hotel“. Visgi sostinė yra Abu Dabis, tad čia veikia svarbiausios JAE valstybinės institucijos, ambasados, vyriausybė, bankų ir svarbių įmonių centrinės buveinės, gyvena Abu Dabio emyro šeima ir šios šeimos atstovas šalies prezidentas.

Vida Press

Patarimai keliautojams

ABU DABIS

Abu Dabio centras – tai viešbučiai ir parduotuvės. Milžiniška prekių įvairovė šį miestą pavertė tikru pirkėjų rojumi. Daugybė parduotuvių dirba iki vėlumos.
Prekybos centrai milžiniški, čia siūloma ir daugybė paslaugų bei pramogų. Vienas didžiausių – iš visų pusių jūros skalaujamas prekybos ir pramogų parkas „Marina Mall“.

Vida Press

Corniche – Persijos įlankos krantine – ypač malonu pasivaikščioti sutemus, kai miestas tiesiog užburia žiburiais. Labai patogu, kad iškart patenki ant balto paplūdimio smėlio, gali išsimaudyti jūroje.

Verta nuvykti į Abu Dabio miestui priklausančią Sir Bani Yaso salą – pramogų rojų su vandens parku, „Formulės-1“ trasa ir teminiu „Ferrari World“ parku. Šią salą iš Abu Dabio lėktuvu galima pasiekti per pusę valandos. Aštuntojo dešimtmečio pradžioje čia pasodinta 2 mln. medžių, jie drėkinami požeminėmis vandens sistemomis. Į salą atgabenta laukinių gyvūnų: žirafų, gazelių, elnių, baltųjų oriksų, gepardų, hienų.

DUBAJUS

Aukso turgus – viena ryškiausiai arabų prekybos tradicijas perteikiančių prekyviečių ir geriausia pasaulyje vieta pirkti auksinius dirbinius. Čia galima rasti unikalių kolekcijų geltono, balto, rožinio aukso papuošalų, įvairių brangakmenių.

Vida Press

Tiems, kurie nori unikalios patirties, verta užsukti į centre esantį neįprastą barą „Nap Bar“. Čia gausite raminamosios arbatos, pledą ir akių raištį. Liūliuojant ramiai muzikai, nuostabu nusnūsti, kad paskui būtų galima tęsti kelionę po miestą.

Vida Press

Populiariausias prekybos centras – „Mall of Emirates“. Jo išskirtinumas – dirbtinis slidinėjimo kompleksas „Ski Dubai“.

„Dubai Mall“ – tai didžiulė čiuožykla, didžiausias pasaulyje akvariumas (jame yra apie 33 tūkstančius jūrų gyvūnų), kino teatrai, 1200 parduotuvių, 120 kavinių ir restoranų.

Vida Press

xxx

Skrydžiai iš Vilniaus per Stambulą – kasdien

Trukmė

VNO – IST – 2 val. 45 min.
IST – DXB – 4 val. 25 min.
IST – AUH – 4 val. 45 min.

Viza Lietuvos piliečiams reikalinga, ji suteikiama nemokamai atvykus į šalies oro uostą.

Visa, kas geriausia, – Jums!

TURKISH AIRLINES
Oro transporto įmonė „Turkish Airlines“ įkurta 1933 metais, o veiklą pradėjo savo lėktuvų parke turėdama tik 5 lėktuvus. Šiandien „Turkish Airlines“ yra keturių žvaigždučių aviakompanija, viena greičiausiai besivystančių. Turi 312 lėktuvus, skraidina į 285 oro uostus 113-oje šalių – t. y. į daugiau šalių nei bet kurios kitos oro transporto įmonės. „Turkish Airlines“ penkis kartus iš eilės „Skytrax“ keleivių pasirinkimo apdovanojimuose pripažinta geriausia Europoje aviakompanija.

Aukščiausia kokybė

Siekdama išlaikyti aukštą lygį, oro transporto įmonė „Turkish Airlines“ daug investuoja į pramogų sistemos lėktuve įdiegimą, patogias sėdynes, maitinimą skrydžių metu ir darbuotojus. Ji nuolat plečia skrydžių krypčių ir lėktuvų skaičių, tad daug dėmesio skiria saugumui ir aptarnavimo kokybei. „Turkish Airlines“ visada pasiryžusi vykdyti savo misiją ir judėti į priekį. Šios oro bendrovės tikslas – tapti lydere vietos ir pasaulio rinkose, kad keleiviai rinktųsi ją dėl neprilygstamo aptarnavimo, aukščiausios kokybės ir patikimumo.

Daugiau informacijos ir skrydžių kainų ieškokite adresu www.turkishairlines.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis