Knygos Jūsų žiemos vakarams

J. R. R. Tolkien „Simariljonas“


J. R. R. Tolkien „Simariljonas“
J. R. R. Tolkien „Simariljonas“
Leidyklos "Alma littera" nuotr.

 

Nepaprasta autoriaus išmone stebina „Silmariljonas" mus perkeliantis į Pasaulio istorijos Pirmąjį amžių. Knygoje atskleidžiama „Žiedų Valdovo" priešistorė, kai Viduržemyje apsigyveno pirmas Tamsusis Valdovas Morgotas ir elfų meistro Feanoro gentis pradėjo su juo karą. Kova užverda dėl trijų stebuklingų brangakmenių – Silmarilų, švytinčių dievų krašto – Valinoro šviesa.


Pasakojama apie didžias ir galingas būtybes, kurios formavo ne tik Viduržemį, bet ir visą Visatą. Apie rūsčią ir negailestingą kovą su Blogiu, apie daugelį pergalių ir pralaimėjimų.

 

T. I. Lowe „Po magnolijomis“


T. I. Lowe „Po magnolijomis“
T. I. Lowe „Po magnolijomis“
Leidyklos "Alma littera" nuotr.

 

Autentiškas ir už širdies griebiantis romanas visiems „Ten, kur gieda vėžiai“ skaitytojams.


Nepaprasta istorija apie paprastą JAV pietuose gyvenančią šeimą. Apie praradimus ir sielos tvirtybę, apie iššūkius ir tikrąsias vertybes, apie rasinę nelygybę, diskriminaciją, Holokaustą, psichikos ligas ir dar daug ką. Gyvenimiškas romanas, kuriame neišvengiamai viena ar kita forma atpažinsite ir save.

 

1980 m. nedideliame Pietų Karolinos valstijos miestelyje Magnolijoje gyvena paprasta tabaką auginančių ūkininkų Fosterių šeima. Vyriausiai iš šeimos vaikų – Ostinai – tėra trylika metų, kai gimdydama dvynukus netikėtai miršta jos motina. Paauglė priversta tapti šeimos gelbėtoja: ji turi pasirūpinti ir šešiais jaunesniais broliais bei seserimi, ir nelaimės palaužtu tėvu Deividu.

 

Dar iki nelaimės Deividas Fosteris buvo subūręs Magnolijos Pirmąją prasčiokų bendruomenę – keistą likimo nuskriaustų, pažemintų ar tiesiog sunkumų turinčių keistuolių ir nepritapėlių grupelę. Būtent šie žmonės ir tampa pirmaisiais žmonėmis, ištiesusiais pagalbos ranką tiek Deividui, tiek Ostinai, tiek visai Fosterių šeimai.

 

H. Amin „Susitikę dykumoje“


H. Amin „Susitikę dykumoje“
H. Amin „Susitikę dykumoje“
Leidyklos "Alma littera" nuotr.

 

Helė Amin (Helle Amin) gimė 1964 m. Danijoje. Baigė studijas, dirbo Londone, ten 1990 m. ištekėjo už vyro, kilusio iš Saudo Arabijos, vėliau apsigyveno Balio saloje. Regis, su vyru ir keturiais vaikais atostogų rojumi vadinamoje saloje įsikūrusios moters gyvenimas tobulas. Tačiau vieną 2002 - ųjų dieną idilė subyra ir gyvenimas pasikeičia negrįžtamai.

Grįžusi iš prekybos centro ji neranda savo vaikų. Netrukus moteris išsiaiškina, kad sutuoktinis pasiėmė jųdviejų vaikus ir grįžo gyventi į savo tėvynę. Pasitelkusi į pagalbą draugus, Helė leidžiasi į svetimą šalį, siekdama susigrąžinti už tūkstančių kilometrų išvežtus vaikus. Ši Helės Amin kelionė prilygo žygdarbiui - svetimoje, vyrų dominuojamoje visuomenėje ji išdrįso pareikalauti teisingumo ir stoti į kovą už motinos teisę auginti savo vaikus. Moters kova buvo kupina dramatiškų įvykių ir pavojų. Kitos motinos gal būtų pasidavusios, bet tik ne Helė. Jos pačios žodžiais tariant, „dėl savo vaikų būčiau basa perėjusi dykumą". „Kad pajudintų dangų ir žemę, Helė Amin pasitelkė išradingumą, įžūlumą ir nepaklusnumą. Saudo Arabijos teismas priėmė, ko gero, precedento neturintį sprendimą." Mail on Sunday „Helės Amin istorija turėtų skambėti tarsi pavojaus varpas, nes vaikų, neteisėtai išvežamų į islamiškas valstybes, tokias kaip Pakistanas, Saudo Arabiir Dubajus, vis daugėja."

 

S. Orbach „Kūnai“


S. Orbach „Kūnai“
S. Orbach „Kūnai“
Leidyklos "Alma littera" nuotr.

 

Dr. Susie Orbach – visame pasaulyje žinoma psichoterapeutė, Londono ekonomikos mokyklos (London School of Economics) profesorė, knygų autorė. Kurį laiką dirbo žurnaliste The Guardian, įkūrė Londone Moterų Krizių centrą.


Žinomos psichoterapeutės Susie Orbach nuomone, mūsų požiūris į savo kūną tarsi veidrodis atspindi mūsų požiūrį į save: kūnas tampa vertės matu. Kūnas tapo objektu, gamybos ir komercijos vieta. Ne kūnai dabar ką nors veikia arba kuria, o mes kuriame savo kūnus.


Sužinokite kokie pažeidžiami yra mūsų kūnai ir kaip lengvai mes pasiduodame įvairiai neigiamai įtakai – nuo žindomo kūdikio, jaučiančio motinos diskomfortą, iki suaugusio vyro ar moters, kurie jaučiasi nepilnaverčiai žvelgdami į modelį reklamos stende.

 

Žinoma psichoterapeutė knygoje atskleidžia tikruosius krizės aspektus, parodo, kaip tokią krizę įveikti, kaip priimti save ir kaip išmokti įsiklausyti į savo kūną.


Pasitelkdama naujausius tyrimus iš neuropsichologijos srities, remdamasi savo ilgamete patirtimi dirbant su pacientais Susie daugelį tokių minčių priskiria motinos ir kūdikio ryšiui, tarp jų nesąmoningai persiduodančiam nerimui. 


M. Syed „Mąstymas be sienų. Skirtingų požiūrių galia“


M. Syed „Mąstymas be sienų. Skirtingų požiūrių galia“
M. Syed „Mąstymas be sienų. Skirtingų požiūrių galia“
Leidyklos "Alma littera" nuotr.

 

Matthew Syed – apdovanojimų pelnęs žurnalistas, bestselerio Juodosios dėžės metodas ir kitų knygų autorius, visame pasaulyje žinomas lektorius.


M.Syed įrodo, kad norint išvengti klaidų ir išsilaisvinti iš informacijos šulinių, turime būti atviri skirtingiems požiūriams.


- kodėl efektyviai komunikuoti trukdo stipri hierarchija;

- kodėl sėkmingus verslus dažniausiai įkuria imigrantai;

- ką apie jūsų darbo įpročius ir produktyvumą pasako naršyklė, kurią naudojate;

- kodėl svarbu judėti nuo standartizacijos link personalizacijos.

 

Knygoje „Mąstymas be sienų“ Matthew Syed, remdamasis istoriniais įvykiais ir realaus gyvenimo pavyzdžiais, atskleidžia, kodėl bet kurioje rezultatų siekiančioje žmonių grupėje yra svarbi įvairovė.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis