„Žmona su paslaptimi“ – išmintingas ir ironiškas romanas apie meilę, ištikimybę

Britų rašytoja Jane Gardam išgarsėjo trilogija apie Britanijos imperijos saulėlydį, papasakotą per vienos sutuoktinių poros istoriją.

Pirmasis romanas „Vyras be trūkumų“ BBC 2015 m. buvo įtrauktas į 100 geriausių britų romanų sąrašą. Tai – istorija apie advokatą Edvardą Federsą, kurį „The New York Times“ pavadino labiausiai įsimenančiu charakteriu šiuolaikinėje literatūroje.


„Žmona su paslaptimi“ yra istorija dvynė, pasakojanti Federsų poros gyvenimą iš žmonos Betės pozicijos. Romaną vertė Danguolė Žalytė-Steiblienė.



Leidyklos TYTO ALBA nuotr.



Betės charakteris stiprumu nė kiek nenusileidžia jos vyrui. Pažadėjusi tekėti už Federso, kylančios Honkongo advokatų žvaigždės, Betė intuityviai jaučia, kad santuokos pagrindas nebus laukinė aistra; ir vos po valandos ji sutinka savo didžiąją gyvenimo meilę – Federso varžovą ir pikčiausią priešą Veniringą… Tačiau santuoka įvyksta ir trunka penkiasdešimt metų.


„Žmona su paslaptimi“ – nepaprastai išmintingas ir nepaprastai ironiškas romanas apie meilę, ištikimybę, tačiau visų pirma – apie gyvenimo ir šalies sunykimą. Federsų pora gyvena laikydamasi nerašytų taisyklių, galiojusių šalyje, kurios daugiau nebėra. Tobula britų sutuoktinių pora, kurioje kiekvienas atlieka savo vaidmenį: atsidavęs profesijai tobulas vyras ir atsidavusi šeimai tobula žmona, nesiskirianti su meilužio dovanotais perlais.


Jane Gardam demonstruoja ne tik neįtikėtinai išsamias psichologijos žinias, bet ir ypatingą, iki kaulų smegenų britišką ironiją, kuria tiesiog alsuoja kiekvienas romano sakinys. „Žmona su paslaptimi“ – nepaprastai tikslus vienos santuokos portretas ir vienos imperijos nykimo istorija. Netrukus pasirodys ir paskutinioji trilogijos dalis „Meilužis“, kur istoriją matysime iš trečio šios istorijos asmens perspektyvos.



Jane Gardam
Jane Gardam
Getty nuotr.



Jane Gardam – britų rašytoja, daugelio svarbiausių literatūros premijų (tarp jų – dukart Whitbread premija, buvo nominuota Booker premijai) laureatė, 1999 m. apdovanota „Heywood Hill“ premija už didžiulius nuopelnus literatūrai, 2009 m. jai įteiktas Britanijos imperijos ordinas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis