Serumas: kodėl verta jį naudoti ir kokį rinktis?

Apie serumo naudojimą kasdienėje veido odos priežiūros rutinoje turbūt girdėjo kiekviena moteris. Šiandien serumų įvairovė yra itin didelė, tačiau nežinant, ko iš tiesų reiktų jūsų odai, gali apsisukti galva. Kadangi mūsų oda yra unikali ir turi individualių poreikių, serumo pasirinkimas priklauso nuo jūsų turimų odos problemų ir odos tipo. Turint bent minimalų suvokimą apie skirtingus serumas ir jų savybes, pasirinkti bus daug lengviau, taip pat odos problemos bus sprendžiamos tikslingiau ir efektyviau.

Serumo reikšmė odos priežiūros rutinoje


Žodis serumas neretai skamba it stebuklingas eliksyras, nors paprastai tariant tai yra biologiškai aktyvių medžiagų koncentratas, kurio sudėtyje yra ypač didelis vertingų medžiagų kiekis – lyginant su įprastais kremais, serume šių medžiagų yra bent 7 kartus daugiau. Serumo panaudojimas gali būti naudingas daugeliu atvejų: drėkinimui, skaistinimui, elastingumui, raukšlelių, pigmentacijos ir aknės mažinimui. Ieškančioms kokybės už prieinamą kainą, vertėtų pasidomėti Ordinary kosmetika, kuri siūlo ypač platų serumų ir kitų veido odos priežiūros priemonių asortimentą.


Dažniausiai serumai yra skystos tekstūros, tad greitai įsigeria ir neapsunkina veido odos. Serumus reikia tepti ant švarios ir sausos, prausikliu nuvalytos odos, švelniais judesiais, naudojant pirštų pagalvėles. Svarbu atminti, kad serumo nereikia trinti į odą, užtenka tiesiog paskirstyti ant odos ir leisti įsigerti minutę ar kelias prieš tepant kitą priemonę. Jeigu turite daugiau nei vieną veido problemą ir tam naudojate kelis serumus, juos tepkite pradėdami nuo skysčiausio iki tirščiausio. Vis dėlto, prieš maišydami priemones tarpusavyje pasidomėkite sudėtinių dalių suderinamumu, kad susimaišiusios aktyviosios medžiagos netaptų neveiksnios arba nesukeltų alerginės reakcijos.


Kokį serumą rinktis?


Serumą reikėtų rinktis pagal individualų savo odos tipą ir poreikį, tad prieš jį naudojant naudinga būtų pasitarti su savo kosmetologu arba nusistatyti savo odos tipą ir problemas, kurias norite spręsti. Pateiksime keletą populiariausių ingredientų, kuriuos galite rasti daugelyje serumų:


  • Hialurono rūgštis atstato drėgmės pusiausvyrą net giliausiuose sluoksniuose, taigi toks serumas ypač svarbu išsausėjusiai, dehidratavusiai odai. Išsausėjusi oda prisideda prie tolesnių odos problemų, tokių kaip raukšlelių atsiradimas, šerpetojantys išsausėjusios odos plotai, raudonos dėmelės, papilkėjusi ir pavargusi oda. Drėkinti odą patartina visiems odos tipams.
  • Vitaminas C skaistina odą, skatina kolageno sintezę, tad dažnai papildo ne tik serumus, bet ir veido kremus. Beje, vitaminas C puikiai draugauja su hialurono rūgštimi, tad kartu jie jaunina odos išvaizdą, subalansuoja drėgmę ir skatina lastelių atsinaujinimą.
  • Retinolis jaunina odą, mažina nedideles raukšleles, fotosenėjimo ir kitus odos senėjimo požymius. Retinolį reikėtų naudoti atsakingai, geriausia pasitarti su specialistu. Tai gana agresyvi veiklioji medžiaga, kurios naudojimas pirmąsias savaites sukelia bėrimą, paraudimą, išsausėjimą. Jeigu didinate retinolio dozę, tai reikėtų daryti nežymiai ir palaipsniui. Štai The Ordinary Retinol – mažesnės koncentracijos retinolio serumas, kuris puikiai tiks pradedantiesiems.
  • Kolageno serumas skatina išorinį kolageno pasisavinimą ir natūralią jo gamybą odoje. Šis serumas tiks dehidratuotai, sujautrėjusiai odai, taip pat jį galite sluoksniuoti su vitamino C ir hialurono rūgšties serumais.
  • Vitaminai A ir E – tai antioksidantai, kurie skatina naujų odos ląstelių augimą, maitina ir lygina odą bei mažina raukšleles. Tinka sausai ir papilkėjusiai odai.


Čia pateikėme tik kelis dažniausiai naudojamus ir pripažintus ingredientus odos priežiūrai, tačiau sąrašas čia nesibaigia. Serumą rinkitės pagal savo odos poreikius, geriausia po konsultacijos su kosmetologu arba išanalizavus savo odos tipą ir būklę.

 

Užsakymo nr.: PT_79906

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis