Sėkmės paslaptis – vieningas požiūris kuriant kliniką

Trys gydytojos versle, trys draugės gyvenime. Ar tai įmanoma? Dar ir kaip! Grožio ir estetinės dermatologijos klinikos „BellaDerma“ bendrasavininkės gydytojos dermatologės Indrė Domarkaitė-Jakovlevė, Rasa Mačiulienė ir Ramunė Petrosian yra puikus pavyzdys, kaip gražiai galima skleistis profesinėje srityje, puikiai sutarti kuriant bendrą verslą, nuoširdžiai bendrauti šeimomis.


Klinikos „BellaDerma“ direktorė, gydytoja dermatologė Indrė Domarkaitė-Jakovlevė baigusi studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete Medicinos akademijoje grįžo į gimtuosius Šiaulius ir įkūrė grožio kliniką.


Klinikos „BellaDerma“ direktorė, gydytoja dermatologė Indrė Domarkaitė-Jakovlevė
Klinikos „BellaDerma“ direktorė, gydytoja dermatologė Indrė Domarkaitė-Jakovlevė
Rasos Virketytės nuotr.


Medicinos studijoms paskyrėte vienuolika metų. Kas paskatino rinktis ilgą ir sudėtingą gydytojos kelią?


Esu gimusi gydytojų šeimoje. Mama – pediatrė, tėtis – akušeris-ginekologas. Vaikystėje sukausi tarp medikų, tėvai vesdavosi į darbą, ten man labai patiko. Ir augdama minčių rinktis ką nors kita neturėjau, mačiau tik gydytojos perspektyvą. Patiko biologija, chemija. Studijuodama visad atlikdavau praktiką Šiaulių ligoninėje. Mano vyresnėlė sesuo baigusi farmaciją, nors dirba verslo sferoje. Taigi mudviejų pasirinkimams didelės įtakos turėjo tėvai.

 

Kuo patraukė gydytojos dermatologės specializacija?


Buvau nusiteikusi rinktis ginekologiją, bet penktame kurse, kai jau reikėjo apsispręsti, tėtis pasakė, kad moteriai ginekologija – sunki, sudėtinga, didelės atsakomybės reikalaujanti sritis, daug naktinio darbo, stresinių situacijų. Patarė rinktis ramesnį darbą. Dermatologija, odos ligos mane taip pat labai domino. Tačiau minčių apie estetinę mediciną nebuvo, jos atsirado vėliau.


Kokia yra visų Jūsų trijų gydytojų sėkmės istorija? Ar esate draugės, bendramokslės? Kaip sumanėte įkurti kliniką?


Kliniką „BellaDerma“ įkūriau aš. Visos trys studijavome dermatologiją rezidentūroje Kaune. Į Šiaulius grįžau baigusi studijas, manydama, kad dirbsiu ligoninėje, kurioje labai trūko dermatovenerologų. Tačiau dirbdama supratau, kad man nepakanka vien dermatologijos, pradėjau domėtis estetine medicina, inovacijos aktyviai skverbiasi į dermatologijos sritį, todėl įkūriau savo įmonę „BellaDerma“, paraleliai dirbau ir ligoninės konsultacinėje poliklinikoje bei privačiai.


Man daug padėjo vyras, tiek tvarkant dokumentus, tiek įrengiant kliniką, jis strategavo visus techninius darbus. Įsikūrus po keleto mėnesių paskambino Rasa ir pasiūlė kartu su Ramune steigti estetinės dermatologijos kliniką. Kadangi jau buvau įkūrusi įmonę, tapome jos bendrasavininkės, pradėjome sparčiai generuoti idėjas. Kiekviena atsakome už savo sritį, turime pasiskirsčiusios darbus, pareigas ir atsakomybes. Mes, nesimokiusios verslo, vadybos paslapčių, puikiai sukamės šiame versle. Aš esu direktorė, atsakinga už dokumentus, sutartis, pirkimus ir pan. Rasa valdo rinkodaros ir IT sritis. Ramunė tvarko finansinius reikalus, skaičiuoja, planuoja, kiek ir kam galime išleisti, kaip sutaupyti ir pan. Mums gerai sekasi, nors net nežinojome, kad turime minėtoms sritims bei verslui reikalingų savybių. Kaip suprantame, taip darome, žinoma, pasitardamos su specialistais. Daug padeda mūsų vyrai.


Ar niekada nesipykstate?


Skaudžių susipykimų nėra buvę. Labai gerai, kad esame trys. Jei kyla kokių nors diskusijų tarp dviejų, trečioji lieka neutrali, karštį nugesina ir tas dvi sutaiko. Visos esame stiprių charakterių, nemeluosiu, pasiginčijame, būna nesutarimų, bet taip pat visos turime gerą humoro jausmą, tad ginčai baigiasi juoku ir viskas greitai susitvarko. Nelaikome pykčio, neįsižeidžiame. Gražiai sutapome, išmokome taikiai sugyventi. Jos man yra kaip seserys. Turiu savo sesę, o Rasa ir Ramunė yra dar dvi sesės, viską man atleidžia kaip savo artimajam.


Man pačiai stebuklas, kad pasisekė susivienyti trims panašaus mąstymo moterims. Daug kas sakė: „Negerai, kai draugės kuria bendrą verslą. Susipyksite, išsiskirsite...“ Tokių pavyzdžių yra, bet mūsų sėkmės paslaptis ta, kad šio verslo nelaikome turtingo gyvenimo šaltiniu. Susikūrėme sau darbo vietą pirmiausia kaip gydytojos, kad realizuotume save dermatologijos srityje, kad būtų jaukesnė darbo aplinka, darbuotojams būtų malonu, pačioms – komfortabilu dirbti, o klientams pateiktume kuo daugiau inovatyvių paslaugų. Nuoširdžiai dirbame savo darbą ir verslas vystosi tarsi savaime. Nėra tikslo daryti pinigus, mums svarbiau idėja ir realizuoti savo – gydytojų dermatologių – saviraišką, padėti pacientams.


Grožio procedūrų galimybės sparčiai tobulėja, pasitelkiami lazeriai, naujos technologijos, veiksmingi preparatai. Turbūt tenka nuolat mokytis, didinti žinių bagažą?


Tai ir darome. Per karantiną daugiausia mokėmės nuotoliniu būdu, per metus po du kartus išvažiuojame tobulintis, vienais metais turėjau penkias komandiruotes. Inovacijų daug, gydomųjų bei kosmetinių produktų atsiranda vis naujų, norisi neatsilikti, žingsnis po žingsnio tobulėti. Kitaip sėdėsi pavėsyje.


Klinikos „BellaDerma“ direktorė, gydytoja dermatologė Indrė Domarkaitė-Jakovlevė
Klinikos „BellaDerma“ direktorė, gydytoja dermatologė Indrė Domarkaitė-Jakovlevė
Rasos Virketytės nuotr.


Kaip per tą laiką kito darbo sąlygos, paslaugų kokybė?


Pradėjau dirbti konsultuodama pacientus, vėliau atsirado CO2 lazeris dariniams šalinti. Daug mokiausi ir stažavausi estetinės medicinos srityje, pradėjau atlikti injekcijas. Dabar mūsų klinikose Kaune ir Šiauliuose atliekamos vienodos paslaugos, turime įvairios pasiūlos tiek lazerinės, tiek estetinės dermatologijos srityse.


Trys gydytojos versle, trys draugės gyvenime. Gal ir po darbo susitinkate, kartu poilsiaujate, turite bendrų pomėgių?


Mūsų įmonė mus artimai sujungė. Bendraujame šeimomis, mūsų vyrai ir vaikai draugauja. Organizuojame bendras išvykas, pasibuvimus.


Kokia Jūsų šeima?


Su vyru draugavome nuo jaunystės laikų, kartu buvome mano studijų laikais. Jis yra inžinierius, projektų vadovas. Turime tris vaikus: 13 metų dukrą, pirmaklasį sūnų ir vienų metų jaunėlį.


Kaip pavyksta derinti šeimos, darbo ir mokslo reikalus?


Padeda vyras, anyta, tėvai. Visi gyvename Šiauliuose, visi susitelkia ir gelbsti. Man vaikai yra džiaugsmas, nesukelia jokio vargo, jie atgaiva grįžus namo, daug laiko praleidžiame kartu, daug keliaujame. Darbe pavargstu, o vaikai nukelia į savo pasaulį. Prižiūrėti mažiuką padeda ir dukra bei sūnus. Kai viską darai su meile, vaikus augini su meile, kai džiaugiesi tuo, ką turi, viskas klojasi savaime ir viską įmanoma suderinti.


Kokias odos ligas dažniausiai diagnozuojate ir gydote?


Alergines odos ligas, kontaktinius dermatitus, daug pacientų kreipiasi dėl veido dermatozių – aknės, veido rožinės.


Kokių naujovių galima tikėtis klinikoje „BellaDerma“ atliekant grožio injekcijas, odą stangrinančias ir atjauninančias procedūras?


Eidami koja kojon su inovacijomis, taikome daug įvairių naujų procedūrų, kurios yra patvirtintos Europoje. Dabar populiarios odos atkūrimo, drėkinimo, stangrinimo ir raukšlelių mažinimo procedūros su hialurono, gintaro ar aminorūgštimis, PRP terapija, hialurono rūgšties užpildai. Tai tam tikri produktai, leidžiami į odą, kurie ją stangrina, skatina atsijauninti, mažina pigmentaciją, mikroraukšleles, randelius. Biorevitalizacija, redermalizacija, injekcijos su aminorūgštimis drėkina odą, nes produktuose yra hialurono rūgšties, skatina fibroblastus gaminti naują kolageną, o taip sutvirtinama odos matrica.


PRP mikroadatinės terapijos esmė – į odą injekuojami biologiškai aktyvūs augimo faktoriai, mikroelementai, vitaminai, gaunami iš paciento kraujo. Jie regeneruoja odą, ją šviesina, skaistina, mažina pigmentaciją, randelius.


Botulino injekcijomis koreguojamos mimikos raukšlės, kurios ir atsiranda pirmiausia – pykčio, kaktos, akių raukšlės. Šios injekcijos atliekamos ir siekiant gydyti padidėjusį prakaitavimą.


Hialurono rūgšties užpildais mažinamos raukšlės, atliekamas kontūravimas ir veido ovalo formavimas, lūpų putlinimas.


Ar visos procedūros yra saugios, kuo rizikuojame grožio kabinetuose?


Kiekvienas dūris, kiekviena intervencija yra rizikinga, nes gali sukelti odos infekciją, alerginių reakcijų, granuliomų, hematomų ar kraujagyslių pažeidimų. Būdamas gydytojas esi atsakingas už kiekvieną pacientą, kurį priimi.


Tačiau yra ir tokia problema, kad injekcijas atlieka ir nelegaliai dirbantys kosmetologai, kelių dienų kursus baigę „specialistai“, save vadinantys meistrais. Kai intervencines procedūras, sudėtingas hialurono rūgšties injekcijas atlieka ne medicinos įstaigose, bet kirpyklose, kosmetikos kabinetuose, klientai ypač rizikuoja. Dėl botulino injekcijos gali kilti komplikacijų, kaip ir dirbant su hialurono rūgštimi, kai atliekamas veido formavimas, lūpų putlinimas. Galima pažeisti kraujagysles, sukelti hematomų, kraujagyslių išemiją, net nekrozę ar aklumą. Tai labai rizikingos procedūros, jas atlikti gali tik gydytojai. Deja, Lietuvoje niekas nereglamentuoja ir neprižiūri šios srities.

 

Kokią matote klinikos „BellaDerma“ ateitį?


Norime plėsti darbuotojų ratą, samdyti daugiau gydytojų, įsigyti naujausios įrangos, kad galėtume pasiūlyti klientams platesnį paslaugų spektrą. Planuose yra „BellaDermos“ plėtra į kitus miestus ar už Lietuvos ribų.



Gydytoja dermatologė Rasa Mačiulienė sako, kad diagnozuodama odos ligas ji dirba tarsi detektyvė ir jaučia didelį pasitenkinimą, kai aptinka retą odos ligą ir gali žmogui padėti.


Gydytoja dermatologė Rasa Mačiulienė
Gydytoja dermatologė Rasa Mačiulienė
Rasos Virketytės nuotr.


Kokie motyvai lėmė, kad pasirinkote gydytojos profesiją?


Medicinos srityje sukuosi nuo vaikystės. Mama dirbo bendrosios praktikos slaugytoja, budėdavo ir naktimis, man tai labai nepatikdavo, tačiau dažnai pasiprašydavau kartu su ja eiti į darbą, tad pasiimdavo net ir į naktinius budėjimus. Ligonę ir gydytoją žaisdavau pačioje ligoninėje su tikrais medicininiais įrankiais, taip pat iš arti matydavau medikų darbą. Šeimoje jutau pagarbą gydytojo profesijai. Imponavo tai, kad gydytojai turi priimti svarbius sprendimus, neretai ir gelbstinčius gyvybę. Į Kauną studijuoti medicinos iš Suvalkijos atvykau prieš daugiau nei dešimt metų, sukūriau šeimą ir prisijaukinau šį gražų bei patogų gyventi miestą.


Kuo patraukė gydytojos dermatologės specializacija?


Studijuodama mediciną svarsčiau apie ginekologiją, tačiau internatūros metai padėjo apsispręsti. Nusprendžiau specializuotis dermatologijos srityje, tai plati specialybė, aprėpianti daugiau nei tris tūkstančius ligų. Darbas įdomus, daug ligų atpažįstamos iš anamnezės bei detalios apžiūros, dirbi tarsi detektyvas, jauti didelį pasitenkinimą, kai randi, atpažįsti retą odos ligą ir gali pacientui padėti.


Kokias odos ligas gydote dažniausiai?


Tarp jaunimo aktuali problema yra aknė, o tarp subrendusių moterų – veido rožinė. Taip pat dažnai diagnozuoju uždegimines bakterines, grybelines, virusines odos ligas.


Ar Jums vis dar tenka mokytis, tobulinti savo žinias?


Mediko kelias – tai nuolatinio mokymosi, žinių tobulinimo, naujų profesinių atradimų kelias. Nuolat keičiasi gydymo gairės, atsiranda naujų vaistų, naujų ligų patogenezių, todėl nuolat dalyvauju mokslinėse konferencijose, kurios vyksta Lietuvoje ir užsienyje. Pagaliau po karantino atidarytos sienos, tad sausį galėsime nuvažiuoti į Paryžių, į estetinės medicinos konferenciją, kur bus pristatomos injekcijų ir lazerių naujovės.


Kaip sumanėte paskambinti kolegei Indrei, kad susitelkusios sukurtumėte grožio kliniką Kaune?


Baigusi dermatologijos studijas, dirbau valstybinėje ligoninėje, taip pat grožio srityje. Vis svarsčiau, kokia klinika man būtų ideali. Galiausiai kilo mintis, – kiek galima svajoti, reikia ir veikti. Su Ramune ir Indre esame pažįstamos nuo dermatologijos studijų laikų, jos puikios specialistės ir kartu draugės. Pasikalbėjusios supratome, kad mūsų svajonės panašios, tad susibūrėme bendram tikslui.


Kai kas sakytų, kad trims draugėms kurti bendrą verslą beveik neįmanoma, neva jos susipyks ir išsivaikščios. Jūsų trijų pavyzdys rodo ką kita. Kur slypi sėkmės paslaptis?


Niekada negali sakyti „niekada“. Kartais pasiginčijame, bet to, kad rimtai susipyktume, nėra buvę. Trims lengviau nuspręsti dėl klinikos reikalų, priimdamos svarbų sprendimą balsuojame, visada stengiamės rasti bendrą sutarimą.


Kaip viena iš klinikos „BellaDerma“ savininkių, rūpinatės rinkodara ir įvaizdžio kūrimu. Ar daug laiko tai atima?


Tai atima daug laiko, bet jį stengiuosi planuoti. Nuolat esi klinikos veiklos sūkuryje, turi komunikuoti su komanda, formuluoti užduotis, galvoti apie veiklos strategiją, kurti naujus planus.


Studijuodama mediciną rinkodaros nesimokėte. Iš kur šios žinios?


Žinoma, šių žinių trūksta. Džiaugiuosi, kad turime stiprią profesionalų komandą, tai labai padeda. Kartu yra mano pačios didelis noras ir tikėjimas savo veikla. Skaitau verslo knygas, dalyvauju mokymuose.


Ar viena kitai padedate grožio reikaluose?


Grožio procedūromis naudojamės, pačios renkame klinikai produktus, lazerius. Žinome, kad mūsų procedūros yra saugios, patikimos ir efektyvios. Naudojuosi mūsų kosmetologės sudarytu odos priežiūros planu, natūralia „Biologique Recherche“ kosmetika, taip pat reguliariai atlieku injekcines odos drėkinimo procedūras.


Kokia Jūsų šeima?


Su vyru susipažinome studijų metais. Jis pastaruosius dešimt metų sukasi versle, nors pagal išsilavinimą yra programinių sistemų inžinierius. Auginame tris vaikus, dvi dukras ir pagranduką sūnelį.


Gydytoja dermatologė Rasa Mačiulienė
Gydytoja dermatologė Rasa Mačiulienė
Rasos Virketytės nuotr.


Kaip Jums pavyksta derinti gydytojos darbą, verslą, mokymąsi ir šeimos reikalus?


Stengiuosi planuoti ir veiklas, ir laiką. Šeimos reikaluose labai padeda vyras, turiu nuostabią anytą. Kaip šeima stengiamės kartu sėstis prie vakarienės stalo, aptarti dienos įvykius, pasidalinti dienos įspūdžiais.


Domina klinikoje „BellaDerma“ atliekamos lazerinės dermatologinės procedūros. Pavyzdžiui, frakcinis odos atjauninimas lazeriu. Kas tai yra?


Tai stipri ir efektyvi lazerinė procedūra. Tiems, kas nori išvengti veido chirurgijos, ši procedūra pristabdo odos senėjimo požymius, pagerina jos kokybę. Taip pat padeda turint odos problemų – randelių, po uždegimų likusių dėmių, strijų. Frakcinis lazeris veikia giliuosius odos sluoksnius – taip natūraliu būdu skatinama naujų ląstelių ir kolageno skaidulų gamyba. Gyjama apie savaitę. Odą reikia nuolat drėkinti regeneruojamaisiais kremais, naudoti fotoapsauginį kremą.


Kuo ypatinga „Secret RF“ atjauninimo sistema ir kuo ji skiriasi nuo frakcinio odos atjauninimo lazeriu?


Ši procedūra skiriasi nuo frakcinio odos atjauninimo lazeriu tuo, kad jau kitą dieną galima grįžti į įprastinį gyvenimo ritmą, pats gijimas yra lengvesnis. Tačiau reikia atlikti keletą procedūrų, kad pasiektume maksimalų rezultatą.


Kaip gydomos pigmentinės dėmės ir kodėl jų atsiranda?


Klientai dažnai skundžiasi pigmentinėmis dėmėmis. Jų atsiradimo priežasčių yra įvairių: ir padidėjusi melanino sintezė, esant melanocitų aktyvumo sutrikimui, kurį dažniausiai lemia saulės pažaida, ir autoimuniniai organizmo sutrikimai, taip pat išryškėja po uždegiminių odos ligų, aknės ar psoriazės, po nėštumo dėl hormoninių svyravimų, dėl kai kurių medikamentų vartojimo ir t. t. Gydoma vietiniais medikamentais, lazerio procedūromis. Svarbu nuolat naudoti fotoapsauginį kremą, kiekvienam klientui gydymą parenkame individualiai.


Kokia procedūra yra veido odos fotoatjauninimas aleksandrito lazeriu?


Tai saulės pažeistos odos atjauninimas lazeriu, kuris suskaido odoje melaniną ir pašildo giliuosius jos sluoksnius, dėl to oda šviesėja, tampa elastingesnė, stangresnė. Po šios procedūros jau kitą dieną galima grįžti į darbą.


Lazeriu šalinate apgamus ir kitus darinius. Ar prieš tai juos ištiriate?


Apgamus ar kitus darinius visada ištiriame, dermatoskopijos būdu įvertiname darinio struktūrą. Atlikdama dermatoskopiją vadovaujuosi rekomenduojama trijų sekundžių taisykle: jei kyla abejonių dėl darinio, reikia audinio gabaliuką ištirti histologiškai.


Kokią matote klinikos „BellaDerma“ ateitį?


Tikime tuo, ką darome. Norime ir toliau teikti visapusiškas lazerio procedūras, maksimaliai padėti savo klientams. Galvojame apie tolimesnę klinikos plėtrą. Jau nuo spalio pasiūlysime klientams naują veido odos valymo procedūrą „Hydrafacial“.

 


Gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian sako, kad domėtis dermatologija ją paskatino asmeninės bei šeimos narių odos problemos. Ieškodama atsakymų moteris gilinosi į šią plačią odos ligų sritį, iki šiol užsiima gydomosios dermatologijos praktika valstybinėje ligoninėje ir estetine – klinikoje „BellaDerma“.


Gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian
Gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian
Rasos Virketytės nuotr.


Ramune, ar ir Jūs – iš medikų dinastijos?


Nesu iš medikų dinastijos, tačiau mano tėvų šeimoje gydytojo profesija visada buvo gerbiama. Rinktis medicinos mokslus paskatino noras padėti kitiems.


Esu iš Žemaitijos krašto. Kaune gyvenu jau šešiolika metų. Pripratau prie šio miesto, kol kas nenorėčiau nieko keisti.


Dirbate ne tik privačioje klinikoje „BellaDerma“, bet ir valstybinėje ligoninėje?


Taip, dirbu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninėje. Dėl ko man imponuoja klinikinė dermatologija? Čia yra gydomosios dermatologijos profilis, kur pacientams, sergantiems rimta odos liga, galima atlikti reikiamus tyrimus, profesionalią diagnostiką ir paskirti gydymą, o esant reikalui ir stacionarizuoti.


Kas paskatino domėtis dermatologija?


Tiek asmeninės, tiek mano šeimos narių odos problemos, taigi norėjau rasti visus atsakymus į klausimus: kodėl, kas ir kaip būtų galima padėti? Medicinos studijų ketvirtame kurse, jau susipažinusi su odos ligomis, supratau, kad tai yra mano kryptis, ir pradėjau tikslingai eiti šia linkme. Įstojau į odos ligų būrelį, pradėjau dalyvauti dermatologijos krypties konferencijose ir renginiuose, rašyti straipsnius, paskui įstojau į odos ligų rezidentūrą ir po ilgų mokslų esu gydytoja dermatovenerologė.


Bet vis dar tenka tobulinti žinias?


Tiek apskritai medicinos, tiek klinikinės ir estetinės dermatologijos srityse naujovės keičia viena kitą: atsiranda naujų vaistų, diagnostikos galimybių, naujų lazerių, produktų, tad nuolatinis tobulėjimas yra neatsiejama kasdienybė.


Ar lengvai nusprendėte tapti klinikos „BellaDerma“ bendrasavininke?


Su Rasa ir Indre susipažinome įstojusios studijuoti dermatologijos rezidentūrą. Susidraugavome, buvome tarsi branduolys, bendravome ir atskirai, ir šeimomis. Baigus studijas Indrė išvyko į Šiaulius. Aš dirbau tiek estetinės dermatologijos klinikose, tiek ligoninėje Kaune. Su Rasa dažnai susitikdavome, nes siejo bendras darbas ligoninėje, po darbo skubėdavome į privačias klinikas ir vis pajuokaudavome, kad būtų smagu dirbti kartu savo klinikoje. Pajuokavimas per kelerius metus išaugo į rimtą viziją ir realybę. Nors Indrė Šiauliuose jau buvo įregistravusi įmonę „BellaDermos“ vardu, bet dėl didesnės plėtros ir investicijų galimybės noriai sutiko kurti bendrą kliniką.


Žinau, kad visos esate stiprių charakterių, kiekviena turite savo nuomonę ir ją ginate. Kaip pavyksta diskusijose rasti bendrus sprendimus?


Manau, ne atsitiktinai suėjome į trejetuką. Rasą ir Indrę vertinu kaip puikias savo srities specialistes dermatologes, pasitikiu jomis. Ir pasirodo, trys moterys versle yra įmanoma! Natūralu, kad mūsų požiūriai kartais išsiskiria, kiekviena turime savo minčių ir idėjų, bet niekada nesipykstame, mes tiesiog diskutuojame. Per debatus prieiname prie vienos tiesos. Gerai, kad esame trys, nes jei nuomonės išsiskiria, nusprendžia dauguma, o tai, kuri nepritaria, lieka prisitaikyti.


Jūsų rankose – klinikos finansai. Kaip sekasi valdyti šią atsakingą sritį?


Aš daugiausiai rūpinuosi finansiniais klinikos reikalais. Man labai patinka matematika, atlieku skaičiavimus, pagal tai vertiname galimybes įsigyti naujos įrangos, poreikį samdyti darbuotojų, daryti kitas investicijas.


Ar didelė Jūsų šeima?


Esame keturiese. Vyras – gydytojas ortopedas-traumatologas, susipažinome studijuodami mediciną. Turime aštuonerių metų dukrytę Mają ir pusketvirtų metų sūnelį Vytį. Sukamės bendromis jėgomis, su vyru pasideriname, kas kur nuveš vaikus, kas kada paims. Esant reikalui galime išsikviesti ir savo mamas. Į stažuotes išvykstu ramiai, kai vaikus palieku su vyru, žinau, kad jis geriausiai susitvarkys visose situacijose.


Abu esame gydytojai, tad mums medicinos kalba suprantama, galime pasitarti dėl profesinių dalykų, vienas kitam pasipasakoti.


Gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian
Gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian
Rasos Virketytės nuotr.


Koks didžiausias Jūsų rūpestis kuriant ir plečiant kliniką, teikiamas paslaugas?


Didžiausias rūpestis eiti koja kojon su naujausiomis tendencijomis ir technologijomis, pačioms kaip specialistėms atnaujinti žinias, taip pat ir „BellaDerma“ pacientams pasiūlyti naujausias, patikimiausias ir efektyviausias procedūras.


Kokios pagalbos gali tikėtis pacientai klinikoje „BellaDerma“?


Mūsų klinikoje pacientai gali tikėtis visokeriopos su odos bėdomis susijusios pagalbos, pradedant konsultavimu, darinių diagnostika, papildomu histologiniu ištyrimu ir baigiant visomis estetinėmis dermatologinėmis procedūromis – injekcinėmis (hialurono ir botulino injekcijomis, PRP, biorevitalizacija ir kt.) bei lazerinėmis (pigmentacijos, randų, strijų šalinimu, frakciniu odos atjauninimu ir kt.).

 

Ramune, kuo Jums įdomi Jūsų profesija?


Kiekviena diena, kiekvienas pacientas – vis kitoks, kiekvienas turi savitų problemų. Labai smagu padėti, suteikti džiaugsmo, pakoreguoti trūkumus, pamatyti šypseną.


Kas yra mezoterapija, kam skirta ši procedūra?


Tai medicininis gydymo metodas, kurį taikant į probleminės zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų (kurių sudėtyje yra hialurono, aminorūgščių, peptidų, vitaminų) mišiniai. Kai kurių kosmetinių problemų nepavyksta išspręsti tik serumais ar kremais, nes priežastys slypi ne odos paviršiuje, bet gilesniuose sluoksniuose. Šia procedūra galima spręsti odos senėjimo, sausos, papilkėjusios, riebios, porėtos, praradusios elastingumą odos problemas, taip pat plaukų slinkimo, dvigubo pagurklio, celiulito ir kitas problemas.


Koks efektyviausias plaukelių šalinimo būdas?


Auksinis standartas kalbant apie ilgalaikį ir nuolatinį plaukų šalinimą yra šalinimas lazeriu. Aleksandrito lazeris šiandieninėje rinkoje yra galingiausias ir efektyviausias. Tai yra paprasta ir nesudėtinga procedūra, kuri nesukelia jokių žymesnių nepatogumų, o pasiekti rezultatai gali būti tiesiog stulbinantys. Poveikis pastebimas jau po pirmos procedūros. Po kiekvienos procedūros pašalinama apie 15–20 proc. plaukų, dažniausiai atliekamos 6–7 procedūros.

Moterys sako, kad tai geriausia investicija į save.


Ar šalinant apgamus atliekami tyrimai dėl darinių piktybiškumo?


Visus darinius mes, dermatologai, įvertiname. Atliekame dermatoskopiją, specialiu aparatu apžiūrime odos darinius, pagal dermatoskopinį vaizdą galime diagnozuoti ir nuspręsti, kurie dariniai geri, o kurie pakitę. Visus gerus galima šalinti lazeriu, jei pacientui trukdo, kliūva ar nepatinka estetinis vaizdas, o jei matoma pakitimų, turi būti atliekamas chirurginis šalinimas, prieš tai ištiriant histologiškai.


Kas yra fotoapsauga?


Priemonė, kurios tikslas yra užkirsti kelią neigiamam saulės spinduliuotės poveikiui. Naudojami specialūs kremai, kurie absorbuoja arba atspindi (skirtingas veikimo principas) ultravioletinius spindulius ir apsaugo odą nuo žalingo saulės poveikio: nudegimo, fotosenėjimo, laisvųjų radikalų susidarymo.


Kokios grožio procedūros gali būti rizikingos?


Kiekviena intervencija yra kažkiek rizikinga. Dalis odos reakcijų, tokios kaip patinimas, paraudimas, mėlynės, nėra komplikacijos, tai normali reakcija į odos pažaidą. Reta, bet didžiausia komplikacija – kraujagyslių trombozė hialurono rūgšties užpildais, ji gali būti lokalaus odos kraujotakos sutrikdymo, o kartais net aklumo priežastis. Šių komplikacijų atveju gydytojas privalo suteikti greitą, komplikacijoms kelią užkertantį gydymą.


Kokių retų dermatologinių ligų esate aptikusi ir gydžiusi?


Iš retesnių – Sweeto sindromas, Stivenso-Džonsono sindromas. Dermatologija – labai plati sritis, yra labai daug ligų, kai kurių itin retų gal ir neteks pamatyti.


Ar yra gyvybei pavojingų dermatologinių ligų?


Pavojingiausios – pūslinės ligos, kaip toksinė epidermio nekrolizė, stafilokokinis nuplikytos odos sindromas. Sergant susiformuoja bėrimai-pūslės, vėliau erozijos, atsiveria žaizdos, dėl jų netenkama skysčių, didžiulė bendros organizmo infekcijos rizika, grėsmė gyvybei.


Ar gydytojas dermatologas rizikuoja pasigauti kokią nors odos ligą nuo paciento?


Gydomosios dermatologijos srityje yra daug kontaktiniu būdu užkrečiamų ligų, pavyzdžiui, karpos, grybelinės, bakterinės, virusinės ligos, bet jei odos barjeras nėra tam imlus, ne taip lengva ir užsikrėsti. Rizikos yra visur: liečiant durų rankenas, bet kokius paviršius. Darbo metu naudojame pirštines, o kitus paviršius liečiame taip pat, kaip ir kiti žmonės.


Kokią matote klinikos „BellaDerma“ ateitį?


Mūsų misija – suburti profesionalią gydytojų dermatologų, plastikos chirurgų, kosmetologų komandą, turėti įrangą, kad galėtume pacientams pasiūlyti visas paslaugas, atsiradusias naujoves. Taip pat galvojame apie plėtrą į kitus miestus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis