Kaip nepasimesti tarp daugybės veido priežiūros produktų ir išsirinkti tai, kas tikrai tinka jūsų odai?

Oda yra didžiausias mūsų organas, kuris reikalauja ypatingos priežiūros tam, kad išliktų sveika, skaisti ir jaunatviška.

Jautriausiai ir pažeidžiamiausiai jos daliai – veidui reikia skirti daugiausiai dėmesio. Veido priežiūra yra labai individuali ir priklauso nuo žmogaus odos tipo bei specifinių odos problemų. Didelė produktų įvairovė grožio parduotuvėse gali sugluminti net ir daug nusimanančius.


Kad tinkamų odos priežiūros priemonių paieška netaptų tikru iššūkiu, tarptautinio kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ odos priežiūros ekspertė Laima Kairienė pasakoja apie dažniausiai kosmetikos priemonėse naudojamus ingredientus, jų paskirtį bei naudą veido odai.


Kokie ingredientai yra dažniausiai naudojami veido priežiūros priemonėse?


Visi grožio industrijoje naudojami ingredientai yra suskirstyti į kategorijas atsižvelgiant į jų cheminę sudėtį ir poveikį. Pačios populiariausios veido priežiūros priemonėse naudojamos medžiagos patenka į tokias grupes kaip tiesioginės rūgštys, drėkikliai ir aliejai, priemonės su vitaminu C ir retinoidai.


Kas yra tiesioginės rūgštys ir kaip jos veikia veido odą?


Produktai savo sudėtyje turintys tiesioginių rūgščių yra skirti odos valymui ir regeneracijai. Mažesnė ar didesnė rūgšties koncentracija pašalina negyvas ląsteles nuo odos paviršiaus taip paskatindama naujų odos ląstelių gamybą. Odos priežiūros produktuose naudojamos tiesioginės rūgštys yra skirstomos į alfa hidroksidinės (AHA) tirpias vandenyje ir beta hidroksidinės (BHA) tirpias riebaluose.


  • AHA grupės rūgštys

Alfa hidroksidinės rūgštys pašalina odos paviršiuje susikaupusias negyvąsias ląsteles. Ši medžiaga skatina kolageno gamybą bei turi drėgmę sulaikančių savybių, todėl pagerina odos elastingumą ir tinka sausai odai. AHA geriausiai veikia ant švarios, ką tik nuvalytos odos. Dažniausiai kosmetikoje naudojamos AHA formos: glikolio, pieno ir migdolų rūgštys.


  • BHA grupės rūgštys

Beta hidroksidinės rūgštys yra sudėtingesnės nei AHA. Jos veikia giliau įsiskverbdamos į poras ir išvalydamos jose susikaupusius nešvarumus, taip paskatindamos naujų ląstelių gamybą, todėl jos puikiai tinka riebiai ir į aknę linkusiai odai. Dažniausia BHA rūgštis – salicilo.


Kas yra drėkikliai ir aliejai ir kaip jie veikia veido odą?


Anot L. Kairienės, vienas svarbiausių indikatorių, atskleidžiančių odos būklę yra jos drėgmė. Kuo odos drėgmės balansas didesnis, tuo oda sveikesnė. Todėl oda rūpintis ir ją drėkinti reikia nuolatos. Būtent drėkikliai ir aliejai specifiškai veikia odos drėgmės lygį. Jie „pamaitina“ odą prisotindami ją vandeniu. Sudrėkinta oda tampa minkšta, elastinga ir įgauna sveiko spindesio. Didelėje drėkiklių įvairovėje galima atrasti tiek aktyviai drėkinančių ingredientų, kurie prasiskverbia į giluminius odos sluoksnius ir užtikrina ilgalaikį odos drėkinimą, tiek mažiau intensyvių ingredientų, laikinai prisotinančių odą akimirksniu.


Kas yra vitaminas C ir kaip jis veikia veido odą?


Anot odos priežiūros specialistės, vitaminas C yra vienas iš svarbiausių ir žmogaus organizmui reikalingų vitaminų. Vitaminas C odoje atlieka daugybę funkcijų: jis stimuliuoja odos elastingumui būtino kolageno gamybą, skatina mikrocirkuliaciją, padeda apsaugoti odą nuo antioksidantų ir UV spinduliuotės poveikio bei blankina pigmentines dėmes. Ekspertė išskiria pagrindinę vitamino C funkciją – tai kolageno gamybos skatinimas. Kolagenas yra atsakingas už odos elastingumą ir stangrumą, todėl kuo kolageno daugiau – tuo jūsų oda bus elastingesnė, lygesnė ir atrodys jaunesnė. 


Kas yra retinoidai ir kaip jie veikia veido odą?


Retinolis jau kurį laiką yra tituluojamas kaip veiksmingiausias ingredientas kovojant su ankstyvaisiais senėjimo ženklais. Dėl savo unikalios cheminės sudėties retinoidai prasiskverbia į giliuosius odos sluoksnius taip padėdami lyginti atsiradusias raukšles ir skatindami odos regeneraciją bei natūralią kolageno gamybą odoje. Odos priežiūros specialistė rekomenduoja naudoti retinoidais praturtintas priemones žmonėms, turintiems problemų su akne, nes retinoidai pašalina negyvąsias odos ląsteles, kurios užkemša poras.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis