Evelina Navašinskaitė: „Dirbti plaukimo trenere tikrai lengviau nei modeliu“

Plaukimo trenerei Evelinai Navašinskaitei (31 m.) vanduo – ne tik darbo priemonė, bet ir atsipalaiduoti padedanti stichija, gyvybės ir grožio šaltinis.

Nenuostabu, kad būtent ji laimėjo konkursą „Akvaporina“ ir tapo kosmetikos linijos „Bioderma Hydrabio“ veidu.


Evelina, kaip sugalvojote dalyvauti konkurse „Bioderma Hydrabio“?


Tądien su kolega važiavome iš Vilniaus vaikų ir jaunimo užimtumo centro renginio „Ar tu plauki?“. Nuostabiai praleidome laiką, pabendravome su įvairiomis Lietuvos žvaigždėmis, buvau kupina gerų emocijų ir euforijos.


Pamačiusi žinutę apie rengiamą konkursą – esu „Biodermos“ lojalumo klubo narė, tad pirmoji sužinau tokias naujienas – pagalvojau, kad vanduo – mano tema, tad korta turėtų kristi gera (juokiasi). Reikėjo keliais sakiniais prisistatyti, papasakoti apie savo santykį su vandeniu ir įkelti su tuo susijusių nuotraukų. Prie tų kelių sakinių praleidau ne vieną valandą. Įkėlusi nuotrauką, nustebau sulaukusi didelio draugų palaikymo. Žinutė, kad laimėjau, pasiekė mane vairuojančią – net neturėjau su kuo pasidalyti džiaugsmu, bet širdis šokinėjo iš laimės.


Ką tokio parašėte, kad laimėjote?


Tiksliai neatsimenu. Rašiau apie vandenį kaip apie gyvybės šaltinį ir sau artimą stichiją. Galbūt pernelyg poetiškai, bet nuoširdžiai. Pasinėręs į vandenį, išties atsiduri kitame pasaulyje: tik tu ir jis, ir nieko daugiau. Plaukti išmokau pati, būdama 6-erių metų. Mano seneliai gyveno prie Šventosios upės. Ten leisdavau vasaros atostogas, eidavau prie upės su draugais. Nuo antros klasės pradėjau lankyti baseiną Anykščiuose. Plaukimas tapo svarbiausia mano laisvalaikio veikla, dalyvavau įvairiose varžybose, bet nesiejau su tuo savo ateities.


Baigiau logistiką, bet pagal specialybę nedirbau. Kai grįžau pas mamą į Anykščius, ji pasiūlė nueiti į baseiną – ten mane visi pažįsta, gal duos kokio darbo. Porą mėnesių dirbau gelbėtoja, bet man labai rūpėjo visiems padėti, patarti. Mane domino viskas – ir vaikų sportas, ir senjorų mankštos. Tad ėmiau mokytis Lietuvos sporto universitete trenerės licencijai gauti ir štai jau 9-erius metus ja dirbu. Per savaitę turiu tik vieną laisvą dieną, bet kas rytą į darbą einu su džiaugsmu.


Kuo Jus žavi šis darbas?


Matau jo prasmę. Kasmet Lietuvoje nuskęsta 200–300 žmonių, tarp jų – nemažai vaikų, viena pradinukų klasė. Turim jūrą, ežerus, daug upių. Mokėti plaukti mums gyvybiškai svarbu. Be to, tai puiki sveikatinimo priemonė. Traumų tikimybė – minimali, todėl idealiai tinka ir kūdikiams, ir senjorams. Vanduo lengvina kūno svorį, tad galima atlikti įvairesnių pratimų – 20 šuoliukų vandenyje bet koks senjoras gali padaryti. Kūdikiams irgi patinka judėti, jie atsipalaiduoja, taškosi, dirba visas raumenynas, vaikas stiprėja.


Vanduo veikia dvejopai – ir stiprina, ir padeda atsipalaiduoti. Dažnai organizuojame šeimų varžybas, skatiname kartu plaukti ir vaikus, ir jų tėvus, senelius. Būna daug labai gražių emocijų, net jei kuris ir nelabai moka plaukti.


Garsėjate kaip puiki kūdikių trenerė. Ar tiesa, kad kiekvienas mokame plaukti vos gimęs?


Kūdikiai iki 3 mėnesių moka nardyti, sulaikyti kvėpavimą. Nuo 3 mėnesių tą įgūdį praranda, bet su tokiais mažyliais sudėtinga maudytis bendruose baseinuose: nelabai higieniška, kenkia chloruotas vanduo. Pas mane ateina mamų su pusės metų ir vyresniais kūdikiais. Šių turiu apie 25, daug mamyčių atvažiuoja iš kitų miestų, šiaurės Lietuvoje daugiau nieko panašaus nėra.


Dirbu ir su vyresniais vaikais. Kai kuriuos per pirmuosius užsiėmimus tenka kone atplėšti nuo į vandenį besileidžiančių kopėtėlių. Nugalėti baimę padeda žaidimai – kai sieki dugne esančio daikto, pamatai, kad vanduo kelia į viršų. Suaugusiųjų bėda kitokia – plaukdami nemoka kvėpuoti, todėl greitai ima dusti.


Kaip prižiūrite savo odą, ilgus plaukus? Chloruotas vanduo turėtų jiems labai kenkti...


Deja, lipdama į vandenį negaliu nei odos, nei plaukų tepti jokiomis priemonėmis, nes baseino įrenginiai automatiškai reaguoja į riebalus ir didina chloro kiekį. Tai būtų neteisinga kitų žmonių atžvilgiu. Pasirūpinu savimi po baseino. Išsausėjusią odą padeda atgaivinti linijos „Bioderma Hydrabioserumas, nuvalyti chloro likučius – micelinis vanduo. Sekmadienį savo grožiui skiriu daugiau laiko – einu į pirtį, kad išsivalytų gilesni odos sluoksniai, šveičiu kūną ir veidą, pasilepinu kaukėmis, aliejais. Ir, aišku, geriu labai daug vandens. Netingiu nuvažiuoti prie šaltinio jo pasisemti. Man ne vis vien, kuo užpildyti savo ląsteles.


Atvykote čia tiesiai iš linijos „Bioderma Hydrabio“ priemonių reklaminės fotosesijos? Prisipažinkite, kas sunkiau – dirbti trenere ar būti modeliu?


Šiandien supratau, kiek darbo reikia įdėti dėl vienos vienintelės nuotraukos! Fotosesija truko 4 valandas. Studijoje mane paguldė į mažą vaikišką baseiniuką, o vanduo jame buvo labai šaltas. Drebėjau, vaidinau, kad šilta, ir jaudinausi, kad oda neatrodytų pamėlusi. Dar turi nardinti veidą, po vandeniu girdėti, ką sako fotografas, ir atrodyti natūraliai graži. Na, ne, plaukimo trenere dirbti tikrai lengviau (juokiasi).

Užsakymo nr.: PT_56295

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis