Ką pasirinkti: nešioti kepurę ar išsaugoti šukuoseną?

Megztos, kailinės, įvairių tipų ir spalvų kepurės neatsiejama stiliaus ir įvaizdžio dalis. Spaudžiant šaltukui be galvos apdangalo iš namų nekišame nosies. Rezultatas kontraversiškas – šiluma prieš sugadintą šukuoseną, sukritusius ir susiriebalavusius plaukus.

Skaitomiausi šių dienų straipsniai:
- Tvarkome antakius: septynios moterų klaidos
- Stiliaus gidas: kaip vilkėti langelius?
- Astrologė Rita: jaunatis ne visiems žada būti maloni
- Kaip išvengti pelėsio vonioje?
- Šiupininė sriuba

Kepurės žiemą – stresas plaukams?

Vasarą galvos apdangalai saugo nuo saulės kaitros, padeda išlaikyti nepakitusią plaukų spalvą, o žiemą sukelia dažnesį plaukų riebalavimąsi, elektrinimąsi. Dėl šios priežasties dėvintiems kepures žiemą dažniau tenka plauti galvą, ją džiovinti džiovintuvu, todėl plaukai patiria didesnį stresą. Vis dėlto medikai tikina, kad kepures žiemą dėvėti būtina, norint išvengti peršalimo ir kitų ligų. Kepurėms „taip“ taria ir plaukų priežiūros specialistai.

„Nors plaukų apdangalai sukelia didesnį riebalinių liaukų išsiskyrimą, jie reikalingi. Kai lauke stipri minusinė temperatūra, susiaurėja kraujagyslės, į plaukų folikulus nepatenka reikiamo kiekio deguonies ir maistinių medžiagų, plaukai tampa sausi ir šiurkštūs,“ – teigia UAB „Meistro pasaulis“ grožio specialistė Diana Verikienė.

Kaip pasirūpinti plaukais žiemą?

Kirpėja pastebi, kad riebios galvos ir sausų plaukų problema žiemą itin aktuali, tačiau išsprendžiama. Tereikia daugiau dėmesio skirti plaukų priežiūrai. „Reikėtų rinktis šampūną, kuris normalizuoja riebalinių liaukų veiklą. Jei įmanoma, palikti plaukus išdžiūti savaime. Jei džiovinate džiovintuvu, geriau pasirinkti profesionalų su jonais ir infraraudonaisiais spinduliais. Džiovinant reikėtų naudoti purškalą nuo karščio, nes kaitra, taip pat kaip ir šaltis, neigiamai veikia plaukų būklę,“ – pataria plaukų priežiūros specialistė. Išsausėjusius plaukų galiukus rekomenduojama pamaitinti argano ar makadamijos aliejais.

Shutterstock nuotr.

Išsaugoti šukuoseną – misija įmanoma

Nenoras dėvėti kepurės dažnai kyla ir dėl šukuosenos formos pakitimo ją nusiėmus. Grožio specialistė teigia, kad dėl to jaudintis nevertėtų, nes šukuoseną „atstatyti“ į pirminę padėtį paprasta, vonios kambaryje užtrukus vos kelias minutes. „Grožio industrijos gamintojai siūlo daugybę modeliavimo priemonių, kurių pakuotės mažytės ir lengvai telpa į rankinę. Pavyzdžiui, pasirinkus aerozolinę pudrą plaukams, ne tik suteiksime šukuosenai formos ir fiksacijos, bet ir atgaivinsime plaukus, suteiksime jiems šviežumo, o ir daug laiko tam nesugaišime,“ – išeitį siūlo profesionali kirpėja. Žiemą plaukus šukuoti patartina su natūralių šerelių šepečiu, kuris suglotnina ir neleidžia įelektrinti. Sumažinti plaukų statiškumą padeda ir keli papurškimai normalios fiksacijos laku.

Svarbus ir kepurės dydis

Anot D. Verikienės, plaukų būklei žiemą įtakos turi ir sausas oras patalpose, ir pasikeitusi mityba, ir kiti faktoriai, todėl vien tik nedėvėdami kepurės plaukų neapsaugosime, o greičiau pakenksime.

Tačiau renkantis galvos apdangalą kirpėja pataria būti praktiškiems: „Geriausia išsirinkti kepurę, kuri nebūtų pernelyg prigludusi prie plaukų ir jų netemptų. Per maža kepurė skatina riebalinių liaukų išsiskyrimą. Tam, kad plaukai nesusiriebaluotų, reikėtų rinktis tinkamo dydžio kepurę.“

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis