Klastinga liga gali užklupti netikėtai. Laimėtojai

Žvynelinė – nemaloni odos liga, smarkiai paveikianti žmogaus gyvenimą ir dažnai lemianti jo atskirtį. Nors jos priežastys nėra iki galo žinomos, manoma, kad didelę įtaką ligos atsiradimui daro stresas. Šis stresas tampa tarsi dvigubas ir uždaro žmogų užburtame rate, kadangi ligos paveiktas jis atsisako bendravimo, kuris tampa komplikuotas dėl įsišaknijusio mito, kad žvynelinė yra užkrečiama, kas yra netiesa.

Mokslininkų teigimu, liga susijusi su tam tikrais odos imuninės sistemos pakitimais, kada paspartėja išorinio odos sluoksnio - epidermio ląstelių augimo ir dalijimosi ciklas. Ir jeigu normaliai epidermio ląstelės atsinaujina kas 28 dienos, tai sergant žvyneline - kas 5-6 dienas. Nespėjančios nuo odos paviršiaus pasišalinti ląstelės klostosi vienos ant kitų, po jomis atsiranda uždegimas. To rezultatas - išbėrimai, atrodantys kaip rožinės plokštelės, pasidengusios sausu sidabriniu žvynu.

Žvynelinė dažniausiai pažeidžia alkūnes, kelius, kryžkaulį, po plaukais esančią galvos odą. Skirtingiems žmonėms pasireiškia skirtingi simptomai, kurie priklauso ir nuo šios ligos tipo.

Dažniausiais sutinkama žvynelinės forma ‒ plokštelinė, kai tam tikrą kūno vietą išberia iškilios, aiškių kraštų, apvalios ar ovalios raudonos plokštelės, gausiai padengtos sausais žvynais. Šis bėrimas dažniausiai atsiranda išorinėje rankų ir kojų pusėje ir sukelia niežėjimą.

Tačiau labiausiai žmones tiek fiziškai, tiek psichologiškai paveikia eritroderminė ligos forma, kada pažeidžiami dideli odos plotai, ji smarkiai parausta ir pleiskanoja. Eritroderminės žvynelinės kamuojami žmonės dažnai vengia bendrauti, išeiti iš namų, todėl nukenčia jų socialinis gyvenimas. Sergant eritrodermine žvyneline taip pat būdingas kūno temperatūros svyravimas, širdies ritmo sutrikimai.

Vaikams ir paaugliams dažniausiai pasireiškia lašelinė žvynelinė, kada ant odos atsiranda mažų, raudonų, nesusiliejančių dėmelių.

Gana netipinė šios ligos forma – raukšlių žvynelinė. Ji pažeidžia odą apie raukšles: pažastis, kirkšnis ir pan., bet pažeisti odos plotai nepasidengia žvynais. Oda būna paraudusi ir blizgi.

Gana reta yra pustulinė žvynelinės forma, kuomet ant sergančiojo odos atsiranda baltų pūlių pripildytų pūslelių, apsuptų paraudusios odos.

Ilgesnį laiką sergant žvyneline žmogaus sąnarius gali pažeisti žvynelinis artritas. Pirmiausia pažeidžiama oda, o vėliau ir sąnariai, kurie tampa skausmingi, gali patinti, sustingti.

Labai svarbu, pastebėjus neaiškios kilmės bėrimą, odos ir nagų pokyčius, nedelsti ir apsilankyti pas gydytoją dermatologą, kuris nustatys, kas sukėlė pasireiškusius simptomus ir rekomenduos gydymą. Gydymo tikslas ‒ mažinti uždegimą, stabdant odos ląstelių dauginimąsi ir plokštelių formavimąsi; pašalinti žvynus ir minkštinti odą išoriniais medikamentais.

Žvynelinės gydymo būdai parenkami pagal jos formą. Tai gali būti vietinio poveikio priemonės, sisteminis gydymas, šviesos terapija, lazerinė ar netgi biologinė terapija. Gydymo tikslas ‒ mažinti uždegimą, stabdant odos ląstelių dauginimąsi ir plokštelių formavimąsi; pašalinti žvynus ir minkštinti odą išoriniais medikamentais.

Rekomenduojama rinktis preparatus, kurių sudėtyje yra vitamino D, ichtiolo, betaino, gluosnio žievės ekstrakto, piroktono olamino, salicilo rūgšties, šlapalo.

Šiuo atveju labai tinka valomasis Pharmaceris gelis kūno ir galvos odai Puri-Ichtilium, kuris šalina susikaupusius žvynelius ir užkerta kelią žvynelinės pažeidimų pasikartojimui bei paūmėjimui, reguliuoja odos atsinaujinimo procesą.

Rekomenduojama naudoti labai sausai odai, kuriai būdingas tempimas, niežėjimas arba pleiskanojimas. Gelis sumažina odos sausumą, niežėjimą ir žvynelių sankaupas ligos paveiktose vietose, veiksmingai valo, drėkina ir švelnina kūno ir galvos odą.

Puri-Ichtilium gelis yra praturtintas inovatyvia medžiaga – imunitetą aktyvuojančiu vitaminu D, kuris imituoja vitamino D poveikį ir padeda reguliuoti epidermio ragėjimą ir atsinaujinimą. Ši medžiaga normalizuoja odos keratinizaciją, padidina lipidų kiekį ir drėgmę. Suminkština ir suplonina suragėjusio epidermio sluoksnį, išlygina odos struktūrą, o žvynelinės pažeistos odos vietos tampa mažiau matomos. Atkuriamas epidermio barjeras ir jo fiziologinė funkcija.

Papildytas gluosnio žievės ekstraktu gelis normalizuoja greitą epidermio ląstelių dauginimąsi. Taip atkuriamas odos komforto pojūtis, ji atrodo sveikai.

Gelio sudėtyje esantis ichtiolas ir betainas sumažina dirginimą ir reguliuoja kūno ir galvos odos deginimo bei niežėjimo pojūčius, o piroktono olaminas sumažina epidermio ląstelių atsiskyrimą, neleisdamas pasikartoti simptomams.

Piroktono olaminas sumažina epidermio ląstelių atsiskyrimą, neleisdamas atsinaujinti simptomams.

Salicilo rūgštis padeda nusilupti išoriniams negyvų epidermio ląstelių sluoksniams. Sumažina žvynelių sankaupos, ligos paveiktos vietos tampa mažiau matomos. Salicilo rūgštis pailgina remisijos laikotarpius ir neleidžia ligai paūmėti.

Vienas kitą papildantys vitaminai E ir F maitina odą ir, stiprindami jos struktūrą, skatina atsinaujinimą. Aktyviųjų ingridientų derinys, turintis stiprų antibakterinį poveikį, slopina bakterijų dauginimąsi ir neleidžia vėl susidaryti žvyneliams ir pleiskanoms.

Šlapalas pasižymi stipriu keratolitiniu poveikiu (intensyviai šalina suragėjusias mirusias ląsteles). Jis drėkina odą ir padeda jai atsinaujinti, atkuria odos komforto pojūtį ir suteikia sveiką išvaizdą.

Puri-Ichtilium gelis gerina plaukų būklę, neskatina jų riebaluotis, plaukai tampa lengvai iššukuojami.

Lengvos žvynelinės atveju gydymas yra efektyvus drėkinamaisiais losjonais, gydomaisiais šampūnais ir kremais. Kasdieniam naudojimui žvynelinės pažeistai odai gydyti rekomenduojamas Pharmaceris raminamasis ir maitinamasis kremas kūnui Body – Ichtilium. Kremas naudojamas esant labai sausai odai, kuriai būdingas tempimo, niežėjimo pojūtis arba pleiskanojimas.

Kremas reguliuoja epidermio atsinaujinimą ir normalizuoja atsinaujinimo dažnį. Svarbiausia sudedamoji medžiaga yra inovatyvus imunitetą aktyvuojantis vitaminas D, kuris aktyvuoja VDR geną, koduojantį vitamino D receptorius. Sužadina vitamino D veikiamą signalų grandinę odoje, kad ląstelių proliferacijos ir diferenciacijos procesai būtų reguliuojami tinkamai.

Kremas normalizuoja odos keratinizaciją, padidina lipidų kiekį ir drėgmę. Suminkština ir suplonina suragėjusio epidermio sluoksnį, atkuria epidermio barjerą. Žvynelinės pažeistos odos vietos tampa minimaliai matomos.

Sudėtis yra papildyta salicilo rūgštimi, kuri padeda nusilupti išoriniams negyvų epidermio ląstelių sluoksniams ir žvynelių sankaupoms. Šviesusis ichtiolas ramina, malšina dirginimą, mažina odos niežėjimą ir deginimo pojūtį. Vienas kitą papildantys vitaminai E ir F maitina odą ir stiprina jos struktūrą, skatina atsinaujinimą.

Kremas pailgina remisijos laikotarpį ir neleidžia žvynelinės odos pažeidimams pasikartoti.

Užpildykite anketą ir laimėkite Puri-Ichtilium gelį. Trims laimingiesiems gelis bus išsiųstas į namus.

Laimėtojai:

Marijona Gutauskienė
Vaida Batavičienė
Albina Steponavičienė

Užsakymo nr.: PT_72910012

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis