UNO pataria, kaip saugiai pradėti naują verslą karantino laikotarpiu

Pastaruosius metus daugiau laiko praleisdami namie tikrai turime gerokai daugiau laiko įvairių idėjų generavimui. Turbūt ne kartą karantino metu pagalvojote, kaip būtų šaunu imtis naujos, dar neišbandytos veiklos ar įsteigti smulkų šeimos verslą, tačiau mintis vis nuvijo susiklosčiusi pandeminė situacija. Visgi, sėkmingai įkurti verslą galima net ir karantino laikotarpiu, tačiau būtina kruopščiai pasiruošti ir skirti pakankamai dėmesio net ir smulkiausiems žingsniams. UNO specialistai pataria, kokius „namų darbus“ būtina atlikti norint užtikrinti tvirtą ir efektyvią verslo pradžią.

Įvertinkite visus finansavimo šaltinius


Pirmasis žingsnis, nuo kurio turėtumėte pradėti savo verslo steigimo planą, yra visų finansavimo šaltinių įvertinimas. Visų pirma, įvertinkite savo mėnesines pajamas ir sudarykite preliminarų biudžetą, kuris parodytų, kokią sumą galėtumėte skirti naujam verslui. Pravartu sudaryti ne tik mėnesio, bet ir visų metų finansų planą, kuriame numatytumėte didelių išlaidų reikalaujančius pirkinius bei kitas kasmetines išlaidas. Savaime suprantama, kad vienas populiariausių būdų pradėti verslą yra gauti pasiūlymą verslo paskolai. Lanksti ir jūsų poreikius atitinkanti paskola gali tapti svarbiu žingsniu verslo sėkmės link. Tiesa, derėtų įvertinti ir kitus galimus finansavimo šaltinius, tokius kaip kredito linija, verslo angelų investicijos ir skolinimasis iš artimųjų bei draugų. Jei nesate tikri, ar tinkamai vertinate visas galimybes, klauskite finansų konsultanto patarimo. Patyręs specialistas patars visais biudžeto planavimo klausimais ir, jei yra poreikis, padės rasti papildomų finansavimo šaltinių.


Išnagrinėkite vietinę rinką


Antras svarbus žingsnis sėkmingo verslo steigimui yra vietinės rinkos vertinimas. Gerai išanalizavę vietinių gamintojų pasiūlą galėsite įvertinti, ko joje stinga, o ko yra pakankamai. Produkcija gali labai priklausyti ir nuo regiono, tad atminkite, kad gana konservatyvioje rinkoje greičiau prigis tos pačios srities produktas nei visiškai naujas pasiūlymas iš kito regiono ar net šalies. Jei pastebėjote, kad vietos gamintojai siūlo panašius produktus, pamėginkite sužaisti jų variacijomis. Išbandykite naujas pateikimo formas, įdiekite inovacijų. Vartotojams dažnai patinka atrasti mylimus produktus naujame stiliuje, tad leiskite savo atsiskleisti kūrybingumui.


Jei gyvenate didmiestyje ar kultūrų sąlyčiais pasižyminčiuose regionuose, galite įpūsti ir visiškai naujo vėjo. Tokiu atveju svarbiausia atrasti, kokie produktai būtų artimi jums, kuo jie trauktų pirkėjus ir kokia konkurencija jau egzistuoja. Įvertinę visus šiuos aspektus galėsite priimti geriausius sprendimus būsimo verslo steigimui ir plėtrai.


Įvertinkite fizines plėtros galimybes


Taip pat labai svarbu įvertinti ir fizinės plėtros galimybes. Nors tai nėra pirmos būtinybės dalykas sėkmingai verslo pradžiai, vis dėlto, pasižvalgykite nekilnojamojo turto nuomos ir pardavimo skelbimų portaluose. Augant verslui gali atsirasti būtinybė klientams prekes pristatyti gyvai, susitikti su jais, rengti mokymus ar kitas veiklas. Būtent todėl pravartu pradžiai pasiieškoti nedidukės studijos, kuri atitiktų jūsų verslo poreikius. Net jei ateityje planuojate prekiauti ar paslaugas teikti tik internetu, studija pravers produktų fotosesijoms ar virtualiems susitikimams. Be to, dirbdami ne namuose, o studijoje, galėsite geriau susikaupti ir skirti pakankamai dėmesio biudžetų planavimui bei naujų produktų įvedimui ar pasiūlymų apžvalgai.


Nepamirškite, kad kuriant naują verslą labai svarbus faktorius yra ir jūsų noras. Svarbu matyti savo būsimo verslo galimybes ir nesuklupti ties pirmaisiais iššūkiais – taip startuosite greitais ir tvirtais žingsniais. 


Užsakymo nr.: PT_67876

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis