Vyrų seksualumas įvairiame amžiuje: kada jų klestėjimo laikas

Manoma, kad vyrai galvoja apie seksą vos ne kiekvieną laisvą sekundę. Tačiau galvoti ir daryti – skirtingi dalykai.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:

- Kodėl L. Brežnevas valgė šaltus kotletus? Kremliaus virėjų prisiminimai

- R. Vanagaitė: prie laisvų normalių vienišių eilutė stovi, o brandi moteriškė joje yra paskutinė

- Savaitės ikona. I. Stumbrienės atostogų garderobas: kiek maudymosi kostiumėlių ir suknelių ji turi?

- Alina Orlova: jaučiau, kad nesugebu susitvarkyti su tuo, kas vyksta

- Grožio dosjė. R. Martens: balta oda – pati gražiausia, nereikia skrudintis!

- Sparčiai populiarėjanti šiaurietiška dieta - ir kilogramų nelieka, ir sveikata stiprėja

Žinoma, meilė ir seksas reikalingi bet kokiame amžiuje. Tačiau moters seksualumas išsiskleidžia po 30-ies, o vyrų seksualūs bioritmai kiek kitokie, kiekvieno periodo ypatumai veikia ir intymų gyvenimą. Dabar pat sužinsite, kas gi keičiasi į gerą ir į blogą pusę.

Kiek metų jūsų mylimajam? Papasakosime apie vyrų seksualumo ypatumus įvairiame amžiuje.

Seksualumas 20–25 m.

Statistinis vyras pradeda lytinį gyvenimą 16 – 20 metų, todėl sulaukęs 20ies jis jau turi šiokios tokios patirties – kartais sėkmingos, kartais nelabai. Šiuo laikotarpiu vyrai yra puikios fizinės formos ir sveikatos, todėl ir seksas jiems reikalingas reguliariai.

Shutterstock nuotr.

Be to, tokio amžiaus vyrų organizme – didžiulis testosterono kiekis, kad patenkintų savo troškimus jaunuoliai pasiruošę intymiam artumui praktiškai kiekvieną akimirką. Jie susijaudina greitai, tačiau lytinio akto trukmė moteris gali nuvilti – minimalus procentas sugeba išsilaikyti ilgiau nei penkias minutes.

Dar vienas minusas – daugeliu atvejų tokio amžiaus jaunuoliai skiria per mažai dėmesio glamonėms ir preliudijai, nori kuo greičiau eiti prie reikalo.

Seksualumas 25–30 m.

Artėjant 30, testosterono lygis ima mažėti, sekso troškimas tampa sąmoningesnis, labiau kontroliuojamas. Keičiasi ir elgesys su moterimis – vyras pasidaro išrankesnis, jam darosi svarbus partnerės seksualinis patrauklumas, jos jausmingumas, patirtis. Seksas tampa kur kas geresnis, nes nelieka problemų dėl erekcijos, o pajėgumas keliems lytiniams aktams per naktį išlieka.

Shutterstock nuotr.

Pliusas moterims su fantazija – būtent šio amžiaus vyrai trokšta eksperimentų, juos traukia žygdarbiai ir atradimai.

Seksualumas 30–35 m.

Klestėjimo amžius, kai vyrai kupini jėgų, energijos, ambicijų ir norų. Tiesa, seksualiniai įsipareigojimai ir atsakomybės (darbas, šeima, vaikai) kiek mažina seksualumo lygį. Sekso gali nesinorėti dėl nuovargio, įtampos, streso ir miego trūkumo. Taigi maratonai iki ryto retėja, ypač darbo dienomis.

Shutterstock nuotr.

Stipriosios lyties atstovų sveikata gali suprastėti – būtent šiuo laikotarpiu gali pradėti vystytis prostatitas, o kad sustiprėtų erekcija, kartais reikia papildomos stimuliacijos. Užtai lytinio akto metu šio amžiaus vyrai gali išsilaikyti gana ilgai – procesas gali trukti nuo 10 min. kartais iki kelių valandų.

Seksualumas 35–45 m.

Statistiškai, jei vyras iki šiol turėjo reguliarų lytinį gyvenimą, ypatingų pokyčių nebus. Vyro temperamentas praktiškai išlieka nepakitęs, toks, koks buvo 30 m. Vienintele problema gali tapti chroninės ligos, į kurias anksčiau nebuvo kreipta dėmesio.

Shutterstock nuotr.

Yra ir keista statistika: kai kurie šios amžiaus grupės vyrai, jau turėdami nemažai patirties, jaučia didžiulę aistrą eksperimentams. Pasisotinimas, turimos žinios, įgytas pasitikėjimas savimi – visi šie veiksniai gali paskatinti vyriškį vaikytis nestandartinių malonumų. Jeigu jūsų troškimai sutampa, tai tikrai nėra minusas.

Žinoma, reikia paminėti ir pliusus. Būtent šio amžiaus vyrai daugiau galvoja apie partnerės patenkinimą nei apie save. Jie švelnūs, patyrę, nusiteikę ilgam seksualiniam aktui, nes savas malonumas jiems atsiduria antrame plane.

Vyrų seksualumas, sulaukus 50 m. ir daugiau

Kad ir kai paradoksaliai skambėtų, mokslininkų nuomone, ketvirtadaliui 50-ies sulaukusių vyrų seksualinės funkcijos pagerėja, lyginant su 30 – 40 m. Fiziologiniu požiūriu tai paaiškinama tuo, kad vyrai jau neturi tokių seksualinio gyvenimo stresų kaip anksčiau.

Shutterstock nuotr.

Be to, nepaisant to, kad susijaudinimui ir erekcijai reikia daugiau laiko, seksualinis aktas gali trukti kur kas ilgiau. Tokio amžiaus vyrams ir toliau svarbiausia – suteikti malonumą partnerei, o meilės žaidimams skiriama kur kas daugiau laiko. Žinoma, visi vyrai skirtingi, individualūs, tad ši informacija – tik bendro pobūdžio statistika. Svarbiausia – saugoti fizinę ir psichologinę sveikatą, tada sekso džiaugsmai bus prieinami įvairaus amžiaus vyrams ir moterims.

_loadQuiz(17944);

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis