Kam mums reikalinga laimė?

Jungtinės Tautos kovo 20-ąją paskelbė Tarptautine laimės diena, kurios tikslas – švęsti ir paskatinti žmones būti laimingesniais visame pasaulyje. Pirmą kartą šiemet Pasaulio Laimės Ataskaitoje Norvegija atėmė nugalėtojos titulą iš savo kaimynės Danijos ir buvo įvardyta kaip pati laimingiausia šalis.

Lietuva, pernai tarp laimingiausių pasaulio šalių užėmusi 60-ą vietą, šiemet pakilo į 52-ąją. Kodėl vis dėlto liekame už penkiasdešimtuko ribų? Ar iš tiesų nemokame būti laimingi?

Kai kuriems noras „būti laimingu“ gali atrodyti vaikiškas, paikas ar nerealus, nors, iš tikrųjų, būtent laimė yra raktas į didžiuosius pasaulio pasikeitimus. 
Pavyzdžiui, laimė lemia geresnę fizinę sveikatą. Laimingesni žmonės turi stipresnę imuninę sistemą ir mažiau serga. Be to, laimingi žmonės pasižymi stipresne širdies ir kraujagyslių sistema, jie patiria mažiau fizinio skausmo ir yra atsparesni stresui.

Tiesa, laimė padeda ne tik būti sveikiems, bet ir versliems, mat patenkintų žmonių produktyvumas išauga 12 proc., o pardavimai – net 37 proc. Laimingiems žmonės geriau sekasi derybose, jie būna labiau susikoncentravę ties sprendimo ieškojimu, tad pasiekia didesnės sėkmės darbe. Iki 40 proc. laimingų žmonių yra įvairiais būdais skatinami savo darbovietėse, mat net dešimt kartų produktyviau dirba ir yra atsparesni stresinėmis situacijomis.

Laimingi žmonės pasižymi stipresne širdies ir kraujagyslių sistema, jie patiria mažiau fizinio skausmo ir yra atsparesni stresui.

Psichologų manymu, laimingesni žmonės turi didesnį pasisekimą gyvenime. Taigi, ką daryti, jeigu jūs nesate iš tų žmonių, kurie jau gimė laimingi? Nesijaudinkite, jūs iš tikrųjų galite keisti savo laimės lygį. Ne, tai nereiškia, kad visiems žmonėms aplink reikės pasikeisti ar jus nuolat linksminti.

Norint „prisijaukinti“ laimę, jums tereikia pasirinkti vieną iš šių trijų strategijų:

1. Pasiekite artimuosius.

Socialinis ryšys yra raktas į mūsų laimę. Dažnai keliones su draugais ar šeimos savaitgalius paliekame ateičiai, kuomet „atsiras laiko“. Vietoje to, pagaunate save naršant socialiniuose tinkluose ir žiūrint kitų žmonių nuotraukas, kur jie laimingi pozuoja su savo artimaisiais. Nustokite ir paskambinkite savo šeimai. Nieko nelaukę praleiskite kuo daugiau kokybiško laiko su savo artimu žmogumi ir pamatysime, kokie laimingi pasijusite.

Shutterstock nuotr.

2. Suartėkite su savimi.

Jūsų dvasinė gerovė gali reikšmingai prisidėti prie jūsų laimės. Ir tai nebūtinai susiję su jūsų religiniais įsitikinimais. Tiesiog sutelkite dėmesį į savo pamatinius tikslus ir jų prasmę. Paklauskite savęs: kodėl čia esate? Koks indėlis jums gali padėti jaustis svarbesniu? Kokios yra jūsų vertybės ir stipriosios pusės? Tikslios reikšmės ir atsakymai gyvenime didina įsipareigojimą, kuris padeda valdyti nuotaikas bei savo veiklos rezultatus.

3. Pakelkite kitą.

Pagalba tiems, kuriems jos labiausiai reikia, gali būti puikus būdas ir patiems pasijusti laimingais. Jei nejaučiate gyvenimo džiaugsmo, užsirašykite į savanorių būrį ir pasiūlykite emocinę paramą tiems, kurie jaučiasi žymiai labiau išsekę nei jūs. Netrukus pastebėsite, jog susikoncentravę į kitų problemas tapsite labiau patenkinti savo gyvenimu, pažvelgsite į jį iš kitos, pozityvios, perspektyvos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis