Problema, dėl kurios moterys gėdijasi kūno: kaip efektyviai pašalinti strijas

Pasak specialistų, strijos atsiranda dėl kelių skirtingų priežasčių, viena dažniausių - spartūs kūno masės pokyčiai. Tiek staiga numetus, tiek priaugus papildomų kilogramų oda nespėja adaptuotis, joje atsiranda vidiniai įtrūkimai.

Strijos yra ne liga, o kosmetinis defektas. Tai vidiniai odos įtrūkimai, dažnai atsirandantys dėl didelių kūno svorio pokyčių. Naujai atsiradusios strijos būna skaisčiai rausvos arba violetinės, vėliau išblunka ir pabąla. Kadangi jungiamasis audinys neturi pigmento, šių ruožų nepaslėpsite įdegiu. Kita strijų atsiradimo priežastis – hormonų pokyčiai organizme. Tam tikrais atvejais poodiniai įtrūkimai gali išduoti ir endokrininės sistemos ligą.

Strijos paprastai atsiranda vietose, kur oda yra plona ir neelastinga. Kuo įtrūkimas toliau nuo krauju aprūpinamų raumenų skaidulų, tuo sudėtingiau bus jo atsikratyti. Tiesą pasakius, kažin ar įmanoma visiškai panaikinti strijas ant pilvo ir krūtinės, nes strijos – ne kas kita, o randai per visą odos storį. Jei nenorite turėti strijų, veiksmingiausia ne jas gydyti, o užsiimti profilaktika, kol šių dar neatsirado.

1. Stebėkite savo kūno svorį, saugokitės ir greito jo priaugimo, ir greito metimo. Geriau atsisakykite žaibiškų dietų ir lieknėkite pamažu.

2. Nuolat lepinkite odą kokybiškomis drėkinamosiomis priemonėmis: kremas, losjonais ar aliejais.

3. Nėštumo metu, kai oda nuolat tempiasi ir strijų rizika padidėja, savo išvaizdai skirkite dar daugiau dėmesio: griežtai laikykitės gydytojo rekomendacijų mitybos klausimais, dėvėkite specialius apatinius, rinkitės kolageno gamybą stimuliuojančius kūno kremus. Taip pat naudokite specialias kosmetines priemones, kurios užkerta kelią strijų atsiradimui.

Jei strijų jau atsirado, lengviausia būtų tiesiog nekreipti į jas dėmesio. Kad jų atsikratytumėte, prireiks daug laiko, kantrybės ir papildomų išlaidų. Jei vis dėlto negalite nesigraužti, pamėginkite vieną iš estetinės medicinos metodų, kurie tikrai gali sumažinti šiuos kūną išvagojusius ruožus.

* Įvyniojimai su spirulina padeda atsikratyti nedidelių ir ką tik atsiradusių strijų. Šios procedūros metu ant odos tepama jūros žolių masė, tada kūnas apklojamas termoantklode, po kuria reikia pagulėti 0,5-1 val. Tokie įvyniojimai teigiamai veikia visą odą – ji tampa stangresnė. Norėdama pamatyti realų efektą turėsite atlikti 10-12 tokių seansų.

* Ozonoterapija – vienas dažniausiai naudojamų metodų strijoms gydyti. Plonutėmis mikroadatėlėmis po oda įvedamas ozono ir deguonies mišinys. Ozonas stimuliuoja kraujo mikrocirkuliaciją ir pagerina ląstelių aprūpinimą deguonimi, todėl strijos tampa mažiau pastebimos. Šis metodas leidžia užkirsti kelią naujoms strijoms. Vienas seansas trunka 10-40 minučių, kiek iš viso seansų prireiks, vertinama individualiai.

* Cheminis šveitimas. Šiam metodui naudojamos įvairios rūgštys, deginančios giliąsias epidermio druskas. Viena skausmingiausių procedūrų – šveitimas fenolio rūgštimi. Jis atliekamas su narkoze, deja, turi kontraindikacijų: pavyzdžiui, šios procedūros negalima atlikti sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Po procedūros oda kurį laiką lepinama įvairiais kremais. Šis metodas veiksmingiausias tada, kai derinamas su kitais strijų gydymo kursais, pavyzdžiui, ozonoterapija.

* Lazerinis šveitimas taip pat atliekamas su narkoze. Pasiruošti jam užtruks 1-2 mėnesius. Per tą laiką oda bus nuolat puoselėjama kremu su vitaminu C. Pati procedūra trunka iki valandos. Gydytojas išnaikina strijas lazeriu, po tokio deginimo oda parausta. Vėliau 3 mėnesius reikėtų vengti saulės šviesos, kad neatsirastų hiperpigmentacija.

* Abdominoplastika, arba pertemptos odos pašalinimas kartu su strijomis – vienas sudėtingiausių metodų, šalinančių strijas. Kaip ir po bet kurios kitos chirurginės operacijos, prireiks reabilitacinio laikotarpio, jo metu galimos komplikacijos (pavyzdžiui, žaizdos gali supūliuoti).

* Termažas yra odos veikimas aukšto dažnio radijo bangomis. Atliekant tokį metodą strijos susitraukia ir pastebimai sumažėja. Procedūra itin efektyvi, bet labai brangi.

Vienas pigesnių būdų sumažinti strijų ryškumą - specialūs kremai, serumai ir aliejai. Žinoma, strijų jie neišnaikins, tačiau šios taps mažiau pastebimos, odos spalva šiek tiek susilygins. Nepamirškite, kad realūs pokyčiai pasiekiami tik tuomet, kai derinami keli skirtingi metodai. Taigi, vien kremo gražesnei odai tikrai nepakaks, reikėtų subalansuoti mitybą, stengtis gyventi aktyviau, sportuoti ir, žinoma, skirti pakankamai laiko kokybiškam poilsiui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis