Agneta Kleizienė: „Ekologiškumas svarbu tik kalbant apie augalus ir žemdirbystę“

Jau pokalbio pradžioje sostinės senamiestyje įsikūrusių sveikatos, grožio ir jaunystės namų „Molecule” savininkė Agneta Kleizienė (31 m.) nustebina pareiškusi, kad jei ne verslas, mielai rinktųsi politinę karjerą ir netgi norėtų atstovauti Lietuvai Europos Parlamente. Neabejoju, kad taip aistringai, kaip kalba apie sveiką gyvenseną, ji galėtų diskutuoti ir Europai svarbiais klausimais.

Agneta Kleizienė kurį laiką buvo geriausiai žinoma kaip krepšininko Lino Kleizos žmona. Kaip ir kitos sportininkų antrosios pusės, ji su vyru pakeitė ne vieną gyvenamąją vietą. Per 4-erius metus Kleizos paragavo gyvenimo Kanadoje, Stambule, Milane. Nors krepšininko žmonos gyvenimas iš šalies gali atrodyti pasakiškas, jo moteris visai nepasiilgsta. „Tas laikas užsienyje nebuvo lengvas, buvo daug vienatvės, trūko savirealizacijos“, – sako ji. Visa tai pasikeitė grįžus į Lietuvą, iš uždaro šeiminio gyvenimo ji nėrė į verslą. Palaikoma vyro, Agneta atidarė nedidelę grožio ir sveikatos produktų parduotuvę. „Iš pradžių dariau viską: ir plaudavau grindis, ir bendraudavau su klientais, ir administravau. Pirmuosius metus dirbau kiekvieną šeštadienį”, – sako ji.


Serumai – kasdienės Agnetos grožio rutinos dalis
Serumai – kasdienės Agnetos grožio rutinos dalis
Gamintojo archyvas


Tokia veiklos kryptis A. Kleizienės nepažįstantiems žmonėms gali atrodyti netikėta, bet ji visą gyvenimą jautė susidomėjimą sveika gyvensena ir netgi gali vadintis be 5 minučių medike. A. Kleizienė baigė tarptautinio verslo studijas, o vėliau, smalsumo vedama, ėmėsi neuniversitetinių medicinos studijų. Tiesa, planus tapti diplomuota medike pakoregavo sūnaus gimimas. „Paskutiniai mokslo metai sutapo su nėštumu. Besilaukdama į egzaminus, sesijas skraidydavau iš Italijos. Iki 6-to mėnesio blogai jaučiausi, pykindavo, o praktikas atlikdavome ligoninėse. Pamenu, odos dispanseryje tvyrojo aštrūs kvapai: derva, degutas. Visi manė, kad į tualetą bėgioju, nes negaliu pakęsti tokių kvapų. Jokūbas atsirado likus pusmečiui iki studijų pabaigos.”


„Man patinka „Off White“ drabužiai,“ – sako Agneta
„Man patinka „Off White“ drabužiai,“ – sako Agneta
Gamintojo archyvas


Nors jų nebaigė, Agneta džiaugiasi turėdama daug medicinos žinių. „Vieni skaito romanus apie meilę, o aš visuomet domėjausi sveika gyvensena. Kai gyvenome Amerikoje, Kanadoje, konsultavausi su holistinės medicinos atstovais ir ne kartą jie klausė, ar nesu gydytoja. Iki šiol draugai, pasidarę kraujo tyrimą, jį siunčia man, kad pakomentuočiau. Dėl to man taip įdomu diskutuoti su medikais!” – teigia pašnekovė. Moteris mielai konsultuoja ir savo parduotuvės klientus. Ji žino, kaip svarbu nepasiklysti informacijos šiukšlyne, ir pati pripažįsta, jog kasdien renkantis, ką valgyti, kokius maisto papildus vartoti ir kuo tepti veidą, rungiasi protas ir nuojauta. „Reikia kritinio mąstymo, kad žmogus galėtų atsirinkti, ką pirkti, ką naudoti, – aiškina ji. – Štai mano močiutei atrodo, kad medus yra vaistas nuo visų ligų. Iš tikrųjų jame yra labai daug cukraus ir daug žmonių jam yra alergiški.”


Masyvūs „Balenciaga“ kedai
Masyvūs „Balenciaga“ kedai
Gamintojo archyvas


Kita dažna mūsų klaida – remtis kitų pavyzdžiais. Ir klientai Agnetos klausia, kokia jos grožio rutina, bet į šį klausimą ji negalinti atsakyti, mat jos vonios spintelėje rastumėte visą „Molecule‘s” asortimentą. Kitaip, pasak jos, ir negali būti, kai esi savo verslo veidas. Žiūrint į lygią, švytinčią moters odą, sunku tuo patikėti, bet ji yra jautri, probleminė, o netinkama priežiūros priemonė gali netgi sukelti dermatitą. Du produktai, kuriuos A. Kleizienė naudoja kiekvieną rytą ir vakarą, yra serumai su hialuronu ir peptidais. Visa kita – improvizacija atsižvelgus į tai, ko tuo metu reikia odai. Universalios grožio rutinos nėra. Kad atrastum, kas tinka konkrečiai tau, viską reikia išbandyti pačiam.


Mėgstamiausia Ignetos kava – kapučinas su kokosų pienu
Mėgstamiausia Ignetos kava – kapučinas su kokosų pienu
Shutterstock


„Jaučiu didžiulį pasitenkinimą, kai į mus besikreipiantiems odos ar sveikatos problemų turintiems žmonėms, ypač dėl vaikų besikreipiančioms mamoms, randame tai, ko reikia. Bendraudama su klientais šiek tiek prisiliečiu prie medicinos, o dirbdama biure užsiimu vadyba”, – pasakoja pašnekovė. Paklausta apie maloniausią darbo dalį, moteris atskleidžia, kad tai – atradimo džiaugsmas atsirenkant naujus produktus parduotuvei grožio, sveikatos prekių parodose. Paskui laukia ne tokia maloni darbo dalis: prekių reglamentavimas, notifikavimas, užsakymai, sąskaitos. „Atrodo, užsibrėži tikslą ir galvoji, kad kai jį pasieksi, jau galėsi šiek tiek atsipalaiduoti, nebevažiuoti nuo pat ankstaus ryto į darbą, nedirbti savaitgaliais. Bet per šiuos metus jau supratau, kad ilgainiui darbo tik daugėja.”


„Minotti“ interjeras
„Minotti“ interjeras
Gamintojo archyvas


Agnetos Kleizienės grožio ritualai


Dieta. „Netikiu gandais ar kalbomis, remiuosi kraujo tyrimais. Juos darausi prieš bet kokį su sveikata susijusį eksperimentą ir po to, praėjus maždaug trims mėnesiams. Palyginus rezultatus paaiškėja, kaip tai paveikė organizmą. Štai neseniai su vyru išbandėme ketogeninę dietą. Pasidarę kraujo tyrimus sužinojome, kad ji stipriai padidino cholesterolio kiekį kraujyje.”


Zodiako ženklas. „Nesakyčiau, kad domiuosi astrologija, bet sakoma, kad Žuvų ženklo atstovai pasižymi empatija. Aš tikrai turiu šį gebėjimą.”


Grožio rutina. „Mano makiažas ryte užtrunka vos 5 minutes, vakare taip pat nusiprausiu labai greitai. Nemėgstu kaukių, su kuriomis reikia ilgai būti, apskritai nemėgstu grožio procedūrų, nesilankau pas kosmetologą. Manau, kad viską galima pasidaryti namie.”


Įvaizdis. „Mane retai rasite apsipirkinėjančią greitosios mados parduotuvėse. Esu sau pažadėjusi, kad mažiau vartosiu, atidžiau rinksiuosi. Vertinu patogumą ir minimalizmą. Tikrai savęs nelaikau kažkokia didele direktore ir leidžiu sau į darbą ateiti mūvėdama džinsus, avėdama masyvius kedus. Nemėgstu būti per daug pasipuošusi, prastai jaučiuosi, kai vilkiu atvirais drabužiais.“


Ekologija. „Aš žiūriu į visumą ir nesistengiu aklai pirkti vien ekologiškų produktų. Juk tiek daug veiksmingų kosmetikos ingredientų negali būti ekologiški vien dėl to, kad nėra natūralūs. Svarbiausia skaityti etiketes, atkreipti dėmesį į kenksmingas, nereikalingas, toksiškas medžiagas, Maistas – visai kita tema. Manau, kad ekologiškumas svarbu tik kalbant apie augalus ir žemdirbystę.“


***


Žurnalas „Moteris“, 2019'06


Prenumeruoti žurnalą „Moteris“ ženkliai pigiau galite čia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis